Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć włącznik do lutownicy zetdezet.

04 Lis 2005 22:19 2236 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Dostałem nie dawno lutownicę zetdezet 100W tylko trzeba w niej zalutować kble do wyłącznika, ma on 4 wyjścia.Prosiłbym o pomoc.
    Pozdrawiam
  • RenexRenex
  • Poziom 36  
    Dwa styki są zwierne, dwa rozwierne. Sprawdź miernikiem (może byc nawet lampka :) ) które są ROZWARTE gdy nie wciskasz przycisku (drugie będą w tym momencie zwarte). Te rozwarte wykorzystaj jako włącznik.
  • RenexRenex
  • Poziom 21  
    Zrób zdjęcie środka z wyłączniikiem, to dorysujemy co gdzie przyłączyć - tak będzie najpewniej :D
    ... Domyślam się, że to lutownica "dwuzakresowa" a wyłącznik podwójny, ...jeśli nie i do transformatora lutownicy są tylko dwa doprowadzenia, to sprawdź które końcówki przewodzą po załączeniu i przewód przyłącz tak aby nie nastąpiło zwarcie lecz prąd dopływał do uzwojenia pierwotnego transformatora...
  • Poziom 13  
    Lutownica jest jedno zakresowa.Z transformatora wychodzą dwa kable.Nie mam możliwości zrobienia też zdjęcia, najlepiej gdyby ktoś kto ma taką samo lutownicę napisał mi po kolei od strony transformatora co do czego, lub jeżeli ma możliwość zrobił zdjęcie i przesłał na ten adres: rafal.13(malpa)interia.pl
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Wiesz, ZDZ lutownic robił kilka typów. Pokażę jak to jest w lutownicy 80W (taką mam). Żółty punky lutowniczy to tylko połączenie przewodu sieciowego z przewodem uzwojenia transformatora.

Jak podłączyć włącznik do lutownicy zetdezet.
  • Poziom 13  
    Lutownica już działa wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Prosze bardzo :0 . Dzięki za....