Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Vito 2,2 CDI W639 - Ciśnienie wstępnej pompy paliwa

siwek1 30 Jan 2022 09:43 408 4
 • #1
  siwek1
  Level 9  
  Witam
  Mam pytanie bo przeszukałem auto datę oraz forum w necie i nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z was ma dostęp do danych jakie ciśnienie powinna wytwarzać wstępna pompa paliwa która jest w zbiorniku? Pacjent MERCEDES VITO 2006r 2,2 CDI 4x4 z 2006r.
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  WIS podaje, że pompa powinna podawać w ciągu 40 sekund więcej niż 1,83 litra paliwa. Prąd pobierany przez pompę to mniej niż 9,5 ampera. Ciśnienia niestety WIS nie podaje. Jeżeli sięgnę w zasoby mojej pamięci, to komputer Star Diagnose podaje tą wartość w granicach 3,5 do 4,5 bara. Tak prawie na pewno ;)
 • #3
  siwek1
  Level 9  
  Dzieki za pomoc choć interesuje mnie wartość cisnienia która nie jest w 100% pewna ale to już jakiś trop.. dziekuje. Gdyby ktoś miał jeszcze info poparte książka lub programem to będę wdzięczny za kolejne opinie. Pozdrawiam.
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Ciśnienie sprawdza się na wyjściu z filtra paliwa i dla silnika 646 powinno wynosić 3,8-4,5 bara. Tak donosi w trybie symulacyjnym komputer SD.
  Czyli niewiele się pomyliłem.
 • #5
  siwek1
  Level 9  
  Dzięki kolego. Zmierzyłem ciśnienie przed filtrem a potem za filtrem i wynosi ponad 4 bary.
  Może ktoś wie jak w mercedesie powinien się zachowywać zawór EGR? dla mnie wartości są raczej dziwne bo przed zapaleniem silnika pokazuje 5% a zaraz po zapaleniu na wolnych obrotach już 95%? kiedy dodam gazu to skoczy na chwilę na 60% potem znowu raptem 5% i jak obroty spadną na jałowe to znowu 95%? czy tak powinien zachowywać się EGR w Mercedesie?
  I jeszcze jedno pytanko jak mogę sprawdzić w interfejsie czy rozrząd jest dobrze ustawiony w Mercedesie?
  pozdrawiam.