Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio z Androidem 9.1 2 DIN - Problem z Bluetooth

tomekwwl69 30 Jan 2022 13:29 1554 22
    tomekwwl69
    Level 3  
    Jak na zdjęciu, bluetooth znajduje ale jak sparować. Telefon się paruje no ale wpisuje kod w telefonie, chodzi o OBD2, które ma fabrycznie ustawiony kod na 1234, radio też ma 1234, radio znajduje i co dalej zrobić.

W radiu zainstalowany jest Android 9.1
    Zainstalowany mam też program Torque do diagnozowania auta i ten program krzyczy żebym włączył bluetootha. Jak to zrobić?
    Pozdrawiam wszystkich, może ktoś miał taki problem.
    60jarek
    Level 27  
    Podobny dwa temat prowadzę i wniosek jeden że te radia chińskie na Androidzie współpracują prawdopodobnie z modułami OBDII LM327 Mini Bluetooth.
    Zwróć uwagę że nie wszystkie tego typu moduły działają z Androidem np są tylko na OS itp.
    Kupiłem taki moduł za 13PLN i go wypróbuje jutro czy działa z telefonem, z radiem próba będzie za około tydzień, jak dojdzie bo poprzednie wykończyłem eksperymentami. (kombinowałem właśnie jak to ugryźć).
    Najpierw myślałem ze współpracuje z Bluetooth auta, potem że poprzez CAN auta, a na koniec znalazłem ze Chińczycy właśnie te moduły Bluetooth sprzedają z radiem w komplecie -swoją drogą sprzedają takie moduły Wifi ale nie sprawdzałem ich.
    Założyłem temat jak to jest z autami i Bluetooth w Golfie V, oraz o radiu Chińskim Su9701, okazuje się że te chińczyki działają raczej z tym wynalazkiem tylko.
    Za to te wynalazki nie współpracują z byt nowymi autami ponoć.
    Zrobię próby za kilka dni to ci napisze wynalazek mam, dostali wczoraj, a kolejne radio w drodze.

Zapewne w radiu masz menu gotowe do obsługi auta wybierasz se model itp, a tam tylko po wcześniejszym sparowaniu modułu z radiem po Bluetooth, wybierasz rodzaj protokołu Can.
    Swoją drogą taki moduł automatycznie się wyłącza jak nie używany, oszczędność prądu akumulatora -więc na włączonym aucie to robimy.
    Jutro telefonem z modułem się pobawię.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Zdjęcie było robione jak podpięty był V-Link, atak naprawdę teraz jest dokładnie ten który wstawiłeś jako foto. Myk jest taki że wszystko byłoby ok gdyby w radiu można było właczyć bluetootha, Jak pisałem wcześniej Program Torque krzyczy cały czas żeby włączyć bluetooth, nie wiem o co chodzi bo przecież radio go widzi czyli znalazł ale nie chce sparować. Co ciekawe telefon znajduje OBD i łączy się z nim bez podania kodu.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Bluetooth jest, telefon paruje się bez problemu na kodzie 1234.
    60jarek
    Level 27  
    Wyjmij włóż moduł zresetuje się, nie uwłaczaj telefony bo przeszkadza.
    Radio zobaczy moduł i sparujesz.

Skoro radio widzi moduł to w menu jak wybierzesz typ auta to tam jest test komunikacji i rodzaj protokołu który wybierasz pisałem.
    Wyłącz bluetooth w telefonie bo pewno przeszkadza nie mogą jednocześnie działać moduł z radiem i telefonem.
    Tam masz menu Car Auta w radiu -Może go nie uruchomiłeś w menu fabrycznym -kod do menu fabrycznego zazwyczaj 0000, 8888 itp. i tam się ustawia komunikacje dalsza.

Przerwa idę swój moduł sprawdzić z telefonem.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Właśnie, tak jak napisałeś, radio widzi moduł ale nie ma żadnego odnośnika, przycisku, nic co mogłoby sparować te dwa urządzenia, w Android Oreo była ikona telefony ze znaczkiem +, a tu nie ma nic, wydaje mi się że tutaj jest problem, chyba mało możliwe żeby trzy moduły OBD które miałem były uszkodzone.
    Jeżeli chodzi o protokoły i typ auta wszystko jest ustawione jak trzeba. A co jest fajne że w tym samym czasie co z Tobą piszę z producentem tego radia i on też nie wie o co chodzi, pisze że muszę wpisać kod 1234, a on jest ustawiony na stałe w radiu, a w module OBD nie mogę go wpisać. Zostaje kombinowanie może coś się uda.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Ok do jutra dzisiaj będę spadał
    pozdro
    tomekwwl69
    Level 3  
    Ok daj znać czy się udało, ja dzisiaj nic nie robię, ale jutro poszperam w radiu.
    60jarek
    Level 27  
    Nim znalazłem moduł telefonem trochę minęło nim się pojawił (android) -kilkakrotnie zrestartowałem wyszukiwanie urządzeń, aż się pojawiło urządzenie OBDII kod wpisałem 1234 (trwało to z 5 min) ,moduł kilka razy wkładałem i wyjmowalnym z gniazda. Po tym jak w końcu go wykrył telefon bez problemu się połączył. Testowałem na trzech programach w telefonie wszystkie działały i to uruchomione na raz.
    Specjalnie wyjąłem i włożyłem gdy działał nie było żadnych problemów z komunikacją.
    Ga-dzet zabawka spróbowałem odczytać błędy mimo że występują -nie odczytał ich takich jak problem z drzwiami.
    Nawet niektóre parametry odczytuje prawidłowo.
    To teraz czekamy na radio.
    Ja miałem problem z radiem i telefonem czasami potrzeba była fizycznie odłączenia zasilania radia.
    Ja czekam na radio i dopiero po tym sam się przekonam jak działa.
    Moduł wersja OBDII LM 327 BT v2.1

Ciekawe czy inni podłączyli radio tego typu i skomunikowali?
    60jarek
    Level 27  
    Radio jest, jak się uporam z kablami to powalczę z BT.
    Miał być w radiu wgrany Android 10,1 a jest 9,1 -trochę się rożni od tego poprzedniego co miałem.
    Faktycznie nawet jak parowałem radio z telefonem to musiałem to zainicjować z telefonu, bo radio nie widziało telefonu.
    No i w menu ustawień fabrycznych miałem pewne rzeczy jak car radio wyłączone.
    I teraz w systemie Android nie ma opcji dokonania połączenia radia po BT z urządzeniami -powoli to ogarnę to więcej opiszę.

Mam sygnał z radia "brake" hamulec zastanawiam się na jakiej zasadzie to działa w poprzednim nie miałem.
    tomekwwl69
    Level 3  
    No to masz tego samego andka co ja. Z tym break to nie pomogę, w tym radiu jest dużo rzeczy, które nie wiem do czego sluży.
    60jarek
    Level 27  
    Chwila zabawy i działa.
    Natomiast nie działa z menu wbudowanym w androidzie car ono przeznaczone do innych modeli radia z "canbus".
    Wchodzisz w BT ustawienia te zębatki wpisujesz hasło 1234 wracasz do BT i wyszukujesz nowe urządzenia ta lupa po prawej.
    Jak znajdzie urządzenie OBDII to zaznaczasz je i po prawej tam są ikonki pod lupa wciskasz jedną z nich i następuje podłączenie. Odpalasz program i korzystasz.
    To wszystko.
    Jak dodajesz kolejne urządzenie to dla niego wpisujesz inny pin w ustawieniach -on sobie zapisuje sparowane urządzenia w pamięci.
    Jednocześnie działa telefon z radiem i moduł OBDII
    Za chwile foto Android 9,1 chińskie Radio Su 9102.

Dodano po 55 [minuty]:

Wcięło mój materiał co wysłałem przed chwila no to jeszcze raz:
    Wkładasz moduł do złącza auta, wchodzisz w menu radia w BT.
    Wybierasz lupę po prawej i radio znajduje moduł OBDII.
    Zaznaczasz OBDII i parujesz za pomocą ikonek po prawej pod lupa która nie pamiętam chyba ta górna naciskałem obie aż sparowało.
    Przed każdym sparowaniem wchodzisz do ustawień zębate koła i wpisujesz odpowiedni kot dla danego urządzenia przed sparowaniem.
    Działają jednocześnie telefon i BT LM327 Mini.
    A tu działający Torque -do radia przeniosłem pendrive i zainstalowałem - bo w sklepie płatna aplikacja.
    Po podłączeniu otrzymałem SMS i od razu muzyczka słyszana z telefonu w radiu -działają bez wpływu na siebie BT wyrabia.

Dodano po 11 [minuty]:

Ten OBDII LM327 Mini faktycznie warty 13PLN -wrzuciłem go do schowka.
    Radio posiada menu CAR na pewno nie działa z ta zabawką. Te menu fabryczne przystosowane do innych modeli radia.
    Niektórzy co nie mieli w radiu komunikacji po CAN Can L i Can H wlutowywali moduł RX TX . Can L Can H i im udało się to uruchomić, moje radio stare więcej eksperymentów nie wytrzyma naprawiłem (w trakcie -już daje oznaki życia).
    To tyle w tym temacie.
    W innych moich tematach opisałem to dokładnie.
    Temat chyba wyczerpany.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Wszystko fajnie tylko u mnie nie ma żadnych ikonek.
    60jarek
    Level 27  
    Skoro twierdziłeś że telefon sparowałeś bez problemu to tak samo się paruje BT LM327
    tomekwwl69 wrote:
    Wszystko fajnie tylko u mnie nie ma żadnych ikonek.

A co masz na swoim zdjęciu po lewej ta z telefonem i lupą to co?
    Ta ikonka jej załączenie wyszuka ci kolejny sprzęt po BT.
    Dalej to se sam poradzisz skoro już telefon sparowałeś przedtem.

No i jeszcze jedna uwaga kiedy aktualizowałeś aplikacje w sklepie PLAY?
    tomekwwl69
    Level 3  
    To jest ikonka do szukania urządzeń i znajduje OBD czy telefon ale potem nie mam już żadnych ikon tak Jak u Ciebie jest ten telefonik z plusem czy minusem. Telefon prosi o kod do bluetootha ale OBD już nie i dlatego nie mogę sparować.
    60jarek
    Level 27  
    Wyczyść listę połączeń urządzeń parowanych BT, usuń wszystkie urządzenia sparowane, ustaw kod 1234 w radiu do połączeń BT.
    Sparuj z Lm 327 i nie kombinuj -pewno masz na liście urządzeń LM327 z błędną próbą parowania.
    Wykaż trochę inicjatywy, bo reprezentujesz typowa postawę roszczeniową.
    Nie radzisz jedz do serwisu skasują cie i zobaczysz że działa.
    tomekwwl69
    Level 3  
    Uwierz mi, robiłem wszystko z tym BT, czyściłem, nawet radio odpinałem na całą noc z prądu, zdobyłem pin do ukrytego menu serwisowego, które jak się okazuje ma w sobie jeszcze jedno menu, nic z tego. Dlatego napisałem tutaj, myślałem że ktoś już miał podobny problem.
    60jarek
    Level 27  
    Zadałem ci pytanie czy zrobiłeś uaktualnienie radia w sklepie Play?
    Polega to na tym że łączysz radio z WiFi internetem np poprzez hotspot włączony z komórki.
    Logujesz się w sklepie na swoje konto Google i pobierasz aktualizacje.
    Chyba ze radio nie posiada WiFi.
    Połączenie Wi Fi można ustawić w menu androida.
    Może masz jakieś radio dedykowane do auta i ma ograniczone możliwości.
    Rozumiem sam program do obsługi LM 327 wgrałeś bez problemu.
    Widzisz u mnie z automatu do radia wgrana jest obsługa złącza CAN (w menu radia), a prawda taka ze radio nie posiada modułu do obsługi magistrali CAN.
    Po prostu może twoje radio nie obsłuży nic więcej poza telefonem po BT.
    Uwierz mi że nic nie tracisz ja ten moduł LM 327 kupiłem za 13PLN i od razu wylądował w schowku.
    Do odczytu błędów w aucie mam o wiele porządniejsze urządzenia.
    To zabawka mało co warta -ona odczytuje tylko błędy jednego sterownika, a to stanowczo za mało.

Piszę tylko po to w tym temacie żeby inni wiedzieli o co w tym chodzi.
    Czasami trzeba wywalić tą reklamówkę radia i kupić kolejne chińskie radio z full funkcjami działającymi na Ali Express taniej.
    Przy zakupie trzeba dobrze doczytać jaka wersje radia się kupuje i co ono w sobie posiada.

Ja mam w swoim WiFI, BT, FM, DAB+ dokładany na USB, Nawigacja z GPS Google EU (mapy muszą być ładowane z internetu), kamera cofania i inne kity.
    Hula aż miło.

Widziałem radia z androidem w innych autach co po prostu mało co w sobie mają, takie reklamówki fabryczne dedykowane do auta, FM, telefon i mapa szajs totalny.

Może podaj stronę gdzie zakupiłeś te radio z Ali Express czy to taka reklamówka z autem gratis od fabryki?
    tomekwwl69
    Level 3  
    Uaktualnienie w sklepie play, a tego nie wiedziałem, dzięki, jak tylko znajdę troszkę czasu to zobaczę, narazie zarobiony jestem, dzięki bardzo za pomoc. Pozdrawiam