Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit IWD61052 LB2006c - bęben uruchamia się na kilka sek. i się zatrzymuje

robo2223 31 Jan 2022 21:41 279 5
    robo2223
    Level 5  
    Witam,
    Mój problem z w/w pralką polega na tym, że po pobraniu wody bęben uruchamia się na kilka sekund i się zatrzymuje. Bęben podczas tych kilku sekund pracy ma szybkie obroty tak jak przy wirowaniu. Jako że mam w garażu pralkę prawie taką samą tylko starszą, mianowicie model 61051 tylko z zatartym łożyskiem bębna to podmieniłem programator i zamek w drzwiach, lecz to nic nie pomogło, miałem jeszcze wymienić moduł, ale niestety jest inny. Krótko przed awarią pralka pokazała błędy F11 i F06. Filtry wyczyszczone, pralka pobiera i wypompowuje wodę prawidłowo tylko nie chce prać.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Sprawdź czy silnik pompy spustowej pracuje poza pralką podając mu napięcie zewnętrzne. Jeżeli pracuje to sprawdź czy pralka podaje napięcie zasilające pompę 230V.
    robo2223
    Level 5  
    Zmierzyłem napięcie jakie pralka podaje na silnik pompy, pokazało 150V, tylko nie wiem czy dobrze dokonałem pomiaru, ponieważ wypiąłem kabelki i mierzyłem bez podłączonej pompy, poza tym założyłem silnik bębna od starej pralki żeby wykluczyć jego awarię, niestety nic to nie dało. Podczas pomiaru włączyłem program odpompowania i wirowania napięcie 150V po kilkunastu sekundach na pralce pojawia się błąd f11 i wtedy pokazuje na mierniku 230V, zaznaczam że pomiar dokonany bez podłączonej pompy.
    Kenworth 18
    Level 43  
    Czyli kiedy pojawia się 230V?
    robo2223
    Level 5  
    Te 230V pojawia się po wyskoczeniu błędu F11. Czyli od początku.
    - wypiąłem pompę i podłączyłem miernik
    - ustawiłem program odpompowania i wirowania
    - włączyłem pralkę i uruchomiłem program(bęben obrócił się kilka razy i na na mierniku pokazało 150V)
    - bęben zatrzymał się i po chwili znowu ruszył, na mierniku nadal 150V
    - po kilku takich ruszeniach i zatrzymaniach bębna zaczynają migać wszystkie diody na wyświetlaczu pojawia się komunikat F11 i wtedy na mierniku pokazuje 230V
    Kenworth 18
    Level 43  
    Liczyłem na to, że padł silnik pompy spustowej i ma przerwę, ale wygląda na to, że moduł sterujący będzie wymagał naprawy. Sama pompa pracuje po podaniu jej zasilania zewnętrznego?