Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce

Wladca Cien 01 Feb 2022 08:13 312 11
 • #1
  Wladca Cien
  Level 3  
  Witam
  Od kilku lat użytkuję zmywarkę Whirlpool 6 sense, od około 1-2 miesiące mam problem z wodą która stoi w środku. Zmywarka działa, nic nie słychać niepokojącego, po skończonym programie talerze wyciągane i wszystko jest ok ale dzień może dwa później kiedy znowu do zmywarki wkładam naczynia to pojawia się woda i stoi, śmierdzi ona bardzo, w środku jest filtr i taka metalowa klapka, wszystko oczyściłem, filtr jak nowy ale problem znowu powraca po skończonym myciu. Czy ktoś wie gdzie leży problem, może jakaś pompa tam jest i już jest kaput albo cos innego?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #2
  kecajk49
  Level 33  
  Weż i podwieś maxymalnie wysoko pod zlewozmywakiem waż odpływowy by zasyfonowanie było max powyżej dna komory zlewozmywaka, to jest woda z tej komory, która napływa do zmywarki gdy korzystasz ... ze zlewozmywaka.
  Zamocuj tak aby nie opadł.
  Praw fizyki pan nie zmienisz !!!
 • #3
  Jakubserwis
  Level 24  
  Elektrozawór nie trzyma i nacieka woda lub cofają się ścieki.

  Podnieś i zamocuj wąż odpływowy zmywarki maksymalnie wysoko, zaraz pod blatem i zobacz czy pomogło.
  Zwróć uwagę czy woda ze zlewu spływa normalnie czy ma zator.
 • #4
  Wladca Cien
  Level 3  
  Jakiś czas temu miałem mały remont w kuchni i zmywarkę odlaczalem więc przy okazji sprawdzałem czy nic nie ma w wężu, odpływ był dobry, nie zatykalo nic.
  Sprawdzę ten wąż czy na pewno jest drożny. A gdzie znajdę ten elektrozawor i czy sam będę w stanie go wymienic?? Może go samemu ewentualnie sprawdzić czy najlepiej będzie wymienić na nowy??
 • #5
  Jakubserwis
  Level 24  
  Podeślij dokładny model zmywarki, naklejkę z modelem znajedziesz na boku drzwi. Zobaczę ile ma elektrozawór.
  Ale jeśli woda napływać brudna to trzeba zobaczyć czy wejście węża w syfon jest wyżej niż ujście syfonu w ścianę.
 • #6
  Wladca Cien
  Level 3  
  Ok to ja zrobię foto i podeślę wieczorem, od razu pokaże jak mam ją podłączona.
 • #7
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Jak włączysz dowolny program to woda zostaje wypompowana?
 • #8
  Wladca Cien
  Level 3  
  Słychać że wodę pompuje i tak jak napisałem wcześniej, po skończonym myciu, zmywarka jest pusta a po jakimś czasie (kilka godzin lub na następny dzień) woda wraca i stoi wtedy.
  Edit:
  Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce
  Jak na zdjęciach widać przewody idą od zmywarki, na dole pod szafkami i podłączone są do odpływu w zlewie i proszę nie piszcie ze powinien być spad (to jest oczywiste) ale skoro działało przez ponad 4 lata i nagle coś jest nie tak to na pewno nie jest to wiąże nie ma spadu. Może rzeczywiście gdzieś przewód jest zapchany albo może zobaczyć przy podłączeniu do odpływu lub ten elektrozawór. Nie mam pojęcia.
 • Helpful post
  #9
  kecajk49
  Level 33  
  Szary odpływowy wąż na maksa do góry, maksymalnie powyżej dna komory zlewozmywaka, i zamocować tak by nie zmienił położenia. Następnie Zamknąć Temat!
  PS.
  Jak oryginalny wąż zbyt krótki to przedłużyć go np. kształtkami albo męcz się dalej, innego sposobu nie ma! Woda nie popłynie pod górę.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #10
  Wladca Cien
  Level 3  
  Whirlpool ADP 815 IX 6 sense - woda stoi w zmywarce
  Udało mi się tak podnieść tą rurę, wyżej się już nie da. Mam nadzieję że to pomoże, jak na razie woda nie wraca ale zaczekam jeszcze parę dni dla pewności i wtedy ewentualne temat zamknę.
 • Helpful post
  #11
  kecajk49
  Level 33  
  Dlatego pisałem o jej przedłużeniu aby się jednak dało. Jak nie będzie "wąskiego gardła" poniżej białego łącznika to woda nie będzie zmuszona szukać łatwiejszej drogi, ale ona jest cierpliwa i poczeka. Wie że się doczeka tej chwili i ją znajdzie.
  Dla sprawdzenia napełnij komorę zlewozmywaka na "maxa" i spuść z niej wodę a potem zajrzyj pod filtr w zmywarce. Odpowiedź masz nieco wyżej w poprzednim zdaniu.
 • #12
  Wladca Cien
  Level 3  
  Wąż dałem wyżej i po tygodniu sprawdzenia nic się nie dzieje więc dziękuję wszystkim za pomoc, życzę wszystkiego dobrego i temat zamykam.

  Dodano po 58 [sekundy]:

  Wąż dałem wyżej i teraz woda nie wraca.