Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw startowy Wiliot dla sprzedawców do inteligentnego śledzenie... kawy

ghost666 20 Jan 2022 11:42 630 7
Computer Controls
 • Zestaw startowy Wiliot dla sprzedawców do inteligentnego śledzenie... kawy
  Zestaw startowy Wiliot ma za zadanie zademonstrować detalistom możliwości korzystania z usług IoT Pixel i chmury Wioliot z własnym hardware w postaci zestawu zawierającego inteligentną filiżankę do kawy, która jest w stanie śledzić temperaturę cieczy, poziom napełnienia, ruch, zmiany lokalizacji, wilgotność i inne czynniki otoczenia, na przykład obecność użytkownika.

  Zestaw był wcześniej dostępny tylko dla większych detalistów za pośrednictwem modelu "kontrolowanego uwalniania", ale firma przeszła teraz na w pełni otwartymodel, aby każdy detalista mógł korzystać z tej technologii do śledzenia swoich produktów i opakowań. Co znajduje się w zestawie startowym? Przyjrzyjmy się temu oraz spróbujmy zrozumieć, jak działa rozwiązanie Wiliot.

  Zestaw startowy Wiliot zawiera następujący sprzęt:

  * 1 x filiżanka kawy z obsługą IoT Pixel
  * 5 x jednopasmowych pikseli IoT zamontowanych na kartonach
  * 5 x dwuzakresowych pikseli IoT zamontowanych na kartonach
  * 1 x jednopasmowe urządzenie mostkowe
  * 1 x dwuzakresowe urządzenie mostkowe

  W zestawie otrzymujemy również 6 miesięcy usług w chmurze Wiliot, dostęp do forum społeczności Wiliot i portalu wsparcia oraz wczesny dostęp do platformy Wiliot Automation, której pełne uruchomienie zaplanowano na jeszcze w tym roku. Zestaw można kupić po rejestracji za 500 dolarów, a czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 3 tygodni.

  Zestaw startowy Wiliot dla sprzedawców do inteligentnego śledzenie... kawy


  W informacji prasowej otrzymujemy ograniczone informacje techniczne:

  Quote:
  …zestaw zawiera również małe urządzenia z mostkiem Bluetooth, które zasilają i odczytują tagi IoT Pixel. Zebrane dane są przekazywane do chmury Wiliot za pośrednictwem bramek, w tym smartfonów, za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wiliot – która jest teraz kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS i Android.


  Oznacza to, że piksele IoT są urządzeniami do zbierania energii, a na stole znajduje się urządzenie pełniącę rolę mostka Bluetooth, które je zasila i pobiera dane z czujników z pikseli IoT. Aby uzyskać więcej szczegółów, konieczne jest przejście przez Akademię Wiliot (wymagana jest kolejna rejestracja). Tam można dowiedzieć się, że Wiliot IoT Pixel to "komputer" wielkości znaczka pocztowego z mikrokontrolerem Wiliot z taktowanym zegarem 1 MHz rdzeniem ARM Cortex-M0+ z Bluetooth 5.x Low Energy, pamięcią 1 KB i interfejsami dla czujników, a także dwiema antenami 2,4 GHz - jedną dla Bluetooth i łączność, a drugą do zbierania energii o częstotliwości radiowej (RF) z otoczenia. Firma dalej wyjaśnia, że ​​piksel IoT jest wyjątkowo tani w produkcji, ponieważ opiera się na tym samym procesie, który jest używany do wytwarzania tagów RFID NFC czy UHF.

  Zestaw startowy Wiliot dla sprzedawców do inteligentnego śledzenie... kawy


  Witryna „Wiliot Academy” jest bardzo powolna i bardzo uciążliwa w użyciu, więc ciężko zebrać na ten moment wszystkie interesujące dane. Mimo to udało się potwierdzić, że urządzenia jednozakresowe powinny działać tylko z częstotliwością 2,4 GHz, podczas gdy urządzenia dwuzakresowe będzie działać zarówno w paśmie ISM 2,4 GHz, jak i sub-GHz. Wygląda na to, że moduły IoT Pixel nie mają żadnej wbudowanej baterii, więc są one zasilane tylko przez sąsiednie urządzenia mostkowe BLE, które zbierają dane z czujników przez Bluetooth Low Energy, które wysyłają dane dalej, do bramki Wi-Fi (która może być np. telefonem z Androidem lub iOSem) łącząc się z chmurą Wiliot przez Internet.

  System taki może być przydatny dla sprzedawców detalicznych, aby zlokalizować zasoby, określić, kiedy klient musi napełnić szklankę, zbierać statystyki, takie jak czas pobytu klientów po wypiciu drinka, oceny kredytów społecznościowych (np. punkty będą odejmowane, jeśli zamówiłeś tylko jedną kawę w kawiarni, a przesiedziałeś tam cały dzień…), kiedy trzeba posprzątać konkretny stół i tak dalej.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2022/01/19/wiliot-starter-kit-for-retailers-features-a-smart-coffee-cup-tracking-temperature-fill-level-location-etc/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11035 posts with rating 9362, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls
 • #2
  janek_wro
  Level 28  
  ghost666 wrote:
  Zestaw można kupić po rejestracji za 500 dolarów

  ghost666 wrote:
  Firma dalej wyjaśnia, że ​​piksel IoT jest wyjątkowo tani w produkcji,

  ;)
  Aha... i 1000% marży na devel/test kit.

  ghost666 wrote:
  określić, kiedy klient musi napełnić szklankę,
  Musi? oh fak! to jakieś ubezwłasnowolnienie będzie!? Teraz to ja decyduję czy chcę sie napić jeszcze jednego, czy mi na dziś już starczy ;)
  ghost666 wrote:
  oceny kredytów społecznościowych (np. punkty będą odejmowane, jeśli zamówiłeś tylko jedną kawę w kawiarni, a przesiedziałeś tam cały dzień…),
  Dobrze wiedzieć. To będę omijał takie lokale, tak jak i omijam "oceny społecznościowe". Proste.
  Do takich miejsc będą latać młodzi tech-geeks i będą sie jarać technologią... I ile lajków dostali za szybkie wsiorbanie kawy/drinka i spier czem prędzej, żeby było miejsce dla następnego speedy-siorbacza. Wow, bo tam mają BLE i ARM-a w każdym kubeczku, wow!
  MSPANC

  ghost666 wrote:
  kiedy trzeba posprzątać konkretny stół i tak dalej.
  Akurat sensory zajętości stolików można zrealizować na inne sposoby niż tagi w szklankach.
 • Computer Controls
 • #3
  KonradGatek
  Level 27  
  Teraz inwigilacja stała się o wiele prostsza, a co ciekawe mięso wyborcze samo chce być podsłuchiwane.
  Miał ktoś rodziców, którzy strajkowali w latach 70-80?
  Powiedzcie im, do lodówki zagląda TW i raportuje do KC, co macie, a co wam się kończy. Rozmowy telefoniczne są słuchane maszynowo i na tej podstawie jest określane prawdopodobieństwo "wywrotowca". Jak za dużo głosi rzeczy niezgodnych z liną Partii, to się go blokuje. Podsłuch z gniazdka został przeniesiony do komórki, dzięki czemu Obywatel ma go zawsze przy sobie.
 • #4
  janek_wro
  Level 28  
  KonradGatek wrote:
  Miał ktoś rodziców, którzy strajkowali w latach 70-80?
  Powiedzcie im, do lodówki zagląda TW i raportuje do KC, co macie, a co wam się kończy.
  Raczej czemu w zamrażalniku masz schabu z kością 2 krotnie więcej niż miesięczny przydział na kartki.
  To że się coś w lodówce skończyło - to dobrze, tak miało być.

  KonradGatek wrote:
  Teraz inwigilacja stała się o wiele prostsza, a co ciekawe mięso wyborcze samo chce być podsłuchiwane.
  Zawsze się zastanawiam jaki byłby los WWII gdyby fuhrer + generallisimus mieli dzisiejszy tech, nawet tylko ten tech cywilny, nie licząc militarnego. Przykładowo wyłapanie partyzantki to byłaby kwestia 2 dni. Również czystki stalinowskie pośród społeczeństwa byłyby dziecinnie proste, pt. kułak, wróg ludu, element wywrotowy. Nawet gdyby wszyscy nagle wyrzucili komórki, to "ślad historyczny" jaki zostawili w tylu bazach byłby już nie do usunięcia.

  To mamy dziś. W czasie pokoju jest ok, wolność słowa, prywatność, wolność przemieszczania się, itd.
  W czasie komplikacji dziejowych, wszelkie informacje zebrane wcześniej, czy publikowane przez nas samych, mogą stać się mało bezpieczne dla dalszego bytu.

  Ot taki offtopic. Lekko jednak powiązany z "Systemem dla sprzedawców detalicznych, aby zlokalizować zasoby..."
 • #5
  KonradGatek
  Level 27  
  janek_wro wrote:
  Przykładowo wyłapanie partyzantki to byłaby kwestia 2 dni.

  To nie partyzanci, tylko terroryści. Jak już. Po drugie, część społeczeństwa nawet dobrze kamieniem rzucić nie potrafi. Broń posiada bardzo mała część społeczeństwa, a w razie konfliktu należy ją oddać na postetunek Polizej/Milicju/MO/WOT. Do wyboru.
  janek_wro wrote:
  Również czystki stalinowskie pośród społeczeństwa byłyby dziecinnie proste, pt. kułak, wróg ludu, element wywrotowy.

  Kiedyś ludzie się spotykali f2f. dzisiaj "spotykają się" na forumach. Wystarczy takiego zablokować/dyskretnie usunąć. Reszta jest już prawomyślna.
  janek_wro wrote:
  To mamy dziś. W czasie pokoju jest ok, wolność słowa, prywatność, wolność przemieszczania się, itd.

  Wolności słowa nie ma. Sprubój napisać coś co nie pasuje FB - tzw. algortymy Cię zablokują. Chyba, że to "niewygodnedla nich " jest wygodne dla nas, to wtedy będziesz prawomyślny.
  janek_wro wrote:
  "Systemem dla sprzedawców detalicznych, aby zlokalizować zasoby..."

  Czyli gdzie jest baran do strzyżenia.
 • #6
  janek_wro
  Level 28  
  KonradGatek wrote:
  To nie partyzanci, tylko terroryści.
  Różne były nazwy na przestrzeni wieków i lat. Teraz ta ostatnia jest na topie.
  KonradGatek wrote:
  Kiedyś ludzie się spotykali f2f.
  Nadal to robią. Nie wierz w to co mówi propaganda w tv. Oraz indywidualni 'apostołowie' uwiedzieni tą propagandą.
  KonradGatek wrote:
  Wolności słowa nie ma. Sprubój napisać coś co nie pasuje FB - tzw. algortymy Cię zablokują.
  'byt na fb' nie jest dla mnie kryterium bytu. Nie wiem po co ludzie przywiązują tyle wagi do akurat tego centrum rozrywki. Sami się zniewalając na własne życzenie.
  FB to prywatny podmiot , może sobie stosować prywatne zasady na świadczenie usług, nie masz obowiązku korzystać. A on nie ma obowiązku spełniać wszystkich potrzeb użytkowników. Tylko te zgodne ze swoim celem biznesowym i politycznym. Nic w tym dziwnego.
  A to że użytkownicy wiralnie zbudowali mu monopol, i się od monopolu uzależnili, to inna historia.
 • #7
  chudybyk
  Level 31  
  Autorze, zniechęciłeś mnie do czytania samym tytułem! Co oznacza "Zestaw startowy Wiliot dla sprzedawców do inteligentnego śledzenie... kawy"? W jakim to jest języku? Wymagamy od forumowiczów poprawnej polszczyzny, a redaktorzy wstawiają takie kwiatki!