Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Literatura fachowa na temat lodówek

krfel 04 Lis 2005 23:07 1533 4
  • #1 04 Lis 2005 23:07
    krfel
    Poziom 9  

Mam zapytanie czy istnieje na polskim rynku jakasliteratura fachowa na temat nprawy i budowy lodowek (chlodziarek, zamrazarek, itp).
    Na przyklad dla pralek jest super ksiazka "Sam naprawiam pralke automatyczna" - Leszek Sajda
    Jezeli nie ma literatury to moze znacie jakies godne polecenia strony internetowe aby sie wprowadzic glebiej w temat.

Ja znalazlem nastepujaca:
    http://www.fridgedoctor.com/generic/art/305.html
    niestety wiekszosc materialow (jest rowniez ksiazka) sa tu platne i to spora zielonych :cry:

0 4
  • #2 05 Lis 2005 00:09
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

krfel napisał:

Ja znalazlem nastepujaca:
    http://www.fridgedoctor.com/generic/art/305.html
    niestety wiekszosc materialow (jest rowniez ksiazka) sa tu platne i to spora zielonych :cry:

Poczytałem troszkę i moja sugestia jest taka: tę pozycję sobie podaruj. "Nasz" sprzęt różni się bardzo od tego spotykanego za oceanem, u nas najwięcej usterek to nieszczelności i termostaty z "automatycznym odszranianiem", a tam timery i grzałki parownika...

Nie wiem czego oczekujesz ale spójrz na Alegro, jest tam zwykle sporo podręczników do technikum z dziedziny chłodnictwa.

0
  • #4 05 Lis 2005 18:02
    samsu100
    Poziom 22  

Witam serdecznie
    Niestety nie znam pozycji które by obejmowały aktualne rozwiązania stosowane w sprzęcie chłodniczym (mam na myśli segment domowy).
    Książki oferowane na Allegro to pozycje sprzed 20, 30 lat. Oczywiście zasada pracy chłodziarki nie uległa zmianie, ale w ostatnim czasie zmieniły się kilkukrotnie czynniki chłodnicze, zaś w sterowaniach jest cały czas rewolucja i praktycznie wszędzie się panoszy coraz bardziej wyrafinowana elektronika. Wobec polityki producentów aby w cyklach co najmniej dwuletnich wprowadzać cały nowy asortyment sprzętu chłodniczego o aktualnych pozycjach literatury nie na co marzyć.

0