Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi magnifica s 21.117 - Świeci się czerwony wykrzyknik

kris26 03 Feb 2022 16:38 5817 4
 • #1
  kris26
  Level 2  
  Witam.
  Ekspres do kawy Delonghi magnifica s 21.117.sb. Działa bez zarzutu do czasu wyłączenia. Jednak kiedy się wyłącza zapala się czerwona kontrolka z wykrzyknikiem. Przy wyłączaniu normalnie się płuka i w chwili gdy powinny zgasnąć wszystkie kontrolki zapala się wykrzyknik. Najczęściej dzieje się tak gdy wyłącza się sam, rzadziej gdy wyłącza się go ręcznie. Kilka razy zapalił się też przy włączaniu. Lekarstwem na to jest wysuniecie pojemnika z wodą i ponowne wsunięcie. Kontrolka gaśnie i ekspres działa normalnie. Działa nawet cały dzień aż do chwili gdy jest nie używany przez dłuższy czas i się sam wyłącza. Próbowałem go restartować. Po tej czynności działał normalnie kilka dni po czym wrócił czerwony wykrzyknik.
 • #2
  Ginulfi
  Level 17  
  Może szwankować któryś z czujników sygnalizujących pozycje zaparzacza. Albo co bardziej kosztowne, błąd generowany poprzez płytę wykonawczą.
 • #3
  Demek1991
  Level 9  
  Udało się rozwiązać problem?
 • #4
  kris26
  Level 2  
  Tak. Znalazłem na YouTube filmik jak rozebrać zaparzacz. Rozkręciłem, wyczyściłem, umyłem i problem od razu zniknął.
 • #5
  Demek1991
  Level 9  
  No właśnie sęk w tym że ja rozbierałem zaparzacz może tu leży przyczyną, jednak wkładałem 2 i to samo. Zauważyłeś coś konkretnego? Coś co było nie tak?