Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Aktualizacja danych w textbox na podstawie innej wartości z Comboxa Access VBA

karoluss96 21 Jan 2022 16:05 183 6
    karoluss96
    Level 3  
    Witam,

Przed końcem umowy starają się wycisnąć ile się da.

Szefostwo chce, aby po wybraniu sprawy z listy automatycznie dodawał się "Organ decyzyjny", czyli identyfikator powiatu, który wpisywany jest w tabeli spraw wraz z dodawaniem nowej. Widok formularza (bez danych z racji RODO) oraz relacji między tabelami (pominąłem inne) na załączonym schemacie Na forum.png

Załączam też próbny kod VBA, gdyż przy wielu próbowanych opcjach żadna mi nie zadziałała (dlatego są w komentarzach)

Code: vbscript
    Log in, to see the code

[/code]
  • Helpful post
    PRL
    Level 40  
    Przyznam, że nie wiem o co Ci chodzi.:(
    Jeżeli chodzi Ci o to by kombi2 aktualizowało źródło wierszy po aktualizacji pola kombi1, to po aktualizacji kombi1 daj kod:

Log in, to see the code

Jeśli chodzi o pytanie w temacie, to:
    Log in, to see the code
    karoluss96
    Level 3  
    Tak mniej więcej o to. :-D
    karoluss96
    Level 3  
    Ta druga opcja jest bliższa. Tyle że ma się wyświetlać ID_Powiatu z Listy spraw (który jest kolumną 8 z kolei sprawy), a nie jeszcze raz ID_sprawy

Dodano po 18 [minuty]:
  • Helpful post
    PRL
    Level 40  
    Nie obraź się, ale po tym co widać w#1, to musisz się trochę podszkolić.:)
    Nie kombinuj, tylko googlaj...
    karoluss96
    Level 3  
    Tak jeszcze się uczę, jest wiele funkcji, ale często ciężko określić która akurat tu pasuje. Szczególnie gdy robię to tuż przed przejściem na urlop.
    karoluss96
    Level 3  
    Tak jeszcze się uczę, jest wiele funkcji, ale często ciężko określić która akurat tu pasuje. Szczególnie gdy robię to tuż przed przejściem na urlop.

Dodano po 1 [minuty]:

Trzeba było dodać do kwerendy kolumnę z Identyfikatorami powiatów. Inna rzecz że zrobiłem to hobbystycznie będąc już na urlopie... ale że mi się udało dostać zdalnie do komputera to na spokojnie wyszło :-D