Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego kosiarka traktorek nie uruchamia się i czy to wina stacyjki?

ziabka89 29 Jan 2022 13:11 699 3
 • #1
  ziabka89
  Level 8  
  Witam. Posiadam traktorek. Problem jest taki, że jak chce odpalić z kluczyka to jest tylko cyknięcie. Jak próbuje odpalić na krótko przy styczniku, zwierając kable to czasami załapie. Kosiarka raz odpaliła mi dzisiaj, ale ma problem. Czy może to być wina stacyjki? I drugie pytanie, które zewrzeć kable przy stacyjce by odpaliła
  Dlaczego kosiarka traktorek nie uruchamia się i czy to wina stacyjki?20220129_1..918.jpg Download (866.6 kB) Dlaczego kosiarka traktorek nie uruchamia się i czy to wina stacyjki?20220129_1..947.jpg Download (826.81 kB) Dlaczego kosiarka traktorek nie uruchamia się i czy to wina stacyjki?20220129_1..044.jpg Download (1.29 MB) Dlaczego kosiarka traktorek nie uruchamia się i czy to wina stacyjki?20220129_1..205.jpg Download (1.08 MB)
 • #2
  LEDówki
  Level 38  
  Może to być wina stacyjki, ale pewność będziesz miał dopiero po pomiarach. Napięcie za stacyjką może być niższe o kilkadziesiąt miliwoltów niż napięcie przed stacyjką czy na akumulatorze. Problem może też stanowić masa rozrusznika.
  Układ do sprawdzenia jest taki:
  stacyjka - podaje prąd do elektromagnesu; przed nią i za nią napięcie powinno być jednakowe w czasie podawania napięcia do elektromagnesu (rozruchu).
  elektromagnes (bendiks) - sprawdzasz czy dochodzi napięcie, czy nie jest obniżone. Sprawdzasz czy sprawne są styki dołączające rozrusznik do akumulatora.
  O, i to cała naprawa. Jak masz mało wiedzy, pewności siebie, lub słabe zaplecze techniczne (miernik uniwersalny, wkrętaki, klucze, cęgi boczne, papier ścierny), to sobie odpuść, wezwij elektryka i śpij spokojnie do następnej naprawy.
 • #3
  ziabka89
  Level 8  
  A możesz mi powiedzieć jak mam wsuwki co idą do stacyjki, które złączyć by sprawdzić czy kosiarka się załączy? Jeśli chodzi o klucze i miernik to mam i mam trochę wiedzy na ten temat. Teraz trochę zimno, ale jak będzie cieplej to wtedy ją rozkręcę i sprawdzę okablowanie. Zauważyłem też, że jak kosiarka odpaliła i ją wyłączyłem to coś buczało.

  Dodano po 7 [minuty]:

  https://krakenfiles.com/view/yojl4axDBz/file.html


  https://krakenfiles.com/view/nj7Uoxuvn8/file.html
 • #4
  LEDówki
  Level 38  
  Masz trzy kable:
  1. Zasilanie od akumulatora - napięcie jest ciągle.
  2. Napięcie załączające zapłon i kontrolki, pierwsza pozycja kluczyka.
  3. Napięcie załączające elektromagnes rozrusznika.
  Bierz miernik i mierz, bo ja muszę zgadywać. Leczenie na odległość to trudna sprawa.