Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C2 prośba o radę nie kreci nowy rozrusznik, problem z alternatorem, bsm

kotekkom 01 Feb 2022 22:54 435 1
    kotekkom
    Level 1  
    Mój problem zaczął się od tego że pod koniec grudnia auto jakby zamarzło. Włożyłam kluczyk do stacyjki, pojawiły się ikonki kontrolne, wszystko poznikalo jak zawsze i ... Citroen nie odpalił. Nawet nie zakręcił rozrusznikiem. Nie odpalił też na kable i nie pomogło włożenie nowego akumulatora (stary zresztą sprawny). Stał tak tydzień aż nie odmarzl (wyjechaliśmy na święta) Po tygodniu przyszła odwilż i cytryna odmarzla. Za pierwszym razem nie odpaliła i nie zakręciła, wyjęłam kluczyk ze stacyjki i znowu włożyłam poczekałam aż ikonki znikną i znowu spróbowałam (tym razem chociaż pedał hamulca zrobił się luźniejszy) i nic.. za trzecim razem odpaliła a na ekranie komputera pojawiła się śnieżka która za chwilę zniknęła.

Autko jeździło normalnie aż do następnych mrozów w połowie stycznia.. Znowu nie chciała zapalić, cisza rozrusznik nie kręcił, pedał hamulca twardy. Auto zabrane do mechanika laweta. Mechanik po kilku dniach stwierdził że mechanicznie jest ok i zaproponował zawiezienie laweta do elektryka. U mechanika na podwórku też nie palił a w garażu rozmarzal i normalnie odpalał i jeździł. Po tygodniu zadzwonił elektryk że u niego odpala normalnie za każdym razem (mrozy już minęły) i stwierdził że nie ma jak sprawdzić, bo odpala i że nawet nie zaglądał pod maskę. Po odebraniu od elektryka zaniepokoiło mnie to że świeci się wyłączona poduszka pasażera mimo że była włączona. Auto zaczęło też szaleć - zaczął sam włączać się spryskiwacz mimo że auto stało wyłączone i zamknięte (nawet bym o tym nie wiedziała tylko powiedziała mi o tym mama że stoi auto i dziwnie burczy przed domem). Okazało się że zalany jest modem BSM bo ktoś mądry (prawdopodobnie mechanik) zdjął osłonę od bezpieczników pod maską, rzucił ją do auta i o niej zapomniał. Oczywiście winnych do poniesienia konsekwencji nie było wyszuszylismy ale pojawiły się kolejne jazdy (wiatrak zaczął się sam włączać po wyłączeniu auta i wyjęciu kluczyka ze stacyjki). Zamówiłam używany BSM na allegro (taki sam jak był u mnie - B3). Mąż go wymienił, przy okazji wymienił rozrusznik na nowy. Wszystkie błędy poznikały związane z BSM ale auto dalej nie chce odpalić. Po telefonie do elektryka zaproponował żeby spróbować zrobić obejście stacyjki i podłęczenie rozrusznika bezpośrednio pod akumulator. Rozrusznik na krótko odpala normalnie ze stacyjki nie idzie.

Oczywiście to nie koniec problemu bo po przejechaniu ok 15km auto zaczęło szaleć - wyłączało airbag, wyłączało się wspomaganie kierownicy, skrzynia biegów automatyczna wyłączyła się i działał tylko jeden bieg i to bez świateł. Pod domem okazało się, że akumulator nie miał ładowania z alternatora.. Nie mamy już pojęcia o co chodzi i co zrobić z tym autem.

Chce oddać auto do innego elektryka ale najbliższy termin to na za 2 tygodnie Może jest tu na forum ktoś obcykany i poradzi coś mądrego bo już naprawdę mam dość
    ALIBABA I
    Level 28  
    Witam
    kotekkom wrote:
    auto jakby zamarzło. Włożyłam kluczyk do stacyjki, pojawiły się ikonki kontrolne, wszystko poznikalo jak zawsze i ... Citroen nie odpalił. Nawet nie zakręcił rozrusznikiem.
    a to że jak piszesz
    kotekkom wrote:
    Rozrusznik na krótko odpala normalnie ze stacyjki nie idzie.
    z twojego opisu mam wrażenie że do sprawdzenia oczyszczenia były by w pierwszej kolejności wszystkie punkty masowe to one mogą powodować te tzw "choinki " przecież po załączeniu zapłonu jest dość znaczny pobór prądu co przekłada się na skoki napięcia i zakłucenia w działaniu.