Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra H - Prośba o pinout + wiring Yaw Rate Sensora- Ulepszenie Astry o HSA

ytdy666 29 Jan 2022 22:53 243 1
    ytdy666
    Level 1  
    Cześć,
    przełożyłem pompę ABS która posiada maksimum opcji w tym DDS (który zadziałał od strzała) oraz HSA który nie działa - pompa zgłasza błąd:
    - C0287-00 Longitudinal Acceleration Sensor Circuit Malfunction.

Obstawiłem że mój Yaw Rate sensor jest tej funkcji pozbawiony (13 257 072 - AA), więc kupiłem 13 208 665 - BB. Problem jaki się pojawił to konektor - wersja BB ma 6 pinów a mój miał 4. Zmierzyłem multimetrem podobieństwa i odkryłem że częściowo pinout w następującym czujniku jest taki:
    Opel Astra H - Prośba o pinout + wiring Yaw Rate Sensora- Ulepszenie Astry o HSA Opel Astra H - Prośba o pinout + wiring Yaw Rate Sensora- Ulepszenie Astry o HSA
    Czujnik po wypięciu pinów z starego konektora i włożeniu ich pin po pinie działa tak samo jak stary czujnik, czyli nadal wywala błąd longitudinal sensora. Wtyczki są w systemie Tyco, wariant 6pin to 1-967616-1 - już do mnie leci z chin.

Prośba do was:
    Czy ktoś by poratował schematem połączeń lub chociaż pinoutem czujnika?
    Czy Panowie są w stanie poratować wiedzą czy to nie ślepy zaułek z tym sensorem, może to kompletnie inny czujnik którego nie mam?
    Czy pin 4 i 6 jest podłączony na pcb? Nie wykryłem żadnego oporu pomiędzy tymi pinami, oraz pomiędzy nimi + VBAT i GND dlatego następne pytanie:
    Czy wtyczka jest w pełni obsadzona (6 przewodów) w autach fabrycznie wyposażonych w te czujniki?
    Każdy kto ma astre może szybko obczaić czy ma ten czujnik i ile kabli do niego wchodzi - Jest pod zaślepką złącza obd (pod lewarkiem od ręcznego), królestwo dla każdego sprawdzającego!

Offtop: Czy z poziomu Tech2 da się programować Yaw Rate Sensor? Może tylko opcja jest wyłączona i ABS świruje xD W sumie zdziwiłbym się przy obecnych oszczędnościach na kablach żeby tego czujnika nie dało się zrealizować po tym samym canie któy w czujniku już siedzi. Przy okazji dodam że wszystko poza HSA działa, ABS, ESP, DDS - do tego zdrutowałem microswitch dopóki nie znajdę odpowiedniego panelu przycisków.

W ramach wdzięczności jeżeli uda mi się uruchomić HSA zrobię mini poradnik jak na oryginalnych częściach ulepszyć astrę (zafirę też) o te wszystkie funkcje...
    Z góry dzięki!

Dodano po 4 [godziny] 21 [minuty]:

Update: Znalazłem na aukcji czujnik z uciętą wtyczką która.... nie ma obsadzonych dwóch pinów o których mowa, i jest jednym z trzech wariantów czujników jakie występowały. Numer czujnika 13208666 - BA. Poczekajmy aż przyjdzie i go zamontuje, może ten zatrybi? Ale tak to jest jak niczego nie ma nawet na zagranicznych forach. Jestem jedyny który się w tym babra?
    Opel Astra H - Prośba o pinout + wiring Yaw Rate Sensora- Ulepszenie Astry o HSA
    Gratis konektor oryginał Tyco :)
    thematush
    Level 1  
    Cześć,
    Ruszyło coś w temacie?
    Sam będę wymieniał pompę ABS i jestem ciekaw jak to jest z tym systemem.
    Masz FL czy przedlift?