Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drabinka pozioma. Podłączenie boczne. Nie grzeje

pawel_padzero151 26 Jan 2022 18:05 219 7
    pawel_padzero151
    Level 2  
    Drabinka pozioma. Podłączenie boczne. Nie grzeje
    Powyżej jest zdjęcie mojej drabinki w łazience. Grzeje zaledwie mniej niz 1/3 grzejnika więc jest tu zimno. Łazienka jest na parterze. Piec ma pompkę. Z odpowietrznka nie ucieka powietrze, tylko woda więc sądzę że go nie ma.??? Macie jakiś pomysł?
    LUCOM
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Może wystarczy zwiększyć przepływ zaworkiem na dolnej rurce kręcąc w lewo kluczykiem imbusowym.

Jeśli termostat nie jest nowy to mogła się zawiesić iglica/zawór termostatu i trzeba nim pokręcić kilka razy w lewo i w prawo aż puści.

Może być też tak, że grzejnik nie jest odpowiednio wypoziomowany i utworzył się pęcherz powietrza. Nie widać na zdjęciu czy w lewym górnym rogu jest jakiś odpowietrznik.

Należy też pamiętać, że grzejnik grzeje mocno górą, a im bardziej w dół to jest chłodniejszy.
    ta_tar
    Level 39  
    Pierwsza uwaga to taka że głowica termostatyczna źle zamontowana (a przynajmniej niezbyt prawidłowo).
    Po drugie. Opisz w jaki sposób sprawdzasz (odpowietrzasz) grzejnik, napisz co zakręcasz a co odkręcasz do odpowietrzenia.
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Sprawdź nastawę kryzy na zaworze pod głowicą termostatyczną.
    pawel_padzero151
    Level 2  
    Witam. Popuściłem na dole i zaczął się nagrzewac. Wiec myślę że będzie dobrze. Odpowietrzenie jest z lewej u góry. Fakt faktem słabo się na tym znam więc co z tą głowica termostatyczna jest nie tak? Kolanka przed są dlatego że w taki sposób zabiera mniej miejsca.
    ta_tar
    Level 39  
    pawel_padzero151 wrote:
    co z tą głowica termostatyczna jest nie tak?
    Głowica nie powinna być montowana do góry. Montaż głowicy termostatycznej w pionie sprawia, że ciepło gorącej rury zakłóca jej pracę, powodując nadmierne dławienie przepływu wody.
    LUCOM
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Miło mi zatem, że mogłem pomóc.
    Możesz jeszcze sprawdzić jak jest ustawiona kryza na głowicy termostatycznej po jej odkręceniu. Tam jest taki srebrny karbowany pierścień z cyframi od 0 do chyba 5.

Możesz pociągając pierścień, przekręcić go i ustawić na 5 lub inną maksymalną wartość, czyli 5-kę ustawić na widoczną kropkę lub strzałkę w zależności od producenta głowicy. Wówczas całą regulację przejmuje głowica termostatyczna.
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    LUCOM wrote:
    Miło mi zatem, że mogłem pomóc.
    Możesz jeszcze sprawdzić jak jest ustawiona kryza na głowicy termostatycznej po jej odkręceniu. Tam jest taki srebrny karbowany pierścień z cyframi od 0 do chyba 5.

Możesz pociągając pierścień, przekręcić go i ustawić na 5 lub inną maksymalną wartość, czyli 5-kę ustawić na widoczną kropkę lub strzałkę w zależności od producenta głowicy. Wówczas całą regulację przejmuje głowica termostatyczna.
    W zaworach Danfoss są nastawy od 0 do 7 i dalej N (N oznacza peły przepływ - bez kryzowania). W innych mogą być inne cyfry, przy czym niektóre zawory (np. Herz) wymagają specjalnego klucza (Danfoss nie wymaga).