Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Whirlpool FWF81483W nie można wyłączyć blokady panelu i uruchomić pralki.

dziubelka3 23 Jan 2022 18:47 516 4
 • #1
  dziubelka3
  Level 2  
  Przypadkowo włączyłam blokadę panelu sterowania przed uruchomieniem pralki (nie wiem czy to ma znaczenie). Teraz mam problem, bo nie mogę wyłączyć blokady, a co za tym idzie-uruchomić pralki! Zgodnie z instrukcją przytrzymałam odpowiedni przycisk przez trzy sekundy i nic! Wyłączyłam z prądu, czynność powtórzyłam i dalej nic. Może jest jakiś sposób, proszę o info.
  Lidia
 • Helpful post
  #2
  Kenworth 18
  Level 43  
  Nie wiem jak akurat w tym modelu, ale większości pralek z którymi się spotkałem by wyłączyć blokadę rodzicielską należy przytrzymać 2 przyciski jednocześnie. Proponuję Pani uważnie przeczytać rozdział w instrukcji obsługi dotyczący właśnie blokady rodzicielskiej. Świeci się ikonka kluczyka?
  A może włączyła Pani tryb Demo, proszę zajrzeć do instrukcji obsługi i poczytać o tej opcji.
 • #3
  dziubelka3
  Level 2  
  Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
  Przeczytałam instrukcję jeszcze raz. Piszą w niej, żeby przycisnąć włącznik blokady na ok 3 sek. Nic nie dało. Próbowałam też wcisnąć przycisk włączenia pralki i blokady jednocześnie i też nic.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Czy pali się ikonka kluczyka? Jest Pani pewna, że włączyła Pani przypadkiem blokadę panelu? Czy dzieje się coś jeszcze prócz tego, że pralka nie chce się uruchomić, może migają jakieś diody? Skoro nie ma możliwości odblokowania panelu to prawdopodobnie doszło do jakiejś awarii.
 • #5
  dziubelka3
  Level 2  
  Problem rozwiązany dopiero po wizycie fachowca. Jakimś cudem udało się odblokować panel i pralka działa. Dziękuję za poradę.
  Lidia