Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto HD8915/77 - młynek mieli kawę i wyskakuje komunikat o braku kawy

Pbrzuch 23 Jan 2022 18:55 249 2
    Pbrzuch
    Level 11  
    Cześć.

Mam problem z ekspresem Saeco Incanto HD8915/77.
    Ekspres kilka miesięcy temu powtarzalnie generował błąd uszkodzenia młynka, po kilku dniach kiedy miałem się zabrać do jego wymiany problem ustąpił, młynek zaczął działać.
    Dziś zaczął etap mielenia kawy kończyć komunikatem o braku kawy. Kilka razy pojawia się błąd, potem robi kawę 1-2 razy kaw normalnie i znowu błąd. Oczywiście kawa w zbiorniku jest i w trakcie mielenia kawa normalnie mielona.

Przejrzałem forum - znalazłem problem z młynkiem w Incanto https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3413194.html#16918813
    w którym opisano, że ekspres mierzy pobór prądu i na tej podstawie stwierdza brak kawy. U mnie młynek mieli.

Zastanawiam się czy stawiać na elektronikę z pomiarem prądu silnika, czy bardziej prawdopodobne jest, że silnik się skończył i pomimo tego że fizycznie mieli, robi to poza parametrami jakie elektronika interpretuje jako normalne mielenie.

Będę wdzięczy na podpowiedź gdzie szukać.
    Pozdrawiam
    radeks1968
    Level 12  
    Pbrzuch wrote:
    Cześć.

Mam problem z ekspresem Saeco Incanto HD8915/77.
    Ekspres kilka miesięcy temu powtarzalnie generował błąd uszkodzenia młynka, po kilku dniach kiedy miałem się zabrać do jego wymiany problem ustąpił, młynek zaczął działać.
    Dziś zaczął etap mielenia kawy kończyć komunikatem o braku kawy. Kilka razy pojawia się błąd, potem robi kawę 1-2 razy kaw normalnie i znowu błąd. Oczywiście kawa w zbiorniku jest i w trakcie mielenia kawa normalnie mielona.

Przejrzałem forum - znalazłem problem z młynkiem w Incanto https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3413194.html#16918813
    w którym opisano, że ekspres mierzy pobór prądu i na tej podstawie stwierdza brak kawy. U mnie młynek mieli. I co z młynkiem ?

Zastanawiam się czy stawiać na elektronikę z pomiarem prądu silnika, czy bardziej prawdopodobne jest, że silnik się skończył i pomimo tego że fizycznie mieli, robi to poza parametrami jakie elektronika interpretuje jako normalne mielenie.

Będę wdzięczy na podpowiedź gdzie szukać.
    Pozdrawiam