Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens AMILO M7440 - problem z klawiaturą

05 Nov 2005 09:28 3943 5
  • Level 14  
    Witam.
    Niedawno kupiłem laptopa, jak w temacie i mam problem z klawiaturą (a dokładniej z dwoma klawiszami funkcyjnymi - do włączania karty sieciowej bezprzewodowej oraz do redukcji odbrotów wentylatora).
    Amilo miał przed zakupem zainstalowany fabrycznie system WIN XP Home oraz wszystkie sterowniki. I wcześniej wszystkie klawisze działały bez zarzutów.
    Po przeinstalowaniu przeze mnie Windowsa oraz wszystkich sterowników (do zestawu dołączona była płyta DVD "Drivers & Utils") te dwa klawisze przestały działać.
    Szukałem na tej płycie DVD jakiegoś oprogramowania do klawiszy funkcyjnych, ale jest tam tylko sterownik do klawiatury, który został wcześniej zainstalowany.
    No i mam problem...
    Byłem w sklepie i pytałem o to sklepowego informatyka, ale on nie potrafił mi pomóc.
    Może ktoś z Was spotkał się już z czymś takim. Niekoniecznie w modelu Amilo M7440.
    Byłbym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • Level 14  
    Widzę, że nikt się wcześniej z czymś takim nie spotkał.
    Piszę post, żeby podnieść temat.
    Jak nie będzie odpowiedzi... to pozostanie mi zanieść laptopa do sklepowego informatyka... a tego nie mam ochoty robić. :/
    Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • Level 39  
    Może trzeba przypisać tym nie działającym klawiszom funkcje jakie pełniły do momentu przeinstalowania systemu, lub poszukać informacji na ten temat ( jeśli taka jest ) na stronie producenta laptopa.
  • Level 14  
    Na stronie producenta już szukałem czegokolwiek... ale strona fujitsu-siemens jest... delikatnie mówiąc, nieprzystępna w przeglądaniu. Strona w języku polskim jest... ale jak chcę znaleźć cokolwiek na temat klawiatury, pomocy, serwisu, itp, to przełącza się na jęz. angielski i szukaj wiatru w polu :(.
    Sklepowy serwisant powiedział, żebym spróbował znaleźć na płycie ze sterownikami program, który przeważnie nazywa się "hot keys" (lub coś podobnego) i to niby służy do uaktywniania klawiszy funkcyjnych. Ale tego nie ma ani na płycie, ani na stronie producenta (a przynajmniej mi nie udało się tego znaleźć).
    No a co do przypisywania klawiszom ich funkcji... to w przypadku sterownika do klawiatury jest tylko opcja "uninstall", więc chyba nic z tego. Ale jeszcze będę kombinował :).
    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam, Marcin.
  • Level 14  
    Dzieki serdeczne Harry3612 ale nie skorzystam. Plik, który zamieściłeś, ściągnąłem sobie ze strony producenta. Ale nie w tym rzecz.
    To jest właśnie sterownik do klawiatury, a jak się okazało po odwiedzeniu przeze mnie sklepu, mi potrzebny był najnowszy program "Power Menager" (ściągnięty również ze strony producenta). Po zainstalowaniu go, zaczął działać klawisz odpowiedzialny za redukcję wentylatora o 50%.
    Co ciekawe, po instalacji Power Menagera zaczął również działać klawisz odpowiedzialny za włączanie bezprzewodowej karty sieciowej :|:?::|:?:, no i zaczęła działać ta karta.
    Jest to dla mnie nieco dziwne, ale skoro wszystko działa jak należy... to nie będę się nad tym zastanawiał :).
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam.

Moderated By jankolo:

Temat zamykam