Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka liebherr KE1964

04 Lis 2005 22:34 2913 9
  • Poziom 23  
    Witam !
    Dostałem od niemców lodówkę jak w temacie i mam w zwiazku z nią dwa pytania,bo nie wiem dlaczego potraktowali ją jako uszkodzoną.
    zamrażalnik dziala poprawnie,bo szybko zmraża zawartość natomiast nie wiem,czy występowanie szronu i chwilowe rozmrazanie w komorze głównej i ponowne szronienie,to normalna praca tej lodówki?
    No i jaka powinna byc temp w komorze głównej,bo ja mam +7'C, regulator termostatu(zakres od 1 do 7) w pozycji na 4

Poproszę o informacje zwrotne.
    Pozdrawiam
    darek
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Rzadko się zdarza żeby Niemcy pozbywali się sprzętu sprawnego, czasami tak jest ale radzę sprawdzić dokładnie.
    Często bywa tak, że usterka następuje po kilku dniach (mam na myśli np. blokujące się sprężarki po solidnym nagrzaniu)
    Albo zbierający się lód na ściance parownika...
    W przypadku starszego sprzętu może to być przemrażanie na zewnątrz. Bardzo często nie do wykrycia od razu.

Temperatura wydaje się być OK, zależy gdzie masz termometr i jak często otwierasz drzwi.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam!!

Zgadzam się z pierwszą odpowiedzią, ale jeszcze sprawdz uszczelkę dzwi głównych. zapal latarkę wrzuć ja do środka skieruj na dzwi zamknij dzwi i przy zgaszonym świetle zobacz czy nie prześwituje. Jeżeli tak to wygeruluj zawiasami lub zmień uszczelkę

pozdrawiam:D
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Nie można mierzyć temperatury w chłodziarce mierząc powietrze.
    Będą ci wychodzić dziwne wyniki.
    Połóż na minimum 6 godzin szklankę z wodą na dolnej półce.
    A potem zmierz temperaturę wody.
    Przy połowie nastawy termostatu powinno być około 5-6 stopni.
  • Poziom 23  
    witam!
    Zrobiłem test ze szklanką wody i trochę mnie to zaniepokoiło,bo przy środkowym nastawie pokrętla termostatu temperatura wody po 8godz ma 9'C.
    szczelność gumy tez sprawdziłem

Co koledzy sugerują,ponieważ mysle,ze cos niedomaga i chyba Niemcy dlatego zrezygnowali z tej prawie nieużywanej lodówy.

dzięki i pozdrowionka oraz spoko weekendu życzę
  • Pomocny post
    Zmuś ją do pracy non-stop (zmostkuj termostat) i sprawdź ponownie temperaturę po kilku godzinach.
  • Poziom 23  
    OK! ale ile godzin ma chodzić na tym mostku i jakie wnioski mam wyciągnąc jesli temp bedzie nizsza,bo chyba o to chodzi?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ile czasu chodzi i lle robi przerwy?
    czy w tym modelu " blacha" parownika jest widoczna w środku ? (to miejsce gdzie pojawia się szron). Jeśli nie to czy plastik obudowy nie ugina się znacząco pod naciskiem (nie ma brzucha).Połączenie do pracy no stop nic nie da, bo co z tego, że osiągnie np 0°C? Może ma wymieniony (niewłaściwy) termostat.
    W Liebherah nieżle się sprawuje ruski termostat TAM133
    PS
    oczywiście szron na zmianę z wodą jest OK - byle nie za dużo tego szronu
    PZDR
  • Pomocny post
    A w jakim miejscu stoi ta lodówka? To znaczy jaka jest temperatura otoczenia?
  • Poziom 23  
    Witam!
    łodowka stoi na miejscu poprzedniej Snaige i tem otoczenia nie przekracza 20'C.
    Tu jest plastik i nie ma widocznych zmian.
    Gdy termostat ustawiłem na max(7) to woda w szklance po 6godz miała 7'C.
    Czasu pracy i odpoczynku jeszcze nie mierzylem,ale
    czy chcąc zamontować termostat ruski nie napotkam na wielkie problemy? i czy musze robic jakies zmiany i przeróbki?
    W Snaige wymieniałem i jakos sie udało,ale to było dawno.