Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Bosch WAB2028SPL - włącza się, nie działa żaden program

Waljar 19 Jan 2022 23:28 324 7
Bosch
    Waljar
    Level 3  
    Cześć. Mam problem z pralką Bosch WAB2028SPL. Po włączeniu do gniazdka na wyświetlaczu wyświetla się wszystko poprawnie. Po naciśnięciu włącznika dioda oznaczająca załączenie programu świeci ale blokada nie blokuje drzwi. Sprawdziłem blokadę i jest sprawna. Odłączyłem blokadę i zmostkowałem pin 2 i 1 które szły do blokady. Pralka załączyła pompę spustową która chodziła kilka minut następnie pompa się wyłączyła i pralka stała bezczynnie - czas się nie zmniejszał na wyświetlaczu. Blokadę sprawdziłem na stole i jest sprawna. Sprawdziłem profilaktycznie grzałkę czujnik temperatury i szczotki silnika. Wszystko jest OK. Na chwilę odłączyłem hydrostat i pokazał się błąd E26 więc też raczej jest sprawny. Czy to oznacza że padł moduł? Podpowiedzcie mi proszę co sprawdzić.
  • Bosch
    MarcinRKl
    Level 21  
    Witam, jak uważasz że podzespoły sprawne to jeszcze ciągłość przewodów potem sprawdź moduł.
  • Bosch
    -radas-
    Level 18  
    Jeżeli blokada nie zablokuje drzwi na pewno nic nie zadziała. Spróbuj tam gdzie wchodzi haczyk od drzwi do blokady włożyć śrubokręt płaski (popychając go w lewo aż do oporu i przytrzymaj) następnie naduś start. Jeżeli wystartuje to wyłącz pralkę przekręcając programator na 0. Wtedy będziesz wiedział że masz problem z haczykiem od drzwi. Jeżeli nie wystartuje przyczyna może tkwić w blokadzie lub w module.
    Pozdrawiam
    Kenworth 18
    Level 42  
    Blokada drzwi może być uszkodzona mechaniczne i nie zamknie obwodu mimo sprawności elektrycznej.
    Czy pralka pobrała wodę? Jaka jest długość szczotek silnika skoro kolega twierdzi, że silnik został zweryfikowany?
    Waljar
    Level 3  
    Szczotki silnika mają nie mniej niż 2cm. Silnika nie sprawdziłem na stole. Blokadę podłączyłem na stole. Po podłączeniu napięcia do pinów 3 i 2 i przesunięciu śrubokrętem rygla blokada zwiera piny 1 i 2. Po zwarciu we wtyce od blokady pinów 1 i 2 pralka wypompowuje wodę i na tym się wszystko kończy. Moduł przeglądnąłem. Wszystkie triaki i rezystory są dobre.
    Waljar
    Level 3  
    Zdemontowałem kubek i wężyk. Wszystko czyste. Wygląda ze to moduł.
    Waljar
    Level 3  
    Wymiana modułu na używany rozwiązała problem. Dziękuję za cenną pomoc.