Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Unitra WS 304S na tranzystorach kd503

Rapi30 25 Jan 2022 16:20 348 11
    Rapi30
    Level 4  
    Witam. Przeszukałem juz forum oraz internet i nie moge znaleźć tego co potrzebuje.
    Posiadam ww sprzęt i mam z nim problem.
    Została uszkodzona końcówka mocy, nigdzie nie mogę znaleźć schematu a bardzo by sie przydał, choć by zwg. na napięcia tranzystorów i elementy płytek sterujących, cała reszta to klasyczny ws.
    Unitra gra po podłączeniu płytek sterujących ale po dołożeniu tranzystorów końcowych zapala sie żarówka i na tym się kończy.
    Tranzystory końcowe sprawne, po ich podłączeniu bez płytek tester pokazuję, że są diodami.
    Płytki sterujące są inaczej zagospodarowane niż w klasycznym ws a niechce go przerabiać na tranzystory BD.
    Na przewodach tranzystorów końcowych napięcia to:
    T213 :
    B 0,3V
    K 33,5V
    E przejście do masy
    T214
    B -33,5V
    K -33,5V
    E przejście do masy
    Jeśli ogarnę jeden z kanałów z drugim nie będzie problemu.
    Może ktoś miał ten sprzęt i wie coś więcej o nim.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Tam nie mogą być same 2x KD503 na kanał , bez przeróbki stopnia sterującego.

Najpierw trzeba zweryfikować, czy taka przeróbka jest, potem izolacja radiator-tranzystory

Unitra WS 304S na tranzystorach kd503
    Rapi30
    Level 4  

Dodano po 3 [minuty]:

HD-VIDEO
    Level 42  
    Widać, że płytki są przerabiane i tyle - trzeba to sprawdzić czy są prawidłowo przerobione, np. schemat stopnia końcowego Radmor 5102
    Rapi30
    Level 4  
    Na górze jest oryginalna płytka ws na dole po wymianie elementów.
    Tranzystory w orginalne to:
    T111 BD140
    T107 BF458
    ostatni pomieszany z T112 R162 R160 bo tak są nóżki poprowadzone to BD140

Dodano po 2 [minuty]:

Płytki sa sprawne i dobrze zrobine ponieważ oba kanały grały tak jak powinny.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    HD-VIDEO wrote:
    izolacja radiator-tranzystory
    Rapi30
    Level 4  
    tranzystory odlaczone od radiatora spoczywają na plaskikowej podstawce nie przewodzącej prądu i antystatycznej.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Masz je źle podłączone; do weryfikacji T214

Na zamieszczonych schemacie narysuj jak są podłączone
    Rapi30
    Level 4  
    Na obu kanałach sa te same napięcia wiec raczej nie tranzystory końcowe raczej płytka sterująca Unitra WS 304S na tranzystorach kd503 Unitra WS 304S na tranzystorach kd503
    dużej różnicy miedzy nimi nie ma, ale były przelutowywane tranzystory a nie wiem jakie tam były.
    Takie płytki widziałem na Internecie, ale bez opisu dlatego potrzebny jest mi schemat, napicia tranzystorów i elementów płytki inaczej to błądzenie po ciemku, bo przyczepić mozna sie do wszystkiego, mogą byc inne elementy wstawione, nieodpowiedni rezystor wystarczy aby był prąd stały na wyjściu. Dlatego szukam schematu do tego wypustu, jest cos zmienione wzg. oryginału bo pracował on w parze npn pnp a tu jest jeden rodzaj wiec i napięcia powinny byc inne i tranzystory sterujace również.
    Ten model wydaje sie byc skladakiem ws304 ws 503 i radmora.
    HD-VIDEO
    Level 42  
    Rapi30 wrote:
    Płytki sa sprawne i dobrze zrobine ponieważ oba kanały grały tak jak powinny.
    Rapi30 wrote:
    Na obu kanałach sa te same napięcia wiec raczej nie tranzystory końcowe raczej płytka sterująca

Wybierz i szukaj w płytkach sterujących albo w tranzystorach
    madamsz1
    Level 39  
    Podglądnij schemat Fonica 1100
    Końcówki były na 2-ch 2N3055 zasilane z 27V a sterujące BC211 i BC313
    Rapi30
    Level 4  
    Porównując mojego ws do Fonica 1100 jak i ws 503, kombinując z transystorami nie doszedłem do ładu z kd503 wiec przerobiłem płytki sterujące pod bd911 bd912 i działa jak powinna, szkoda, ze nie udało sie z kd.
    Dziekuje za pomoc.