Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Konfiguracja pilota LG MAGIC MR21GA z dekoderem ULTRABOX+ i soundbarem LG

Grooby1990 30 Jan 2022 14:05 10842 13
    Grooby1990
    Level 11  
    Witam.
    Od kilku tygodni używam telewizora LG 65nano853pa z soundbarem LG i dekoderem Ultrabox+ 4k od Canal+. Telewizor ma pilot Magic MR21GA. Po zaniku napięcia, albo odłączeniu dekodera i ponownym połączeniu, telewizor ponownie konfiguruje pilot jako uniwersalny do dekodera. Problem tkwi w tym, że po automatycznej konfiguracji pilotem nie da się sterować dekoderem; nie można przełączać kanałów itp. Do tego wycisza się soundbar.

Wchodzę w ustawienia pilota uniwersalnego, usuwam ustawienia i próbuję skonfigurować od nowa. Konfigurator pozwala wybrać typ urządzenia: DEKODER, dostawcę usługi z automatu podpowiada CANAL+, klikam DALEJ i plansza informuje mnie, że należy wykonać test poprawnego współdziałania. Klikam DALEJ, pojawia się plansza "Wybierz przycisk poniżej i sprawdź, czy działa poprawnie na ekranie telewizora po prawej", po czym zaraz znika, bez wyświetlenia tychże przycisków testowych i przechodzi automatycznie do podsumowania, że konfiguracja została zakończona. Ale nadal nie działa to prawidłowo.

Czy wie ktoś, jak "wymusić" pojawienie się owych przycisków testowych, żeby można było samemu zdecydować, jakie ustawienia wybrać?
    gadek80
    Level 30  
    Nie wiem czy to pomoże, ale czy podczas testu i próby zmiany kanałów celujesz pilotem w dekoder?
    Mówię to dlatego, bo początkowo myślałem, że dekoder jest sterowany łączem radiowym przez TV ale pilot magic ma też nadajnik irda (podczerwień) i to nim nadaje sygnał to sterowanego dekodera.
    Więc podgłaśnianie i funkcje telewizora działają wszędzie (łączność radiowa) a funkcje dekodera tak jak przy tradycyjnym pilocie.
    Sztejkowy
    Level 2  
    Mam dokładnie ten sam problem, różnica to pilot, MR21GC, oraz dekoder z multimedii, i niezależnie od tego jak wyceluję pilota, efekt, ten sam, nie idzie go połączyć, wszystkie funkcje telewizora działają, ale dekoder nie reaguje w ogóle na nic pomimo iż kilkukrotnie robiłem konfigurację pilota i dekodera
    gadek80
    Level 30  
    No ale, żeby ukończyć konfigurację pilota pilot podczas konfiguracji musi zmienić kanał w dekoderze. Czy wtedy podczas konfiguracji działa prawidłowo?
    Tak na marginesie...zje...li tego nowego pilota, mnie ma przycisku Play i Pause.
    Sztejkowy
    Level 2  
    Chodzi o ten test w czasie konfiguracji? Nie, brak jakiejkolwiek reakcji ze strony dekodera, ani kanał do przodu anie do tyłu ani nic innego
    gadek80
    Level 30  
    Sprawdź, czy dekoder jest podpięty przez wejście HDMI ARC, jeżeli tak spróbuj, wybrać dekoder ręcznie podczas konfiguracji i sprawdź czy w ogóle ten dekoder ma możliwość konfiguracji. Ja mam dekoder EVOBOX i konfiguracja przechodzi pomyślnie.
    Sztejkowy
    Level 2  
    Tylko teraz tak, konfiguracja jest ręczna od a do z, wybieram sam wszystko, dalej nic. Dodam tylko że przedtem, w czasie pierwszej konfiguracji wszystko działało bez najmniejszego problemu, dziś odłączyłem wtyczkę hdm i i nagle zrobiły się cyrki
    gadek80
    Level 30  
    Tak jak wcześniej napisałem. Wpiąłeś w wejście HDMI ARC?
    gadek80
    Level 30  
    No to już nie wiem. Spróbowałbym jeszcze poodłączać wszystko z zasilania, podłączyć jeszcze raz i chyba metodą prób i błędów kombinować. Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych a jeszcze wcześniej spróbowałbym na innym kablu HDMI, tak się też może zdarzyć, że kabel robi problem.
    sosarek

Level 43  
    @gadek80 Co ma do tego ARC???
    https://rms.pl/baza-wiedzy/3316-hdmi-arc-i-earc-co-to-jest-i-do-czego-sluzy
    @Sztejkowy W ustawieniach tv - HDMI-CEC, HDMI-SYNC, sterowanie poprzez HDMI masz zaznaczone?
    Grooby1990
    Level 11  
    Dawno tu nie zaglądałem. U mnie problem już od jakiegoś czasu nie występuje. Duże prawdopodobieństwo, że rozwiązali to aktualizacją softu
    waldi19720122
    Level 1  
    można spróbować wejść w menu dekodera/ dekoder/sterowanie telewizorem (CEC) i włączyć TAK
    Grooby1990
    Level 11  
    Aktualizacje softu dekodera i telewizora wprowadziły rozwiązanie problemu