Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak do trybu serwisowego Nokia 447zi

04 Lis 2005 19:15 2526 10
  • Poziom 27  
    Witam
    Mam kłopot z geometrią monitora 447zi, ekran ma zapadniętą górną krawędź, ustawienia standardowe tego nie korygują, proszę o pomoc przy wejściu w tryb serwisowy.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Tryb serwisowy nic tu nie da. Masz problem z zespołem odchylającym - albo korekta ułożenia, albo zabawa z magnesikami.
  • Poziom 27  
    dzięki, dopiero teraz to zrobiłem, pomogła korekta na kineskopie, zapadnięcie krawędzi było niewielkie, może 2 mm ale nadal interesuje mię w jaki sposób mam wejść do trybu serwisowego.
    Kilka osób się zaiteresowało, jęśli ta informacja jest możliwa do rozpowszechnienia proszę o podanie algorytmu wchodzenia
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    W Nokiach często wchodzi sie przez kod serwisowy 7711. Włącz monitor z przytrzymanym klawiszem menu lub enter ( wejście do menu) powinno pojawić się okienko o podanie kodu.
  • Poziom 27  
    kali - zrobiłem tak jak proponowałeś i bez efektu, okienko do wprowadzenia kodu nie pojawiło się, robiłem kilka podejść i kilka kombinacji: trzymanie menu w czasie włączenia, trzymanie przycisku minus i włączenie, włączenie z plusem.
    temat otwarty, zapraszam do podzielenia się wiedzą .
  • Poziom 24  
    Sorry, widocznie w tym modelu Nokii ten sposób nie działa. Nie chciałem wprowadzic kolegi w błąd.
  • Poziom 27  
    Może trochę niefortunnie zredagowałem post, nie czuję się wprowadzony w błąd, spróbowałem i w tym modelu nie działa. Kłopot to żaden bo monitor stoi na biurku i korzystam z niego, kilka ruchów i sprawdziłem ale dzięki i za to pewnie w innym się przyda.

Znalazłem podobną isntrukcję wchodzenia do trybu serwisowego dla noki 447zaPlus:
    "Acces to Service Menu

Activete the service mode always in 79.976kHz/75(NCE605)
    First switch OFF the monitor with power switch
    1) Push "menu" button down.
    2) While keeping "menu" button down, switch ON the monitor.
    3) Release "menu" button when the power -on idicator is illuminated.
    4) Press "menu" button.
    5) Monitor ask password. Type the password (7711) with the -/+ buttons.
    6) Press "menu" button."
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam na forum
    Podłączam się do tematu, przetestowałem na nokii 445PRO 21" dokładnie jak w tym opisie : Wyłączam monitor p.power
    przytrzymuję menu włączam ponownie puszczam menu i jeszcze raz
    menu wyskakuje okienko kodu serw.Trzeba się spieszyć bo tylko na kilka sekund wbijam 7711 a nastepnie OK i mamy tryb serwisowy.
    Co ciekawe w PRODUCT INFORMATION mamy model,nr.seryjny,wersje firmweru i jak w LG-kach 3 liczniki godzin pracy u mnie 1257 to niewiele
    monit jest rewelka jestem z niego zadowolony.

Dodano po 11 [minuty]:

Wyszperałem jeszcze ciekawszy motyw w trybie serwisowym
    w MEMORY SETTINGS możemy zmienic wygląd całego osd
    a funkcją initalize EEPROM przywrócić ustawienia fabryczne
    a co za tym idzie wyzerować wszystkie liczniki godzin pracy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    A ja mam DELL D2128-TCO to jest Nokia 445R061
    I mam taki problem:
    Przy czestotliwości odchylania pionowego 60Hz menu jest około 3 razy większe w pionie i rodzielone - górna jego część jest na dole ekranu a reszta u góry ekranu. Ja oceniam to na uszkodzony procesor, ponieważ podmieniałem już pamięć z monitora DELL 17-calowego i efekt był ten sam. Ale tego procesora nigdzie nie ma - ST7272N5B1/COA a musi być dokładnie ten sam.
    No i nie było regulacji zbieżności w menu a co za tym idzie obraz się zlewał.
    Co sugerujecie?
    Mój post znajdziecie wpisując DELL d2128-tco.
    Jak wejść ewentualnie w tryb serwisowy? Może tam się coś uda zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jest problem.
    Wszedłem do trybu serwisowego.
    Obraz zrobił si trochę beszkowaty.
    Wyłączyłem monitor i po ponownym włączeniu ustawienia te zostały.
    Wszedłem drugi raz do trybu serwisowego i dałem przypadkowo inicjalizację pamięci :(
    Po czym wszystko się wyzerowało.
    To co zapamiętałem to wartość RASTER=33% oraz MAX/MIN Contrast=93%
    Poustawiałem wszysko mniej więcej według testera (ponieważ kompa nie mam) ale chciałbym się dowiedzieć na jakim poziomie procentowym mają być opcje:
    G2
    R,G,B Coarse
    R.G,B AMPL
    No i (co najważniejsze) muszę się pozbyć opcji AUDIO która po inicjalizacji nieoczekiwanie w main menu wskoczyła. Jest wprawdzie nieaktywna ale razi po oczach.
    Czy ktoś z Was posiada wsad pamięci do tego monitora. Bardzo proszę o pomoc. Układ pamięci w tym monitorze zastosowany to 24C65
    A procesor to ST7272N5B1/COA.
    Proszę chociąż o odpowiedź na mojego posta.
    Acha jeśli chodzi o problem z poprzedniego posta (powiększone menu przy częstotliwości 60Hz to ta sprawa już jest ok. Ale jakim kosztem :(