Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

55" max. 4 tys., ale z dobrymi głośnikami

krzysztof12100 01 Feb 2022 22:57 258 2
    krzysztof12100
    Level 12  
    Cześć forum :)

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? - 3 metry
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? - głównie na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? - Samsung QLED QE65Q70RAT - ale kupuję do innego mieszkania ;)
    4. Jaką markę preferujesz? - znam i odpowiada mi całe menu Samsunga, uważam, że działa płynnie, co prawda nie mam dużego porównania. Pilot Samsunga też uważam za dobry, chociaż lepszy byłby tak samo działający, ale dodatkowo z klawiszami numerycznymi
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder telewizji cyfrowej, Wifi, może w przyszłości audio Bluetooth
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV cyfrowa, YouTube, Netflix
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? - sporadycznie na konsoli
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? - tak, jedynie w zakresie opisanym powyżej
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? - po południu i wieczorami - tv będzie w salonie od strony południowo-zachodniej w pokoju z żaluzjami, ale w bardzo słoneczne dni będzie w pokoju jasno

Z tego co już się zorientowałem to OLED są poza moim budżetem.
    Czy są godne polecenia telewizory z lepszymi, niż konkurencja głośnikami? Z racji bliskiej odległości do tv wydaje mi się, że głośniki od tv dadzą radę. Jeżeli różnica w audio będzie naprawdę warta dopłacenia to mogę przeznaczyć 4 tys., natomiast jeżeli są to nieodczuwalne różnice to wolę nie szaleć i wybrać coś do 3,5 tys.
    gadek80
    Level 26  
    Ja mam LG i według mnie głośniki w nim są wystarczająco mocne jak na telewizor, ale nie porównywałem tego z innymi markami.
    Ale jeżeli chodzi o zadowolenie z systemu w Samsungu to faktycznie nie miałeś porównania :) LG ma myszkę w pilocie więc nie musisz klikać kursorami, żeby coś pisać na YT czy Netflixie, szybkość obsługi jest przynajmniej trzy razy szybsza. Philips chyba do teraz przy swoim Androdzie daje pilota z klawiaturą.
    Ale czasem można coś znaleźć z oleda w zasięgu cenowym.
    https://allegro.pl/oferta/telewizor-55-lg-ole...tent=wybrane&utm_content=ps&utm_term=desc-yes
    tylko nie wiem czemu jest gwarancja 12 miesięcy i czy jest to gwarancja producenta.
    https://www.x-kom.pl/p/635945-telewizor-55-59-lg-oled55a13la.html
    A to już jest OLED :)
    krzysztof12100
    Level 12  
    Poczytałem trochę więcej na temat OLED i stwierdziłem, że to nie dla mnie.
    Raczej nie będę oglądał filmów w 4K, ogólnie mało filmów będę oglądał, a także martwi mnie jasność obrazu w takim TV oraz efekt "odbijania się okna w tv" bo tak jak wspomniałem - telewizor będzie w salonie od słonecznej strony i blisko okna.
    Druga sprawa, że OLED to jednak przekroczenie budżetu.
    Natomiast wydaje mi się, że QLED dla użytkowania w stylu "trochę filmy, trochę gry, trochę YT" będzie lepszym rozwiązaniem.

W takim razie jak to z tymi QLED?
    Czy są w ogóle jakieś modele, które można określić, że mają lepsze głośniki?
    Budżet maksymalny to 4 tys., ale to już faktycznie za TV z głośnikami lepszymi, a jak ta różnica jest waszym zdaniem nie warta to wolałbym coś bliżej 3,5 tys.