Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

halogen

05 Lis 2005 09:49 1413 12
  • Poziom 10  
    mam takie pytanie czy jak podlacze halogen z zarnikiem 500w pod starter z jazeniowki to on bedzie migal ??
  • Poziom 17  
    napewno zespawa elektrody na stale!
  • Poziom 10  
    to bedzie blyskac czy nie ???
  • Poziom 14  
    Hehe, błyśnie. Ale w skrzynce z bezpiecznikami :D
    Żarnik halogenowy 500 W ma za dużą bezwładność cieplną żeby błyskał w prawdziwym tego słowa znaczeniu, nie lepiej zastosować np 3 żarówki po 150 W połączone równolegle??
  • Poziom 10  
    no w sumie chcialbym cos takiego zrobic zeby sobie cos blyskalo i nie musi blyskac w rytm muzyki a ze mam taki halogen to myslalem ze da sie cos z tego zrobic ale pomysl z tymi zarowkami tez jest dobry . A co mozna by za efekt zrobic z tego halogenu ??
  • Poziom 11  
    ja podłaczyłem halogen 100W i wogóle nie mrugał, tzn że nie można podłączać halogenów pod startery? jak tak to jak doprowadzić halogen do mrugania? nie musi to być szybkie mruganie
  • Moderator na urlopie...
    nbt_gno napisał:
    ja podłaczyłem halogen 100W i wogóle nie mrugał, tzn że nie można podłączać halogenów pod startery? jak tak to jak doprowadzić halogen do mrugania? nie musi to być szybkie mruganie

Układzik NE555 i Triak i masz mrygacz ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    jesli masz zamiar to w domu odpalac to lepiej daj sobie spokoj i zrob stroboskop z jabla j-23 o ile pamietam . poczytaj bo oryginalny schemat ze sklepu wymaga drobnych korekt. koszt 15 zl czy tam 20 i blyski lepsze i mniejszy rachunek za prad. i nie ma bezwladnosci jak zarnik:d
  • Moderator na urlopie...
    jurnymario napisał:
    jesli masz zamiar to w domu odpalac to lepiej daj sobie spokoj i zrob stroboskop z jabla j-23 o ile pamietam . poczytaj bo oryginalny schemat ze sklepu wymaga drobnych korekt. koszt 15 zl czy tam 20 i blyski lepsze i mniejszy rachunek za prad. i nie ma bezwladnosci jak zarnik:d

Skomentuje ten stroboskop tak :)

- Non stop coś się w nim kopci.
    - Za pomocą tego stroboskopu zimom na mrozie nie zmarzniesz (tak się grzeje) :D
    - Hmmm 15- 20zł miałeś na myśli na początek a z czasem dojdzie do 150zł a nawet więcej.
    - Mała energia błysku
    - Mało wytrzymały palnik
    Tak mógł bym wymieniać i wymieniać, ale mi się nie chce :)

Jak chcesz coś co po oczach daje to zrób sctat2000 wydasz raz 150zł a masz spokój! (schemat na elektrodzie)

........................................KONIEC........................................
  • Poziom 12  
    poszukajcie mojego schematu na elektrodzie to byl po czesci moj projekt i dzialal znakomicie na palniku JFK przy kondach po 200 mikro . po drugie faktycznie sie grzeje i dlatego pisalem zeby zrobic drobne korekty . po trzecie nie wiem jakim cudem moze dojsc do 150 zl kiedy same czesci kosztuja 20 . no chyba ze obudowa bedzie za 120:). a po 4 po co do domu sclat?
  • Poziom 26  
    W tym temacie nie piszemy o stroboskopach (zwłaszcza J-23 ;) )

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    a bo mnie ponioslo. pozatym do mrugania w domu to chyba najlepsze
  • Poziom 11  
    stroboskop już mam, po moich korektach nic się nie grzeje, nie mam rezysrora na wejściu, ani jakiegoś dławika jak nie którzy stosowali, zdażyło sie też stosowanie żarówek 100W, ale po co. kondensator mam 40 mikro na palnik a547 i 2x 25mikro na dwie ifk120. efekt jest przedni, a halogen już odpaliłem, wystarczyło do startera dołożyć kondensator i wszystko chodzi ok.