Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FC6408 - odkurzacz brak ładowania

Świętoszek 04 Feb 2022 18:33 723 3
 • #1
  Świętoszek
  Level 18  
  Witam.
  Mam problem z odkurzaczem Philips FC6408 (25,2V). Na początku nie załączał się. Po podłączeniu zasilacza miga zielona dioda i po chwili miga czerwona dioda i nie ładuje. Po ręcznym naładowaniu baterii odkurzacz uruchamia się normalnie. Diody pokazują stan naładowania baterii. Po podłączeniu zasilacza płytka główna podaje napięcie na płytkę baterii, ale tylko przez chwilę i znów miga czerwona dioda.
  Podobny temat jest na forum, ale dotyczy starszych modeli. Czy faktycznie wina leży po stronie płytki baterii?
  Philips FC6408 - odkurzacz brak ładowania Philips FC6408 - odkurzacz brak ładowania
 • #2
  g107r
  Level 41  
  Świętoszek wrote:
  Czy faktycznie wina leży po stronie płytki baterii?

  A dlaczego by nie? W tamtym temacie :?: masz masz kilka propozycji ewentualnych usterek płytki, niekoniecznie zaraz scalak i rezystor.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=19618973#19618973
  Sprawdź akumulatory najpierw, jeden może być zużyty, uszkodzony, mieć zbyt małe napięcie, i ładowarka wykrywa uszkodzenie baterii.
  Jakie mają napięcia, czy na którymś przy dużym prądzie nie spada bardzo napięcie.
  Obejrzyj luty, najlepiej z lupą, to samo z elektroniką, bo dopiero w powiększeniu może być widać pęknięcia, uszkodzenia elementów.
  Nie podoba mi się miejsce pod tranzystorami na tej półokrągłej płytce, wygląda na przygrzane, ale może to kwestia lutowania,
 • #3
  Świętoszek
  Level 18  
  To podejrzane miejsce to efekt mojego lutowania (ciężko jest odlutować przewody od płytki). Odpiąłem balanser a baterię dałem bezpośrednio do głównej płytki i odkurzacz działa jak powinien. Ładowanie jest, napięcie rośnie na każdym akumulatorze. Najszybszym i najprostrzym rozwiązaniem wydaje się być wymiana balansera.
 • #4
  Democboy
  Level 1  
  @Świętoszek, czy mógłbyś na tych zdjęciach zaznaczyć w którym miejscu jest dokładnie balanser, i co dokładnie wypiąłeś i jak podłączyłeś ? Pozdrawiam