Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mam za duże wymagania do terminalu gsm ? -szukam rozwiązań

04 Lis 2005 22:15 3170 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Jestem osobą, która nie posiada w domu alarmu a chciałaby mieć. Przed założeniem alarmu zawsze powstrzymywała mnie wizja codziennego wklepywania w klawiaturę kodu przy wyjściu i wejściu oraz tego, że złodziej zawsze może odciąć linię telefoniczną i nie zostanę powiadomiony o wtargnięciu złodzieja.
    Jakiś czas temu natrafiłem na informacje w zakresie terminali GSM które można było używać do funkcji alarmu domowego, z ciekawością czytałem też o funkcji załączania i wyłączania takich alarmów przy użyciu kilku zdefiniowanych telefonów komórkowych (funkcja CLIP) bez żadnych kosztów (połączenie jest zrywane). Także było to rozwiązanie dla mnie idealne. Opinie na stronach producentów były rewelacyjne. Jednak po gruntownym zbadaniu tematu, odpytaniu kilku specjalistów wyszło na to że:
    - lepiej nie kombinować tylko założyć zwykły alarm
    - wprawdzie terminal może być centralą do której przypinamy kilka czujek natomiast lepiej założyć zwykłą centralę a sam terminal – tylko do powiadamiania
    - z tym załączaniem alarmu- dzwoniąc z telefonu - to też nie jest tak różowo do końca – wszyscy sugerowali awaryjność takich rozwiązań oraz że lepiej i tak założyć klawiaturę.

Po wielu rozmowach wyszło na to, że naczytałem się jakiś niewiarygodnych informacji i szukam nieprawdopodobnych rozwiązań, które na pewno się i tak nie sprawdzą. Czyli wróciłem do punktu wyjścia gdzie oferuje mi się to, o czym wiedziałem kilka lat temu. Tzn. nie ma to jak zwykły, poczciwy alarm z klawiaturą. Czy to znaczy, że te rozwiązania GSM są przereklamowane ? Nie są aż tak stabilne i bezpieczne ? Czy znacie kogoś kto podejmuje się montażu takich rozwiązań i bierze za to odpowiedzialność ? Ze swej strony dodam, że nie mam jakiś super wymagań: dwie czujki ruchu – tuż przy terminalu, jedna do dymu, jedna do zalania, telefon na kartę, zasilacz. Nie chcę syren. Chcę tylko powiadomienia telefonicznego na moją komórkę, że wystąpiło jedno ze zdarzeń (ruch, dym, woda). Dodatkowo słyszałem o możliwości zadzwonienia pod tę komórkę i np. podsłuchania, co się dzieje w domu celem zweryfikowania czy też coś się naprawdę dzieje czy też po prostu opiekunka wróciła z zakupów i zapomniała wyłączyć alarm. Lub też podłączenie głośnika po to żeby „poinformować” złodzieja, że wiemy że jest w środku, co moim zdaniem skutecznie go wystraszy.
  • Poziom 20  
    W sylwestra o północy też ma działać? Ile dasz za przemysłowy komunikator? 2000zł? Więcej? A dobry sterownik przemysłowy tak oprogramowany jak chcesz za jakieś 2500 to może być?
    Dalej chcesz GSM?

Telefony noszone są NOSZONE! Adaptacja do innych zadń jest możliwa, ale to klejenie w g...
    Adam M.
  • Poziom 16  
    Dokładnie przyłączam się do opini kolegi powyżej .
    Narobiło się pascideł na rynku jakieś powiadamiania gsm po 150 zł do którego jak sugeruja sprzedawcy "najlepiej" podłaczyc stary telefon i byle jaką kartę i wszystko będzie ok .
    Ludziska sie naogladaja nasłuchaja i jak przychodzą do mnie to się dziwią ,że profesjonalny telefon przemysłowy kosztuje 99euro ,a do tego jeszcze moduł .
    Andrzej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    re: >>>>>W sylwestra o północy też ma działać?

Mogę przyjąć że nie gsm sie nie dodzwoni do mnie tego dnia między 0.00 a 1.00 ale to tylko godzina z kilkunastu tysięcy godzin normalnej pracy (365 dni * 24 godz). Nie mam aż takich wymagań.

W najnowszym numerze Nowy Elektronik 5/2005 jest znowu schemat 235-K- Powiadamianie o alarmie na komórkę. Sorry za pytanie ale jestem laikiem w dziedzinie alarmów - z jednej strony cały czas gdzieś znajduję informację na ten temat i że to działa a z drugiej strony sceptyczne komentarze.

Cały czas też padają komentarze " to nie zadziała" to znaczy co: nie da się podłaczyć ? uruchomić ? będzie źle działało ? tzn jak źle ? ile fałszywych alarmów to jest źle a ile to dobrze.

Dodano po 9 [minuty]:

>>>>>>Co 1godz lub naście dostajesz CLIPA darmowego i wiesz że >>>>>>>moduł działa a w razie alarmu wysyła Ci SMS jakiego chcesz
    słyszałem że sms-sy są zawdone - czasami utykaja w sieci, czytałem na temat terminali które oddzwaniają
    jakie ? - można łatwo znaleźć- tu nie mogę reklamować firmy ale jak wpiszesz w goglach >> terminal gsm<< to wyskoczy ci na 2 lub 3 pozycji
  • Poziom 20  
    Ja, jak BARDZO chciałbym Tobie zrobić kuku to wiedziałbym kiedy.
    Zakładasz to i rezygnujesz z balu? Sylwestra żegnasz we własnej firmie z całąrodziną czy sam? I TO KONIECZNIE TRZEŹWY bo kontrolują wszystkich jeżdżących tej nocy (doby) Też mają żniwa! Gdzieś się trzeba wyładować frustrację za to że w taki dzień JA nie śpię by s p a ć ? mógł ktoś??!
    TO jest ta wada.
    Obejrzyj GSM1000/LINKS1000 sprawdź cenę i termin dostawy.
    Przypadkiem wiem, gdzie są wszystkie w tym kraju. Na dwa mam stałe oko. One zostały stworzone do takich zadań.
    Kupujesz? Dasz tę cenę?
    Adam M.
  • Poziom 11  
    szukałem gsm1000 ale nigdzie nie ma ceny. Mógłbyś podać rząd wielkości ?
  • Poziom 20  
    Ja kupowałem gsm 1000 po około 2500 zł. netto.
    Jest to systemówka do DSC.
    Pozdrawiam Adam M.