Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[BK7231T] Mój serwer HTTP, konfigurator, wsparcie MQTT z Home Assistant

p.kaczmarek2 17 Feb 2022 12:03 40134 867
Optex
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    ExploWare wrote:

W tym celu utworzyłem pull request na Github.
    Linia 264 powinna brzmieć ,,nie" zamiast ,,!" a linie 271 i 272 powinny znajdować się w jednej linii

Dzięki, połączyłem żądanie ściągnięcia.

Mimo to @ferbulous, czy nadal możesz mi powiedzieć, której wersji Pythona używasz? Jestem ciekaw, ponieważ kod pozornie działał dobrze, przynajmniej dla @btsimonh , przypuszczam.
  • Optex
    ferbulous
    Level 10  
    @kmhn Udało mi się uzyskać 2mb bin oprogramowania z bk7231tools, wystąpił problem, w którym po prostu zatrzymał się w połowie (10-20%) podczas czytania oprogramowania.
    Nie jestem pewien, co zrobiłem później, ale w końcu dostałem oprogramowanie, zauważyłem, że UART nadal migał nawet po zakończeniu.

Dodano po 7 [minuty]:

@pkaczmarek2 było 3.10, dodałem, że poprzedni post
    Próbuję użyć narzędzia hid_download, aby spróbować odczytać oprogramowanie układowe, ale jeszcze się nie udało, ponieważ ciągle się zatrzymuje w połowie

boozeman
    Level 11  
    @p.kaczmarek2

Czy możemy użyć sekcji Wiki OpenBK7231_App Repository, aby zebrać przewodniki dotyczące podłączania urządzeń? Artykuły ze zdjęciami i schematami jeśli to możliwe, jak otworzyć skrzynkę, co należy zrobić przed flashowaniem itp.
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    boozeman wrote:

Czy możemy użyć sekcji Wiki OpenBK7231_App Repository, aby zebrać przewodniki dotyczące podłączania urządzeń? Artykuły ze zdjęciami i schematami jeśli to możliwe, jak otworzyć skrzynkę, co należy zrobić przed flashowaniem itp.

No to robię to samo w dziale rozbiórki Elektrody już od około roku :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3825966.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3793509.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3822484.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3806108.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3816656.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3798114.html
    i wiele więcej.

Zobacz dwa przykładowe schematy narysowane przeze mnie:
    Jeśli podoba Ci się moja praca, pamiętaj o wsparciu na: https://paypal.me/openshwprojects

Zapraszamy wszystkich do zamieszczania swoich rozrywek na Elektrodzie, więc wszystko mamy w jednym miejscu:
    Sekcja angielska: https://www.elektroda.com/rtvforum/forum507.html
    (wiele rozdań nie zostało jeszcze przetłumaczonych z polskiego na angielski)
    Sekcja polska: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum507.html
    ale jeśli wolisz github, możesz tam również przesłać informacje o urządzeniu. Oczywiście nie musisz robić tak szczegółowych rozbiórek jak ja na Elektrodzie, wszelkie informacje mile widziane. Jeśli potrzebujesz czegoś ode mnie, jak od opiekuna Wiki OpenBK7231_App Repository, po prostu powiedz mi, z przyjemnością pomogę.

Pamiętaj tylko, że każde urządzenie kopalniane (w tym urządzenia podarowane przez ludzi tutaj - strigona itp.) będzie miał dedykowany temat w dziale rozbiórki Elektrody .
    ferbulous
    Level 10  
    @pkaczmarek2 cześć, jaki plik bin oprogramowania powinienem wybrać dla urządzenia?

Korzystanie z hid_download.py nadal nie pozwala jednak w pełni odczytać oprogramowania układowego

Jeśli używam bkwriter dla bk7231n, coś jeszcze powinienem zmienić w ustawieniach lub po prostu trzymać się domyślnych?
    ExploWare
    Level 10  
    @ferbulous.
    Myślę, że możesz chcieć trochę dłużej się powstrzymać.

Wygląda na to, że ta wersja N jest jeszcze bardziej w toku przez jakiś czas i jeszcze nie czytałeś. Proponuję przeprowadzić więcej badań, przeczytać każdą wiadomość w tym temacie (są wszystkie odpowiedzi na pytania, które do tej pory zadawałeś) i mieć świadomość, że możesz zablokować swoje urządzenie (a)
  • Optex
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    ExploWare wrote:

Wygląda na to, że ta wersja N jest jeszcze bardziej w toku przez jakiś czas i jeszcze nie czytałeś.

Właściwie właśnie otrzymałem raport od jednego z naszych polskich użytkowników mówiący, że aktualna wersja OpenBK7321N (wersja N) działa :
    wiktor_m wrote:
    Python uartprogram openbk7231app_QIO_1.0.0.bin -u -d com13 -w --startaddr 0x0

wiktor_m wrote:

Nie jestem pewien, dlaczego używa wersji binarnej QIO, a nie UA (może ma to coś wspólnego z startaddr 0x0), ale parametry startaddr 0x0 i -u (unprotect) są pobierane z oryginalnego narzędzia Python firmy Beken, więc można założyć, że są poprawne.

Czy ktoś jeszcze tutaj (oprócz Wiktora) chce zaryzykować i przetestować kompilację BK7231N z mojego poprzedniego postu?
    boozeman
    Level 11  
    @p.kaczmarek2 Ostatni commit dotyczący nazewnictwa. Moje moduły WB2S są rozpoznawane jako BK7231N. Są to moduły Clearly BK7231T... Z radością sflashowałem je wersją T :)

Zrobiłem dla tego PR.
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    Dziękuję za korektę literówki.

Właśnie sprawdziłem z jedynym modułem N, który niedawno otrzymałem:
    Wygląda na to, że wersja N działa. Wkrótce opublikuję osobny temat dotyczący usuwania/flashowania.
    EDYCJA: < zredagowane >
    EDIT2 : wygląda na to, że zapisywanie konfiguracji (piny i dane kredytowe wifi) działa również w wersji N, chociaż mam jeden raport od użytkownika mówiący, że w jego przypadku moduł konfiguracyjny wywala (?)
    EDIT3: Nie, wygląda na to, że konfiguracja jest czasami tracona w wersji N, zajmę się tym później. Może musimy odbezpieczyć flash przed zapisaniem konfiguracji.
    ferbulous
    Level 10  
    p.kaczmarek2 wrote:
    Dziękuję za korektę literówki.

Właśnie sprawdziłem z jedynym modułem N, który niedawno otrzymałem:
    Wygląda na to, że wersja N działa. Wkrótce opublikuję osobny temat dotyczący usuwania/flashowania.
    EDYCJA: < zredagowane >
    EDIT2 : wygląda na to, że zapisywanie konfiguracji (piny i dane kredytowe wifi) działa również w wersji N, chociaż mam jeden raport od użytkownika mówiący, że w jego przypadku moduł konfiguracyjny wywala (?)
    EDIT3: Nie, wygląda na to, że konfiguracja jest czasami tracona w wersji N, zajmę się tym później. Może musimy odbezpieczyć flash przed zapisaniem konfiguracji.

Korzystając z narzędzia hid_download mogłem z łatwością sflashować oprogramowanie, nawet nie musiałem używać cen do resetowania. Nie wiem, dlaczego bkwriter nie działa dla mnie

Jeśli chodzi o cbu, użyłem bin UA, ale potem urządzenie się nie włącza (brak czerwonej diody). Spróbuję przylutować piny, jeśli to pomoże, ponieważ nadal używałem pinów sondy. Mam nadzieję, że chip nie jest zamurowany lub coś innego będę musiał przeszczepić esp
    ExploWare
    Level 10  
    @ferbulous po zakończeniu ładowania oprogramowania, musisz skonfigurować urządzenie
    Dioda LED często znajduje się na pinie GPIO, który jest kontrolowany przez oprogramowanie układowe, ale należy to najpierw powiedzieć. To samo dla przekaźnika i przycisku.
    Istnieje duża szansa, że po włączeniu urządzenia zobaczysz nowy punkt dostępu Wi-Fi.

Ponownie: przeczytaj cały wątek, aby zrozumieć, co się dzieje, wyraźnie masz nadzieję, że uzyskasz więcej, niż możesz się spodziewać w tym stanie. Jak @p.kaczmarek2 powiedział zaledwie kilka postów wcześniej, wersja N obecnie nie przechowuje ustawień tak, jak powinna
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    ferbulous wrote:

Jeśli chodzi o cbu, użyłem bin UA, ale potem urządzenie się nie włącza (brak czerwonej diody).

Na początku zrobiłem to samo - użyłem pliku UA bin, ale potem urządzenie się nie włącza (bez żadnego logu UART).

Potem użyłem QIO i voila - żyje:
    ale wydaje się, że konfiguracja flash nie jest zachowywana po wyłączeniu/włączeniu zasilania. Zdarza się to zarówno mnie, jak i Wiktorowi. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z brakiem ochrony pamięci. Muszę teraz wyjść na spacer, ale kiedy przyjdę, zajrzę do sdk w wersji N, może mają coś więcej w swoim kodzie dostępu do flasha, jak "deprotect(1)" itp.

Czy ktoś inny może sprawdzić, czy plik binarny QIO działa dla nich na chipie w wersji N, błysnął jak poniżej:
    Code:

python uartprogram W:\GIT\OpenBK7231N\apps\OpenBK7231N_App\output\1.0.0\OpenBK7231N_app_QIO_1.0.0.bin --unprotect -d com10 -w --startaddr 0x0

Po prostu naprawdę potrzebuję więcej urządzeń testowych. Albo testerzy.

Poza tym, czy ktoś może dołączyć tutaj pełne logi debugowania, zarówno przed flashowaniem, jak i po flashowaniu?

EDYTOWAĆ:
    ExploWare wrote:
    @ferbulous po zakończeniu ładowania oprogramowania, musisz skonfigurować urządzenie

Szczerze mówiąc, zrozumiałem, że @ferbulous nieprawidłowo zaprogramował układ N z wersją UA, która nie działa, po prostu utknął moduł w bootloopie. Testowałem to właśnie teraz, pisząc ten post. Aby pojawił się punkt dostępowy OpenBK, musisz użyć wersji QIO (i pamiętaj o offs 0x0 i --unprotect).
    ferbulous
    Level 10  
    @pkaczmarek2 działa po flashowaniu układu N z plikiem QIO bin, mam teraz dostęp do strony i ustawień
    Będzie czekał na twoją poprawkę w konfiguracji flasha, która nie została zapisana po włączeniu/wyłączeniu zasilania
    Jak mogę pomóc z dziennikiem debugowania, jeśli używam narzędzia hid_download?

@kmhn teraz, gdy mam 2mb zrzutu oprogramowania układowego z układu BK7231N, jeśli kiedykolwiek będę musiał ponownie przywrócić oryginalne oprogramowanie układowe. czy mam po prostu wybrać ten plik bin, czy coś jeszcze musi zostać zrobione jako pierwsze?
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    @ferbulous , czy możesz chociaż sprawdzić, czy ustawienia nie zostały dla Ciebie utracone po dłuższym wyłączeniu modułu?
    pvxvictor
    Level 2  
    Moduł LSPA9, CB2S: BK7231N
    Code:
    python uartprogram OpenBK7231N_app_QIO_1.0.0.bin -u -s 0 -d com20 -w

UartDownloader....
    programm....
    Write Successful: |##################################################|[ 9.03k/s]

Konfiguracja i kolejne uruchomienie zasilania:

Trzecie uruchomienie zasilania to utrata wszystkich ustawień i praca w trybie AP.
    ferbulous
    Level 10  
    p.kaczmarek2 wrote:
    @ferbulous , czy możesz chociaż sprawdzić, czy ustawienia nie zostały dla Ciebie utracone po dłuższym wyłączeniu modułu?

Odczekano ponad 1 minutę, zanim się włączy, a ustawienia są nadal zapisane
    Ustaw piny gpio, a strona przestała odpowiadać, wyłącz ją po raz drugi, nie wygląda jeszcze, jakby łączyła się z routerem
    Uruchomiony ponownie po raz trzeci i jest ponownie podłączony do Wi-Fi z ustawieniami nadal tam

ExploWare
    Level 10  
    [BK7231T] Mój serwer HTTP, konfigurator, wsparcie MQTT z Home Assistant [BK7231T] Mój serwer HTTP, konfigurator, wsparcie MQTT z Home Assistant [BK7231T] Mój serwer HTTP, konfigurator, wsparcie MQTT z Home Assistant

Mam urządzenie Qia Smart Switch z chipem T.
    Zauważyłem, że w szablonach jest to wymienione jako moduł N.
    Może ten jest w dwóch wariantach?

Code:

template_t g_templates [] = {
       { Setup_Device_Empty, "Empty"},
       // BK7231N devices
       { Setup_Device_BK7231N_CB2S_QiachipSmartSwitch, "[BK7231N][CB2S] QiaChip Smart Switch"},
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    ExploWare wrote:

Mam urządzenie Qia Smart Switch z chipem T.

To bardzo przydatna informacja. Zastanawiałem się, czy powinienem rozdzielić konfiguracje dla wersji N i T i teraz jestem pewien, że te wersje są czasami używane zamiennie. Moja Qia ma układ N.

ferbulous wrote:

Uruchomiony ponownie po raz trzeci i jest ponownie podłączony do Wi-Fi z ustawieniami nadal tam

A dzisiaj nie ma utraty ustawień?

PS: Wersja N ma nieco inne przesunięcia tabeli, teraz ją badam:
    https://github.com/tuya/tuya-iotos-embeded-sd...eken378/func/Bcuser_driverFunc/Bkuser_driverF
    https://github.com/tuya/tuya-iotos-embeded-sd...3b/platforms/bk7231t/bk7231t_os/Buser_DriverF

Dodano po 5 [godziny] 2 [minuty]:

AKTUALIZACJA: po krótkim dochodzeniu dochodzę do wniosku, że opcja RL_SUPPORT_FAST_CONNECT nadpisuje dane z BK_PARTITION_NET_PARAM, przez co tracimy nasze konfiguracje.

Zobacz platformy/bk7231n/bk7231n_os/beken378/func/joint_up/role_launch.c :
    Spróbuję go wyłączyć i zobaczę, czy zniknęły problemy z konfiguracją. Jeśli tak, to otrzymujemy trzecią obsługiwaną platformę (pierwsza była oczywiście BK7231T, druga XR809 - tak, działa, nawet z zapisaniem konfiguracji, a trzecią teraz będzie BK7231N)

Jak powiedziałem w pierwszym poście, wieloplatformowe, elastyczne podejście jest wymagane dla dzisiejszych inteligentnych urządzeń, więc nie musimy tworzyć osobnego klonu Tasmota dla każdej platformy. Z obsługą obu BK7231 (N i T) i oczywiście XR809 (co jest zupełnie inną rodziną chipów), będę kontynuował rozwój głównej aplikacji i być może wkrótce dodam obsługę większej liczby platform! Jakieś sugestie dotyczące innych popularnych układów z publicznymi pakietami SDK?
    ExploWare
    Level 10  
    @p.kaczmarek2 jedyna inna platforma, na którą zetknąłem się z Tuyą, jest nieco starsza, ale mam moduł oddzielony od żarówki: to był WR3L z chipem Realtek RTL8710 na pokładzie

Stworzyłem również pull request dla repozytoriów OpenBK7231 oraz _App, aby uwzględnić wersję klonu Git. Myślę, że jest to łatwiejsze dla użytkowników, ponieważ jest to auto_incrementing i programistów, ponieważ zawsze wskazuje, która wersja jest używana.

Dodano po 24 [minuty]:

ta wersja prowadziłaby do https://github.com/openshwprojects/OpenBK7231T_App/commit/e896a81e i to wiele informuje o tym, jaka wersja jest sklonowana do kompilacji
    p.kaczmarek2
    Level 26  
    Zamieściłem szczegółowy przewodnik po programowaniu i programowaniu (oraz krótką historię moich doświadczeń) na temat wersji Qiachip BK7231N na polskiej stronie forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19896503#19896503
    Może przetłumaczę to później.

Zacząłem też pracować nad readme:
    https://github.com/openshwprojects/OpenBK7231T_App/
    i wypchnięte pliki binarne do repozytorium aplikacji (dla wszystkich 3 obsługiwanych platform):
    https://github.com/openshwprojects/OpenBK7231T_App/tree/main/releases

Ach, przerobiłem też kod przycisków - przyciski będą teraz działać na platformie XR809.

ExploWare wrote:

Stworzyłem również pull request dla repozytoriów OpenBK7231 oraz _App, aby uwzględnić wersję klonu Git. Myślę, że jest to łatwiejsze dla użytkowników, ponieważ jest to auto_incrementing i programistów, ponieważ zawsze wskazuje, która wersja jest używana.

Wydaje się, że to bardzo fajny pomysł, ale obawiam się, że SDK nie muszą być używane tylko do budowania naszej aplikacji, mogą być w zasadzie użyte do zbudowania dowolnej aplikacji dla BK7231N, BK7231T lub XR809. Czy możesz zmodyfikować swój kod w taki sposób, aby pobierał wersję GIT, jeśli nie jest ona podana, a jeśli użytkownik określił wersję, to może ją zastąpić?
    sebastian48
    Level 8  
    Dziękuję za dalszą pracę! Wygląda na to, że jest to coraz bardziej uproszczone. Zanim zacznę starać się nie niszczyć innego urządzenia, wystarczy ponownie zapytać o UART, ponieważ widzę, że BKWriter jest teraz zastąpiony narzędziem Pythona: nadal powinienem podłączyć wszystko tak, jak próbowałem z BKWriterem (co zawsze się nie powiodło)?

Co konkretnie oznacza ,,podłącz komputer PC do portu szeregowego 2 na bk7231"? Mam WB2S z BK7231T. Tylko trochę zakłopotany "serialem 2"?
    boozeman
    Level 11  
    sebastian48 wrote:
    Dziękuję za dalszą pracę! Wygląda na to, że jest to coraz bardziej uproszczone. Zanim zacznę starać się nie niszczyć innego urządzenia, wystarczy ponownie zapytać o UART, ponieważ widzę, że BKWriter jest teraz zastąpiony narzędziem Pythona: nadal powinienem podłączyć wszystko tak, jak próbowałem z BKWriterem (co zawsze się nie powiodło)?

Co konkretnie oznacza ,,podłącz komputer PC do portu szeregowego 2 na bk7231"? Mam WB2S z BK7231T. Tylko trochę zakłopotany "serialem 2"?

Hej,

Poprzednie nieudane próby z Nedis WIFIPO 120FTW były spowodowane użyciem Pin RX1 jest podciągnięty do 3,3 V i jest używany do podłączenia przycisku. Przy próbie flashowania powoduje to migotanie diody i klikanie przekaźnika.

Usuń R33 przed pierwszym błyskiem (jeśli używasz tego Nedisa 120FTW). Do flashowania można użyć RX1 i TX1. RX1 idzie do twojego usb2serial adaptera TX i TX1 do RX. Beken Writer powinien załatwić sprawę, bo moduł to BK7231T. Rozpocznij programowanie, a następnie zewrzyj na sekundę CEN i GND.

Jeśli po flashowaniu zobaczysz nowy punkt dostępowy w telefonie lub komputerze, możesz rozmontować przewody i włożyć R33 z powrotem na pokład. i załóż z powrotem osłony. Uważaj na rezystor i używaj pęsety podczas jego demontażu lub montażu.
    sebastian48
    Level 8  
    boozeman wrote:
    sebastian48 wrote:

Hej,

Poprzednie nieudane próby z Nedis WIFIPO 120FTW były spowodowane użyciem Pin RX1 jest podciągnięty do 3,3 V i jest używany do podłączenia przycisku. Podczas próby błysku powoduje to migotanie diody i klikanie przekaźnika.

Usuń R33 przed pierwszym błyskiem (jeśli używasz tego Nedisa 120FTW). Do flashowania można użyć RX1 i TX1. RX1 idzie do twojego usb2serial adaptera TX i TX1 do RX. Beken Writer powinien załatwić sprawę, bo moduł to BK7231T. Rozpocznij programowanie, a następnie zewrzyj na sekundę CEN i GND.

Jeśli po flashowaniu zobaczysz nowy punkt dostępowy w telefonie lub komputerze, możesz rozmontować przewody i włożyć R33 z powrotem na pokład. i załóż z powrotem osłony. Uważaj na rezystor i używaj pęsety podczas jego demontażu lub montażu.

Chyba będę musiał spróbować jeszcze raz. Pierwsze stacje lutownicze z cieńszą końcówką. Ale to nasuwa pytanie: czy rezystor R33 jest rzeczywiście potrzebny do działania?

Pad pękł na R33, kiedy trenowałem na już złamanej desce, więc prawdopodobnie muszę być bardziej ostrożny. W każdym razie zamówiłem stację z wymiennymi końcówkami i cyfrowym ustawieniem temperatury. Jakieś zalecenia dotyczące temperatur podczas wyjmowania R33?
    boozeman
    Level 11  
    sebastian48 wrote:
    Chyba będę musiał spróbować jeszcze raz. Pierwsze stacje lutownicze z cieńszą końcówką. Ale to nasuwa pytanie: czy rezystor R33 jest rzeczywiście potrzebny do działania?

Pad pękł na R33, kiedy trenowałem na już złamanej desce, więc prawdopodobnie muszę być bardziej ostrożny. W każdym razie zamówiłem stację z wymiennymi końcówkami i cyfrowym ustawieniem temperatury. Jakieś zalecenia dotyczące temperatur podczas wyjmowania R33?

R33 jest w zasadzie drutem wyzwalającym, więc możesz go zastąpić zastrzelonym kawałkiem drutu lub wziąć rezystor 0 omów do poprzedniego urządzenia. R33 jest prawdopodobnie najłatwiejszą częścią do wylutowania przed pierwszym flashem. Ta płytka drukowana modułu jest jednego rozmiaru, więc jest kilka rezystorów 0 Ohm, takich jak przewody wyzwalające. Bez R33 przycisk nie zadziała.
    ExploWare
    Level 10  
    @boozeman Myślę, że angielskie słowo, którego szukasz, to Jump-wire. Przeskakuje ślad PCB nad innym.

@sebastian48 Serial 2 oznacza połączenia 2TX i 2RX, które znajdują się z tyłu płytki modułu. Służą do pobierania danych dziennika. 1TX i 1RX to 'szyna programująca' i dlatego jest najważniejsza, a 'szyna rejestrująca' jest opcjonalna, ale bardzo przydatna, jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego.
    sebastian48
    Level 8  
    ExploWare wrote:
    @boozeman Myślę, że angielskie słowo, którego szukasz, to Jump-wire. Przeskakuje ślad PCB nad innym.

@sebastian48 Serial 2 oznacza połączenia 2TX i 2RX, które znajdują się z tyłu płytki modułu. Służą do pobierania danych dziennika. 1TX i 1RX to 'szyna programująca' i dlatego jest najważniejsza, a 'szyna rejestrująca' jest opcjonalna, ale bardzo przydatna, jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego.

Ach tak, dzięki za wyjaśnienie. Mam tylko jedno urządzenie UART, więc to będzie musiało wystarczyć, chyba że zdobędę jedno dodatkowe.
    ExploWare
    Level 10  
    sebastian48 wrote:
    Mam tylko jedno urządzenie UART, więc to będzie musiało wystarczyć, chyba że zdobędę jedno dodatkowe.

Pewnie? Wielu z nas ma dodatkowy Arduino lub Raspberry Pi.

Są całkiem zdolne do wykorzystania jako stacja flash i rejestracja informacji zwrotnych
    https://www.raspberrypi.com/documentation/computers/configuration.html#configuring-uarts

lub jako dodatkowy klucz Serial na USB
    https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial " target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http:// https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial " class="postlink "> https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial
    sebastian48
    Level 8  
    ExploWare wrote:
    sebastian48 wrote:
    Mam tylko jedno urządzenie UART, więc to będzie musiało wystarczyć, chyba że zdobędę jedno dodatkowe.

Pewnie? Wielu z nas ma dodatkowy Arduino lub Raspberry Pi.

Są całkiem zdolne do wykorzystania jako stacja flash i rejestracja informacji zwrotnych
    https://www.raspberrypi.com/documentation/computers/configuration.html#configuring-uarts

lub jako dodatkowy klucz Serial na USB
    https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial " target="_blank" rel="noopener nofollow ugc" data-caption="" title="http:// https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial " class="postlink "> https://www.arduino.cc/en/Reference/SoftwareSerial

HA! oczywiście nie pomyślałem o tym! Mam Arduino, którego mógłbym użyć! Dzięki :)
    boozeman
    Level 11  
    sebastian48 wrote:
    HA! oczywiście o tym nie pomyślałem! Mam Arduino, którego mógłbym użyć! Dzięki

Nie potrzebujesz drugiego UARTa, ponieważ po udanym flashowaniu i podłączeniu urządzenia do sieci wlan zawsze możesz użyć linku ip.address/app. Jest zakładka logi