Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EDP12074PDW - błąd E60/E63, częste uszkodzenia elementu grzejnego.

arturc 23 Jan 2022 16:43 282 3
    arturc
    Level 11  
    Witam,

Mam problem z suszarką Electrolux EDP12074PDW (suszarka kondensacyjna), poniżej historia:
    - suszarka od nowości pracuje w tym samym miejscu, w tych samych warunkach, jest systematycznie czyszczona zgodnie z zaleceniami,
    - po 5,5 roku pracy przestała grzać z błędem E60/E63, serwis stwierdził uszkodzenie modułu grzewczego,
    - moduł został wymieniony na nowy, po czym po kilku miesiącach ponownie ten sam problem, ten sam objaw,
    - w ramach gwarancji moduł został wymieniony na kolejny, który znów działa kilka miesięcy i znowu padł.
    - ponownie wymieniony i padł znów, ale już po 3 tyg. pracy

Obserwacje:
    - elementem, który ulega uszkodzeniu jest termostat lub bezpiecznik termiczny - tu nie mam pewności - 36FXE24 L140C, który jest w szeregu ze spiralą grzejną, fabrycznie nowy zwarty, po uszkodzeniu jest całkowicie rozwarty, jest zanitowany w module grzewczym.

Pytanie:
    - jaki może być powód, że wciąż pada ten sam element?
    - czy jest bezpiecznikiem czy też pracuje jako termostat i z jakiś nieznanych względów nie powraca?

Suszarka została dokładnie odkurzona w środku, nigdzie za zalega kurz, przepływ powietrza jest normalny, stoi w tym samym miejscu, przez 5,5 roku działała prawidłowo, a teraz co chwila pada, zależy mi na naprawie, gdyż nie mogę znaleźć nowego modelu, który miałaby taką głębokość, wszystkie aktualne modele są o ponad 10 cm głębsze i nie zmieści się.

Electrolux EDP12074PDW - błąd E60/E63, częste uszkodzenia elementu grzejnego.
    kecajk49
    Level 33  
    Wygląda na problem z odprowadzeniem ciepla z grzejnika , na fotce jest widoczna temperatura jego zadzialania 140°C.
    Sprawdź kanaly przeplywu ale wentylator też nie jest poza podejrzeniem!
    Może wentylator na gorąco swiruje i warto mu zrobić jakieś przegląd i konserwację wszak tyra już kilka lat więc zobacz co tam z lożyskami bo tylko wymieniasz ale chyba nie to co powinieneś.
    arturc
    Level 11  
    Tak, jak pisałem, suszarka została dokładnie odkurzona, przepływ powietrza wydaje się normalny, dość mocno dmucha na zewnątrz. Pytanie, czy to jest bezpiecznik czy termostat, a jeśli Wentylator to co sprawdzić?
    kecajk49
    Level 33  
    To jest bezpiecznik termiczny.
    Sprawdź wentylator tak jak napisalem bo to jego sprawa.