Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-42GT30E czy jest jeszcze szansa na Smart ( Netflix, Player)?

Darek.S 05 Feb 2022 07:34 342 7
    Darek.S
    Level 34  
    Witam. Ze trzy lata temu dostałem do naprawy taki TV. Klient nie zdecydował sie i po roku zrobiłem go dla siebie. Teraz pomyślałem, żeby odpalić na nim NEtflixa i Playera dla żony i kicha.
    W Viera Shop prawie nic już nie ma ( jakieś Megogo owszem).
    O ile kojarzę jak go zrobiłem była IPLA ale teraz nie ma . Widać usunęli... Znalazłem takie Info Link Niestety link do strony producenta nie działa.
    Podobnie na stronie Panasonica nie znajduje żadnej informacji o tym modelu...
    Sporo produktów panasonica obecnie to Vestel.
    Czyżby prawdziwy Panasonic już umarł?
    DiZMar
    Level 43  
    g107r wrote:

"Zjedzona" litera P.
    Jest to TV z 2011 roku
    Jak wynika z linku seria GT nie obsługuje nowego standardu.
    DVB-T2 HEVC
    Darek.S
    Level 34  
    Dokładnie,
    g107r wrote:
    nie chce nowego standardu
    pytałem o Smart. Po sieci próbowałem aktualizować i mam komunikat, że jest aktualna wersja czyli 1.323.
    Ale z mojego doświadczenia wiem, ze bywały sprzęty gdzie nie było aktualizacji po sieci ale z pen'a można było wgrac nowsze. tyle, że wtedy po sieci nie było w ogóle a tu jest tyle, że ta sama. No cóż takie czasy, że sprzęt szybciej sie starzeje "moralnie" niż fizycznie.
    Warzywko
    Level 13  
    Sam mam podobny problem i niestety wszelkie próby jego rozwiązania zawsze prowadzą do tych samych wniosków. Używam TX-40AS640E od kilku lat, ostatni soft do ręcznego wgrania pojawił się w kwietniu 2020r nie wnosi do TV kompletnie nic nowego. W App Store brak aktualizacji odpowiadającym bieżącym potrzebom. Netflix jest ale np. HBO Go już nie.. ratowałem się stickiem od xiaomi. Ten brak wsparcia jest smutny, ale smutne jest to, że Panasonic w dalszym ciągu powiela takie akcje: TX-50HX580E (system producenta) vs 50HX710E (andriod tv) - te dwa to zdaje się z 2021r.
    Darek.S
    Level 34  
    Warzywko wrote:
    TX-50HX580E (system producenta) vs 50HX710E (andriod tv) - te dwa to zdaje się z 2021r.

Darek.S wrote:
    Sporo produktów panasonica obecnie to Vestel.
    Czyżby prawdziwy Panasonic już umarł?

...no właśnie jak to jest. lata temu kupiłem znajomej Panasonica o ile pamiętam 42L200 ( czy jakoś tak). W rok później kupiłem dla jej starszej siostry tez Panasonica ale bez funkcji Smart. Miała wcześniej też Panasonica (CRT) z dużym pilotem do którego była przyzwyczajona ( dla starszej osoby to ważne)... Byłem święcie przekonany, że stary pilot będzie współpracował. Nowy był malutki i niestety mniej ergonomiczny. No cóż byłem w błędzie. Ten nowy telewizor to był Vestel.
    Tylko pierwsze menu udawało Panasonica. Podmenu to był już czysty Vestel... Coraz więcej malowanek/podróbek... Gorsza ale być może bardziej zaradna firma kupuje znak firmowy i co jak co ale oszukuje klientów. A Vestela mozna kupić pod znakiem firmowym Sharpa, JVC, Panasonica ( o czym pisałem), Hyunday i cała masa innych marek w tym na pewno jedna bardzo znana ale mi teraz do głowy nie przychodzi.

Dodano po 9 [minuty]:

Na pewno Toshiba ale nie tylko. Było coś jeszcze znanego Onkyo, Axxion ale nie pamiętam. Inna firma TCL sprzedaje swoje produkty pod bardzo szanowną marka Thomson z która nie ma nic wspólnego podobnie Blaupunkt to też TCL!