Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW b5fl 1,9tdi 1999 - kontrolka świec żarowych po wpięciu komputera

Radzian72 21 Jan 2022 07:47 126 2
    Radzian72
    Level 4  
    Witam wszystkich. Problem w moim VW jest taki, że miałem uszkodzony napęd wycieraczek. Więc musiałem odpiąć komputer i kostki pod nim, żeby odsunąć obudowę komputera, żeby ten napęd wyjąć. Niestety po naprawie i złożeniu tego z powrotem objaw jest taki, że silnik odpala, ale po jakiś 20 sekundach zapala się kontrolka świec żarowych i miga. Wiąże się też to z utratą mocy auta. Kumpel podpiął pod jakiś starszy komp diagnostyczny - nawet nie wiem jaki i oczywiście pokazało szereg rożnych błędów, mniej istotnych, bo w trybie "nie ciągły", ale sterownik silnika pokazał jako ciągły już nie mógł nic z tym zrobić. Oczywiście przed tą naprawą wycieraczek było wszystko OK. Więc gdzie szukać? Czy mogłem przy wyciąganiu tych wtyczek coś urwać (tam jest ich pięć), czy np. przy składaniu jest szansa żebym wygiął jakiś pin w kostce i tu jest problem. Czy może po prostu pojechać tam gdzie mają dobrego waga i pokaże coś więcej, albo uda się skasować błąd?
    Ps: A inna sprawa, że nadal nie wiem gdzie szukać serii silnika.
    ignac112
    Level 20  
    Jak by było wszystko dobrze to kontrolka przestała by mrugać. Podjedź do kogoś kumatego, albo chociaż wrzuć kody błędów. Usterki jednak muszą być istotne skoro auto jest w trybie awaryjnym.
    Radzian72
    Level 4  
    Witam. Czeski błąd. Było już ciemno i słabe światło - nie wpiąłem jednego bezpiecznika obok przekaźników. Dzisiaj rozebrałem zanim wybrałem się do diagnosty. Kontrolka zgasła, odzyskał moc. Ale i tak wykasuje błędy. I tu temat jest zamknięty. Ale jeszcze jest kilka spraw w zamkach, bo pobiera mocno prąd i tu też będę prosił o pomoc. Tymczasem dzięki.