Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Przystawka programatora WELLON.

POMOCRTV 26 Jan 2022 19:59 210 8
    POMOCRTV
    Level 15  
    Może ktoś posiada przystawkę do programatora Wellon: WL-TSOP56-E141.
    Potrzebuję odczytać pamięć AM29LV640 FLASH SMD T-SOP56 i zrobić taki adapter do programatora.
    Dokładnie chodzi mi o schemat połączeń między programatorem a pamięcią. Na pewno bym się odwdzięczył za opis połączeń, gdyby ktoś pomierzył taką przejściówkę. Chciałbym zrobić taki adapter na laminacie w wersji lutowanej na płytce bez podstawki zaciskowej.
    Chyba, że jest ktoś z okolic trójmiasta i udostępnił by mi taką podstawkę w celu rozrysowania schematu.
    Z góry dziękuje.

Przystawka programatora WELLON.
    janek_wro
    Level 27  
    A manual czytałeś?
    A od deski do deski?
    Ja nie używam wellona. Tymczasem w manualu stoi, ze w sofcie można znaleźć coś takiego jak device info, gdzie masz pokazane skojarzenie pin scalaka z pinem podstawki ZIF. Wystarczy do zbudowania adapterka?

Tu masz przykład z manuala:
    POMOCRTV
    Level 15  
    Właśnie do tej pamięci nie ma rozpiski pinów. W innych pamięciach rzeczywiście można zobaczyć takowe informacje z programu obsługującego programator. W tym przypadku jest tylko napisane, że trzeba użyć specjalistyczny adapter WL-TSOP56-E141.
    janek_wro
    Level 27  
    A to nieco użytkownikom niespodziankę strzelili.
    A jakieś pliki config dla poszczególnych chipów tam są?
    Zawsze jest szansa że ten adapter to nie tylko PCB pin-to-pin, a ma jeszcze jakieś rejestry z zatrzaskami.
    W końcu TSSOP jest 56pin a ZIF ma tylko 48pin.
    POMOCRTV
    Level 15  

Przejrzałem ten post i wynika z połączeń na płytce, że 8 pinów jest nie podłączonych. Może ktoś już robił taki adapter i odczytywał taką pamięć. Chce mieć pewność zanim zacznę robić płytkę, czy wszystko jest poprawnie i zadziała.
  • Helpful post
    janek_wro
    Level 27  
    POMOCRTV wrote:
    wynika z połączeń na płytce, że 8 pinów jest nie podłączonych.
    zwłaszcza że są to piny adresowe A0...A4. Ale może czegoś nie wiem, i jest jakiś sprytny sposób adresowania. Zajrzyj do datasheet tych pamięci.
    POMOCRTV
    Level 15  
    Poradziłem sobie z tym adapterem. Trzeba było trochę przestudiować dokumentacje tego układu i porównać do innych układów FLASH, do których wiedziałem jakie podłączenia występują między programatorem a pamięcią.
    Poprzedni schemat jest nieprawidłowy i na pewno by nie zadziałał więc prosił bym z niego nie korzystać :)
    W załączniku dołączam poprawioną wersję i sprawdzoną na odczycie pamięci Flash AM29LV640MH/L.

Pozdrawiam i dziękuje za wskazówki.
    Attachments: