Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio SU 9702 podłączenie ustawienia radia chińskiego "Android 10,1"

60jarek 04 Feb 2022 11:30 714 24
    60jarek
    Level 26  
    Niedawno opisywałem podłączenie radia chińskiego SU 9701.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18267299#18267299
    Teraz mam nowszy model SU-9702 i to im się zajmę podłączenie i ustawienia.
    https://pl.aliexpress.com/item/10050014968030...=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.66cc5c0fyZzHG0 (140PLN oddali za niezgodność wersji systemu Android).
    Jedno z rzeczy jakie się rzucając to nowszy system operacyjny nie jak deklarował sprzedawca Android 10.1, a w rzeczywistości wgrany Android 9.1.
    Zasadnicza różnica to wyprowadzenia w SU 9701 były dwa zewnętrzne USB, a w SU 9702 jest jedno zewnętrzne USB i dwa z przodu panelu -USB i USB do ładowania.
    Niestety pojawiły się nowe przewody podłączeniowe i to z nimi problem.
    Naklejki na obu radiach takie same a wyprowadzenia się różnią.
    Radio SU 9702 podłączenie ustawienia radia chińskiego "Android 10,1" Radio SU 9702 podłączenie ustawienia radia chińskiego "Android 10,1"
    Oryginalnego zdjęcia nie 64M nie udało się zamieścić.
    Jak ktoś się przyjrzy uważnie do wiązki przewodów to zauważy że są dwa kable niebieskie ucięte przy wyprowadzeniu z radia -w poprzednim radiu ustaliłem że to anteny WIFI i BT. Natomiast doszły dwa przewody dodatkowe koloru niebieskiego:
    Jeden opisany jako hamulec BRAKE i jeden całkowicie nie opisany.
    I temat dotyczy miedzy innymi tych dwóch podłączeń kabli niebieskich oraz zamieszczę potem -podłączenia kamery cofania.
    Proszę o pomoc co to za sygnały kable niebieskie?
    JayRo
    Level 29  
    60jarek wrote:
    Proszę o pomoc co to za sygnały kable niebieskie?

Trudno się domyślać co konstruktor miął na myśli, szczególnie kiedy nie zawarł tego w instrukcji radia. Co na mój chłopski rozum przychodzi do głowy to, może przewód "brake" ma sygnalizować dodatkowo o zaciągniętym hamulcu lub ogólnie sygnalizować hamowanie. No ale to raczej był by kiepski bajer nie warty podłączania. A co do drugiego przewodu, to może będzie to zasilanie wzmacniacza anteny. Sprawdź czy po włączeniu radia pojawia się na nim 12V.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    to może będzie to zasilanie wzmacniacza anteny. Sprawdź czy po włączeniu radia pojawia się na nim 12V.

Na to nie wpadłem sprawdzę bo do sterowania antena jest sygnał. Sprawdzę.
    Teraz tak główkuję może do zasilenia kamery cofania?

Dodano po 52 [minuty]:

Na tym dodatkowym niebieskim przewodzie jest jakieś napięcie 0,7 V.
    Ciężko to do czegoś powiązać.
    JayRo
    Level 29  
    Może oba służą do wpięcia się do czujki ręcznego. To by oznaczało wtedy, że teoretycznie można by je zewrzeć na potrzebę testu. Prawdopodobnie jest to jakaś funkcja pozwalająca na ciągłe odtwarzanie wideo.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    Może oba służą do wpięcia się do czujki ręcznego. To by oznaczało wtedy, że teoretycznie można by je zewrzeć na potrzebę testu. Prawdopodobnie jest to jakaś funkcja pozwalająca na ciągłe odtwarzanie wideo.

Też tak główkowałem tylko widzisz oni wszystkie inne opisali po za tym, to tak jak z tymi dwoma co ucięte przy wyjściu radia po prostu anteny.
    Napisałem do chińczyka czy w ogóle odpisze?
    No i kolor niebieski?
    JayRo
    Level 29  
    60jarek wrote:
    Napisałem do chińczyka czy w ogóle odpisze?

To dobry pomysł, najlepiej dodaj zdjęcie twojej wiązki bo te kabelki nie istnieją na zdjęciu z ogłoszenia. Niech je opisze z łaski swojej.
    JayRo
    Level 29  
    Zauważyłem właśnie że nie byłeś odosobnionym przypadkiem. Dwóch innych kupujących dostało taką samą wersję. Mam nadzieję że chociaż poda informację do tego co sprzedaje.
    JayRo
    Level 29  
    Zrobiłem szybki rekonesans i wynika z tego tyle że, ten niebieski ''brake'' można podpiąć do masy i wtedy radio widzi to jako zaciągnięty ręczny. Czyli będzie odtwarzać wideo podczas jazdy, natomiast ten drugi niebieski do dalej zagadka.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    Czyli będzie odtwarzać wideo podczas jazdy, natomiast ten drugi niebieski do dalej zagadka.

Jóź kombinuje jak w aucie dostać się do ręcznego. Podejrzewam ze tego nie będę podłączać.
    Właśnie co z tym drugim niebieskim -oto jest pytanie? Czekam co chińczyk na to?
    JayRo
    Level 29  
    60jarek wrote:
    Jóź kombinuje jak w aucie dostać się do ręcznego. Podejrzewam ze tego nie będę podłączać.

Chyba aż takiego zabezpieczenia ci nie potrzeba, żeby ci wideo grało tylko na zaciągniętym ręcznym. Szkoda się szarpać moim zdaniem.

Dodano po 25 [minuty]:

A dopytam jeszcze bo skoro kabel do sterowania anteny jest, to czy jest też przewód "ILL" od podświetlenia? Bo już mi się skończyły pomysły. Brak fotki pozostałych kostek, stąd moje pytanie.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    to czy jest też przewód "ILL" od podświetlenia?

Wpiołem ILL w kostkę z zasilaniem i sygnał wstecznego BACK -tak mam już w aucie kostkę standardowo zrobioną.
    Zdjęcie coś nie mogłem wgrać dałem mniejsze i nie wszystko jest widać wiązki zasilającej i K1 K2 sterowania.

Dodano po 55 [minuty]:

Blue -AMP CONTROL -do czego?

Dodano po 3 [minuty]:

Sterowanie wzmacniaczem.
    Drobna ulotka w pudełku pod styropianem.
    To temat chyba zakończony czekam tylko co chińczyk napisze.
    Radio SU 9702 podłączenie ustawienia radia chińskiego "Android 10,1" Radio SU 9702 podłączenie ustawienia radia chińskiego "Android 10,1"
    JayRo
    Level 29  
    60jarek wrote:
    Drobna ulotka w pudełku pod styropianem.
    To temat chyba zakończony czekam tylko co chińczyk napisze.

Znalazł się opis! Jest naniesione prawie wszystko oprócz ''brake", ale to już szczegół.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    Znalazł się opis! Jest naniesione prawie wszystko oprócz ''brake", ale to już szczegół.

A zwróciłeś uwagę że opis nie od tego radia na tej ulotce?
    Na naklejce radia pierwsze zdjęcie jest AMP-CON, tam USB wyjścia się nie zgadzają.
    JayRo
    Level 29  
    60jarek wrote:
    A zwróciłeś uwagę że opis nie od tego radia na tej ulotce?

Generalnie myślę że ''myfriendy'' wysyłają randomowe radia z randomowymi ulotkami. Te patefony są robione na jedno kopyto, to co się będą szarpać na koszty i drukować do każdego modelu odpowiednią instrukcję. A co tam dwa kabelki w tą, czy w tamtą.
    60jarek
    Level 26  
    Nowa antena w aucie też chińska, a potem powalczę z kamerą.
    Bo mam od tego radia kamerę z 4 diodami, a mam chyba z 12 diodami, ale tamta od rejestratora osadzona w tablicy rejestracyjnej.
    Trzeba będzie zdemontować i jedną z nich zamatować do radia.
    Chyba mam uszkodzone gniazdo jack4pin 2,5mm w nawigacji.
    Bedzie ciepło na dworze to poprawię wszystko.
    Dwie podobne kamery muszę dokładnie przejrzeć to wszystko.
    W jednej kamerze wyjście kamery cinch, a w drugiej jack 4pin 2,5mm.
    60jarek
    Level 26  
    Chińczyk w kulki leci odpisał ze przesyłka w drodze nawet na zdjęcie nie spojrzał.
    Pewno pod wpływem bo u nich kolejny Nowy Rok czy coś w tym stylu.
    Radio zamatowałem i działa, nie korzystałem z hamulca i tego AMP.
    Radio ma trochę większe możliwości nowsze te same aplikacje i funkcje.
    Zamontowałem chińską antenę do auta "rybia płetwa" efekt żaden?
    Do momentu aż odpaliłem auto poszło na nią zasilanie.
    Sygnał GPS na max i to samo z FM, Jedynie DAB+ odebrał dane o stacjach, ale za słaby sygnał żeby usłyszeć stacje.
    Miałem przedtem antenę GPS w aucie do sygnał na 1/2 mocy odbieranych sat (oraz satelity, a teraz na tej na Max wszystko świeci.
    Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam.
    JayRo
    Level 29  
    Wzorowy, rzetelny i komunikatywny sprzedawca. 😉 A tak na poważnie to ten kabelek jak go opisałeś Amp Control, to coś mi się obiło o uszy że na nim powinno pojawić się napięcie po kilku czy kilkunastu sekundach.
    JayRo
    Level 29  
    Ponoć ma dawać sygnał do włączenia się wzmacniacza, przeważnie jego kolor to niebieski z białym paskiem.
    60jarek
    Level 26  
    JayRo wrote:
    Ponoć ma dawać sygnał do włączenia się wzmacniacza,

Czytałem o tym ale już nie pamiętam jak z tym było -o i le to ten sygnał a na to wychodzi to on mi zbędny.
    Po opisie tym zamieszczonym by tak wynikało "chińczyk balanguje na sylwestrze" nie odpuszczę mu.
    Przekładka radia to chwila moment jak wszystko to samo w kablach.
    Przy okazji uruchomiłem te stare przez przerwę w chińskim kabelku nie działało (takie z krokodylkami uniwersalne do podłączeń) -muszę jeszcze nad nim popracować Su 9101.
    60jarek
    Level 26  
    Przy okazji sprawdziłem współpracę z modułem, taki gadżet za 13 PLN LM 327 BT Mini.
    Radio działa bez problemu z aplikacjami z sklepu Play typu Torque itp -nie mylić z wbudowana w menu radia obsługę CAR "Can Bus" to samo co w poprzednim modelu. Nawet tu już nie kombinuję z niepodłączaniem modułów do CAN (Rx, Tx/Can H, Can L).
    W poprzednim modelu SU 9701 nie zadziałało.
    Nadal brak odpowiedzi od sprzedawcy.

Dodano po 5 [minuty]:

Czy jest sposób na Androida żeby nie kasował plików z pendrive po skopiowaniu ich do radia?
    Mam na pendrive pliki muzyczne i program APK kopiuję do radia i pliki automatycznie znikają z pendrive.
    Jest na to sposób żeby temu kasowaniu zapobiec?
    60jarek
    Level 26  
    Oczywiście chińczyk dalej gra na zwłokę ale ja już mam odpowiedz.
    Na zdjęciu brakuje jeszcze przewodu opisanego jako Brake -hamulec ręczny.

Dodano po 7 [minuty]:

To teraz trzeba poczekać nim zdemontuję kamerę, za zimno na dworze na taką robotę.