Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki i wzmacniacz do golfa 5

Olkafasolka2 04 Feb 2022 21:04 180 3
 • #1
  Olkafasolka2
  Level 2  
  Cześć, kupiłam ostatnio radio o mocy wyjściowej 4*45W do golfa 5 1.6 fsi. Mam wrażenie że basy są tu o wiele słabsze niż przy oryginalnym radiu gdzie było czuć, że auto aż drży. Podpowiedzcie mi proszę jakie głośniki powinnam kupić i jaki wzmacniacz żeby dźwięk był zdecydowanie lepszy. W aucie aktualnie mam tylko dwa przednie głośniki, niestety nie wiem jaka jest ich moc, nawet szukałam po internecie, model to 2k5 035 454. Chciałam kupić cały komplet głośników i wzmacniacz ale kompletnie się na tym nie znam. Proszę o poradę. Mogę podesłać też link do radia, które aktualnie mam, lub jeśli potrzeba opisać je dokładniej.
 • #2
  Mobali
  Level 40  
  Nie wskazujesz modelu zakupionego radia, ale bywa, że owe deklarowane przez sprzedawcę 4x45W można po prostu między bajki włożyć. Poza tym opis wcale nie wyjaśnia o jaką moc chodzi. To moc RMS, muzyczna, szczytowa, chwilowa...? Co do wyboru nowego sprzętu... Na wzmacniacz z głośnikami można wydać stosunkowo niewiele, ale można też kupić taki zestaw, który przekroczy wartość dobrego samochodu. Łatwiej więc coś wskazać dopasowując sprzęt do założonego budżetu. A poza nim są jeszcze preferencje estetyczne i brzmieniowe, czy ulubiony rodzaj słuchanej w aucie muzyki. Ale te kwestie najlepiej sprawdzić samodzielnie w dowolnym sklepie z możliwością odsłuchu kilku zestawów.
 • #3
  Olkafasolka2
  Level 2  
  Radio jest chińskie, jedynie co pisali to 2 din, i tyle. Jeśli chodzi o dokładniejsze dane techniczne to
  CPU: MTK Quad-core 1.3GHZ
  Chip: 8227L
  RAM: DDR3 1GB
  ROM: 16GB
  Rozmiar ekranu: 8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy
  Rozdzielczość ekranu: 1024 * 600
  Radio: FM
  Rozmiar ekranu: 215 * 130 * 53 mm
  waga produktu: 1400 g
  Częstotliwość radiowa: FM
  Maksymalna moc wyjściowa: 4 * 45 W.
  Jeśli chodzi o dźwięk zależy mi na wzmocnieniu basów i dźwięku, w starym radiu przy niskiej głośności bas było troche czuć, w nowym natomiast muszę dać mocno głośność bo przy niskiej w ogóle nie ma basów. Budżet? Nie chce czegoś za miliony, po prostu zależy mi na poprawieniu jakości dźwięku, tysiąc to jest max ile chce przeznaczyć. 😊
 • #4
  web69
  Level 32  
  Głośniki zostaw, zmień radio.