Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera P2135dn - brudzi wydruk, na wydrukowanych kartkach dwie pionowe linie

refion 23 Jan 2022 18:54 522 11
    refion
    Level 9  
    Dzień dobry,
    mam problem z drukarką kyocera P2135dn, brudzi kartki, tzn powstają na wydruku niezależnie od ilości testu, dwie pionowe linie, bardzo cienkie około 1 mm. Dodatkowo na odwrocie na dole kartki na całej jej szerokości tworzy się szare pole na 5 cm.
    Toner był wymieniany, drukarkę przeczyściłem niestety nic nie pomogło.
    Macie jakieś sensowne rozwiązanie?
    Czy to wiąże się z wymianą bębna? Co może być przyczyna zabrudzeń?
    drebin
    Level 28  
    Brudzenie od spodu związane jest ze stosowaniem nieoryginalnego tonera. Rysy mogą być spowodowane zabrudzeniami, można spróbować przeczyścić elektrodę, jeśli nie pomoże to proponuję zgłosić się do serwisu.
    refion
    Level 9  
    Dziękuję za informację, elektroda tzn? .... co to takiego.
    A toner, przerobiłem wiele zamienników i tak nie było, więc nie wiem, czy to od spodu, to toner.
    Samba222222222
    Level 6  
    Szare pole to developer do wyczyszczenia
    refion
    Level 9  
    czyściłem i nic, wszystko tak jak było, wcześniej ... brudzi.
    Zastanawiam się czy to nie kwestia bębna.
    pjerun77
    Level 10  
    Dołącz zdjęcie wydruku strony stanu to łatwiej będzie nam podpowiedzieć co zrobić ;)
    pjerun77
    Level 10  
    szare pole to tak jak już było wspominane- developer, trzeba go rozebrać, dokładnie odkurzyć i najlepiej zasypać innym tonerem, może być zamiennik byle nie najtańszy :) jeśli chodzi o kreski to prawdopodobnie coś na bębnie, jeśli rysa to do wymiany. Jak przytrzymasz zielony przycisk na drukarce przez pare sekund to wydrukujesz strone stanu z licznikiem, zobaczysz wtedy czy warto ją jeszcze naprawiać.
    refion
    Level 9  
    Dziękuję za podpowiedzi, sprawdzę wszystko po kolei i zobaczę co dalej.
    elektronik_86
    Level 16  
    Te linie wyglądają mi na problem z listwą bębna
    refion
    Level 9  
    dzień dobry,
    przepraszam, że długo się nie odzywałem, ale ..... problemy.
    Jak się okazuje drukarka jest jeszcze na gwarancji, tylko pytanie, czy to nie zostanie poczytane jako zużycie i element eksploatacyjny.
    Jeśli nie uwzględnią naprawy w ramach gwarancji, to za weryfikację, będę musiał zapłacić 120 zł, zastanawiam się czy jest sens to zgłaszać, w ramach gwarancji?
    suri1986
    Level 24  
    Ogólnie z tego co wiem to Kyocera ma jakieś takie dziwne te gwarancje... i do tego jak zobaczą że masz zamiennik to już wogóle źle. Więc tak jak pisza koledzy, kup nowy toner, dokłądnie wyczyść developer, elektrode i powinno chodzić.