Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool FSCR80217 - nie wiruje, klekocze, bęben stoi

DNBFUN 29 Jan 2022 19:31 513 27
 • #1
  DNBFUN
  Level 5  
  Witam. Kupiłem używaną pralkę. Włączyłem program szybkie pranie i kiedy miała wirować zaświecił się wykrzyknik i błąd, że niby filtr. Filtr wyczyszczony i dalej nic. Dałem samo wirowanie i nie dość, że nie mogę na przycisku start zatrzymać programu to po wyłączeniu i włączeniu ponownie pralka sama coś tam robi i bęben stoi. Coś robi czyli klekocze, taki dźwięk jak przerzucanie prania w wodzie podczas prania. Znalazłem program serwisowy i zatrzymuje się na C03. Pralka podaje w tym programie wodę, bęben się kręci i wypłukuje wodę a jak ma wejść w C04 czyli wirowanie to koniec, klekocze, bęben stoi aż pojawia się komunikat by skontaktować się z serwisem. Czyli cały czas coś blokuje wirowanie. Nie mogę też otworzyć drzwiczek.
 • #2
  Kenworth 18
  Level 42  
  Pewnie pompa spustowa już kończy żywot. Woda zostaje w zbiorniku pralki i silnik nie uruchomi wirowania dopóki będzie woda. Sam komunikat o filtrze już to podpowiada. A drzwi nie odblokują się ponieważ w zbiorniku jest woda.
 • #3
  stanislaw1954
  Level 43  
  A jeśli położysz węża spustowego do miednicy, to ile wody jeszcze spływa?
 • #4
  DNBFUN
  Level 5  
  Trochę, program testowy całą wodę wypompował
 • #5
  stanislaw1954
  Level 43  
  DNBFUN wrote:
  trochę,
  To ile to jest? 5 kropli, pól litra, a może wiadro?
 • #6
  DNBFUN
  Level 5  
  ,, A drzwi nie odblokują się ponieważ w zbiorniku jest woda." Ale ja nawet wylałem wodę z filtra i ściągnąłem gumę z kulką co z bębna wychodzi i dalej nie otworzę drzwiczek a po włączeniu pralka na zwykłym programie dalej klepie coś po swojemu bez wody. Czorno magia. Może programator?

  Dodano po 1 [minuty]:

  To ile to jest? 5 kropli, pól litra, a może wiadro? - szklanka
 • #7
  Kenworth 18
  Level 42  
  Podaj numer producenta Twojej pralki lub zamieść zdjęcie tabliczki znamionowej.
 • #9
  Kenworth 18
  Level 42  
  Twój numer serwisowy wskazuje na model FSCR 80417? Masz już silnik bezszczotkowy sterowany falownikiem więc to już wyższa szkoła jazdy: https://north.pl/karta/c00506323-silnik-sbpm-...8-gen2-whirlpool-indesit,3LV-04-C2ML-JUL.html
  Czy blokada pozwala odblokować drzwi po odłączeniu od zasilania? Musisz dokładnie przejrzeć pralkę bo możliwe, że ma system antyzalaniowy i te problemy są skutkiem wycieku. Blokada drzwi w razie potrzeby dostępna: https://agdeo.pl/products/blokada-do-pralki-085-016-415
 • #10
  DNBFUN
  Level 5  
  O, dobrze wiedzieć, że mam trochę inny model. Po odłączeniu pralki dalej nie mogę draństwa otworzyć, zawzięły się. Ogólnie wszystko raczej suche jak otworzyłem klapę z góry i od dołu też, wszędzie ogólnie sucho.
  Wkurza mnie, że nie mogę zatrzymać tej pracy. Po włączeniu od razu klekocze.
 • #11
  Kenworth 18
  Level 42  
  Możliwe, że pralka "świruje" z powodu uszkodzonej grzałki, odłącz od niej wszystkie przewody i sprawdź profilaktycznie. Chociaż w takim przypadku powinna pokazać błąd, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Ewidentnie ktoś Ci sprzedał uszkodzoną pralkę. A nie masz przypadkiem przy filtrze pompy cięgna awaryjnego otwierania drzwi?
 • #12
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Kenworth 18 wrote:
  A nie masz przypadkiem przy filtrze pompy cięgna awaryjnego otwierania drzwi?

  W tych pralkach nie ma tego, przez to jak nie ma zasilania to nawet drzwi nie otworzysz. Zresztą nawet na filmie to widać że brak możliwości awaryjnego otworzenia drzwi.

  DNBFUN wrote:
  Tylko to znalazłem

  Bo źle patrzyłeś. Nr serwisowy jak model jest umieszczony na drzwiach (które teraz są zamknięte), z tyłu na obudowie a czasami przy filtrze lub jego osłonie
 • #13
  DNBFUN
  Level 5  
  Jedno się udało.. Otworzyłem pralkę. przy zamku od góry trzeba było nacisnąć plastikowy rygiel(czy jak to zwać) w dół i się zwolniło. Idę ją włączyć teraz może się ogarnie. Pralka Whirlpool FSCR80217 - nie wiruje, klekocze, bęben stoi

  Dodano po 35 [minuty]:

  Nic się nie zmieniło, pompta pracuje, bęben stoi, program jakiś idzie i nie da się go na start zatrzymać, tryb serwisowy F3 i ikona z wykrzyknikiem
 • #14
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  tryb serwisowy F3

  W zależności od wersji "wadliwy odpływ" lub sonda NTC

  Pralka Whirlpool FSCR80217 - nie wiruje, klekocze, bęben stoi

  Skup się na zielonej strzałce. Ujrzysz tam wężyk. Wypnij go.
  Nastaw samo wirowanie. Czy pralka ma w bębnie wodę? Czy program wszedł na wysokie obroty.
  NIE NASTAWIAJ nowego prania dopóki nie wsadzisz i nie zaciśniesz tego wężyka na czujnik poziomu wody zwany hydrostatem

  P.S. Proszę o...
  Robo-technical wrote:
  Nr serwisowy jak model jest umieszczony na drzwiach (które teraz są zamknięte), z tyłu na obudowie a czasami przy filtrze lub jego osłonie
 • #15
  DNBFUN
  Level 5  
  Szefie jesteś mistrzem. odpiąłem ten wężyk i udało się uruchomić program wirowania. Najpierw wypluło resztę wody i zaczęło się kręcić, program działa, wiruje coraz szybciej. Czyli termostat do wymiany?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Czy ten wężyk teraz mam wsadzić czy jak skończy wirować i spróbować nastawić potem program z wężykiem wsadzonym?
 • #16
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  termostat

  Jak już to HYDROSTAT mistrzu.
  Niestety Twoja radość jest przedwczesna. Na razie masz wstępnie zdiagnozowany problem.
  DNBFUN wrote:
  odpiąłem ten wężyk i (...) wypluło resztę wody i zaczęło się kręcić, program działa, wiruje coraz szybciej.

  to znaczy że
  Robo-technical wrote:
  czujnik poziomu wody zwany hydrostatem
  jest sprawny.
  Skup się na komorze hydrostatu. Prawdopodobnie jest zawalony jakimś szlamem przez co pralka nie wie co się z nią dzieje
 • #17
  DNBFUN
  Level 5  
  Wy wirowało bez wężyka i zakończyło program. Włączyłem ponownie program wirowanie z włożonym wężykiem i znów zaczęło kręcić, czyli działa. Zatrzymałem program wirowanie i od razu włączyłem teraz program szybkie pranie. Zobaczymy czy teraz już będzie wchodziło w wirowanie. Jeśli tak to rozumiem, że zwiesił się po prostu termostat z jakiegoś powodu. Proszę wszystkich o trzymanie kciuków. Edit.
  Ano tak hydrostat, ja to na murowaniu się znam, a nie hydraulice itp. magie
  Pralka Whirlpool FSCR80217 - nie wiruje, klekocze, bęben stoi
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Helpful post
  #18
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  zwiesił się po prostu termostat z jakiegoś powodu.
  :not: :not: :not: :not: :not:
  Zaraz ja się zwieszę i powieszę :cry:

  DNBFUN wrote:
  Proszę wszystkich o trzymanie kciuków.

  Bedee czymać :D

  Dodano po 2 [minuty]:

  Panieee, dziś "czeba" być murarz-tynkarz-akrobata :-)
  Na hydraulice też się słabo znam a na magii to hmmm. Czasem uda mi się coś wyczarować. Ale zaklęciami dzielę się z innymi tu na forum :)
 • #19
  DNBFUN
  Level 5  
  Dobrze, że mamy tu magików na forum :D Hymm. Zatrzymało znowu niestety po wypompowywaniu wody przed wirowaniem i komunikat że ,,wstrzymano... zapchany filtr wody. Czyli znów mam odpiąć wężyk i spróbować przeczyścić ten hydrostat? PS. Ja się jeszcze nie wieszam bo z reguły mam pod górkę, żeby coś pykło to muszę się najpierw namęczyć, sam zakup od ludzi to też dramat.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Przedmuchałem hydrostat, podpiąłem wężyk i i nacisnąłem start by dokończyło program, weszło w wypompowywanie na 5 sekund około i potem w wirowanie, i widzę, że ponownie od początku jest program, teraz napełnianie . Jak zakończy to znowu zrobię cykl programu prania od nowa. Najwyżej się za wodę nie wypłacę :D
 • Helpful post
  #20
  Kenworth 18
  Level 42  
  Kolega @robotechnical napisał Ci wyraźnie, że masz zapchaną komorę impulsową a hydrostat po prostu nie dostaje prawidłowego sygnału przez to, że wężyk się przytyka. Dmuchnij solidne w wężyk oczywiście w kierunku zbiornika i włącz pranie bez wsadu na 90 stopni jeżeli taki zakres temperatury pralka posiada. Oczywiście do prania czyszczącego użyj 2 kapsułek do zmywarki jeżeli masz zmywaka w domu lub jutro kup dedykowany preparat do czyszczenia pralek albo z litr octu i kwasku cytrynowego. Jeżeli nie wykonasz tych czynności to błąd będzie powracał.
 • #21
  DNBFUN
  Level 5  
  Acha, czyli nie hydrostat tylko wężyk. Mam tabletki do czyszczenia (czy jakoś tak) pralek. Ok skończy ten program to zrobię jak piszesz. Kolega pisał, że mam się skupić na komorze hydrostatu, to zrozumiałem że o niego chodzi, a nie o wężyk, że w wężyku jest szlam.
 • Helpful post
  #22
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  Acha, czyli nie hydrostat tylko wężyk.

  Ani jedno ani drugie.
  Pralka Whirlpool FSCR80217 - nie wiruje, klekocze, bęben stoi
  Myślę że prościej się nie da.
  Kenworth 18 wrote:
  masz zapchaną komorę impulsową a hydrostat po prostu nie dostaje prawidłowego sygnału

  Ja to nazywam komorę hydrostatu. To tam następuje sprężenie ciśnienia które wysterowywuje czujnik poziomu wody (hydrostat).
  Tam pewnie siedzą różne zgnilstwa które utrudniają właściwą pracę pralki

  Kenworth 18 wrote:
  czyszczenia pralek albo z litr octu

  Kiepski pomysł. Ocet jest dobry do czyszczenia kafelek i fug ale w pralce może czynić poważne szkody. Nie od razu ale jednak...
 • #23
  DNBFUN
  Level 5  
  Ok załapałem co to jest komora hydrostatu. Na razie dmuchnąłem w wężyk od strony gdzie wchodzi do hydrostatu,. Z tego co widzę to nie ma jak inaczej tej komory wyczyścić. Wsadzę te dwie tablety W5 i zobaczę czy to pomogło na programie bawełna 95* (90* nie ma).edit żem se wymyślił program 3:30 no to zarządzam przerwę ;) Ja idę spać. Dziękuję za pomoc i cierpliwość za dziś. Jest progres bo coś się zmieniło. Może jutro to będzie działać w końcu :)
 • Helpful post
  #24
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  dmuchnąłem w wężyk

  Nie powiem jakie to budzi we mnie skojarzania Ha ha ha :D :D
  Pozostaje mi odpowiedzieć że najlepiej dmuchać fajną panienkę. Ale że to forum techniczne to skupmy się na meritum sprawy.  Co prawda tu chodzi o zmywarkę ale świetnie jest pokazany problem i jego rozwiązanie.
 • #25
  DNBFUN
  Level 5  
  No to zrobiłem na razie co mogłem, jak coś to wezmę kątówkę i się dostanę do tego hydrostatu od środka ;) No nawet nie wiesz jak się czułem jak sobie jakąś fujarę do buzi wkładałem (ten wężyk) by go przedmuchać bo nie mam kompresora na trzecim piętrze ;) Wyskoczył mi komunikat odkręć zawór wody, który jest odkręcony, wbiłem ponownie start i wodę zaś podało i pierze...
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #26
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  DNBFUN wrote:
  jak coś to wezmę kątówkę

  NIEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jak to zrobisz - pralka na złom. Bo uszkodzisz coś (kompletny zespół piorący - wanna), co kosztuje ponad 500 zł a więc naprawa nieopłacalna.
  Skup się na przepchaniu. Możesz użyć druta, strzykawki. Zero agresji :)
 • #27
  DNBFUN
  Level 5  
  Dokończę ten program i jutro będę dalej walczył z tym smokiem :D Jutro w razie czego podprowadzę druta elektrykom i przepcham ten wężyk. Na tym programie bawełna Eko 90* jak wypłuka wodę to jest błąd, że odkręć zawór wody. Kończę na dziś. O 5:30 to pracy trzeba wstać.
 • #28
  DNBFUN
  Level 5  
  Runda trzecia :D Dzień trzeci. Pogrzebałem ile się da drutem chyba 4 kwadrat i najpierw wdmuchałem potem ciągnąłem powietrze z tego wężyka. Były takie czerwono bordowe paści na 3 mm, wyglądało jak skorupka bo larwach. Włączyłem tryb serwisowy i zakończył się pomyślnie. Teraz włączę ten program 95* z tymi tabletkami. Jest coraz lepiej...

  Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

  ...Ok, póki co pralna działa, zakończyło program 95* Warto było się poświęcić ciągnąć przepychać i dmuchać węża 8-O :oops: :D Bardzo bardzo dziękuję zza pomoc. Jesteście najlepsi.