Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[CAPTURE] Rozjeżdżanie się dźwięku

04 Lis 2005 23:14 746 2
  • Poziom 36  
    Cześć.

Po kolei:
    Soft - "Pinnacle Studio v9.3"
    sprzęt - karta do przechwytywania obrazu PCI-500
    materiał źródłowy - film z kamery analogowej Video8 (SONY)
    materiał wyjściowy - film z jakością DV.

A więc:
    Zrzucam w rozdzielczości 720*576/25fps. Idzie ładnie, nie traci klatek. Po jakimś czasie zaczyna się "rozłazić" dźwięk w stosunku do wizji.
    1. Najpierw zrzucałem do pliku MPEG2 z kodowaniem dźwięku MPG. Dowiedziałem się że tak będą kłopoty. Mam robić "aviDV".
    2. przestawiłem soft na DV, dźwięk niekompresowany PCM [plik wynikowy --> AVI, rozdziałka ta sama). Film zrzuca się ładnie, nie gubi klatek - dźwięk.... znów się rozłazi.

Po zrzuceniu ~14minut materiału, jest już opóźnienie dźwięku o ok.8 sekund. Na koniec 90min. materiału, film się kończy a dźwięk jest taki, który miał być kilkadziesiąt sekund temu!
    Jak to opanować? Bo mi się kończą pomysły. Acha, jak zrzucałem w formacie SVCD czy VCD - nie ma problemu. Jak tylko 720*576 - rozłazi się. Nadmienię, że chcę potem to wrzucić na DVD, jakość SVCD mnie nie zachwyca...

HELP! Mam do zgrania film z wakacji :-( (2h 40m materiału)
  • Poziom 16  
    Witam
    Podaj konfigurację komputera, jaki proc,RAM,płyta główna ??
  • Poziom 36  
    Nie udało się tego zgrać. Nie wiem co było powodem, żadne kombinacje nie pozwalały zgrać dźwięku w realu. Przesiadłem się na karte analogowa TV i kłopot zniknął. Karty cyfrowej też się pozbyłem.