Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung qe55q67a - brak kolorów - czarno-biały obraz.

przeeemek 06 Feb 2022 20:36 150 2
    przeeemek
    Level 12  
    Usterka jak w opisie. Prawie nowy telewizor. Obraz wyświetla normalnie, tylko brak kolorów. Bez różnicy z jakiego źródła. Reset ustawień obrazu nie pomaga - myślałem, że kobieta coś przestawiła. Szukałem jakiejś opcji o wygaszaniu oktany, ale nic nie znalazłem. Mogłem jeszcze z prądu wyłączyć na chwilę, ale nie wiem czy to by coś dało.
    Gdzieś w ustawieniach znalazłem test czy coś, że wyświetlał 3 kolory na całym ekranie i tam kolory normalnie były. Ciekawe też, że jak wszedłem w ambient mode to tam też część ikon była troszkę kolorowa.
    Czy to dekoder, czy YT, czy Netflix brak kolorów.
    Ten tv ma jakieś ustawienia co mogłyby to powodować czy wzywać serwis gwarancyjny? Telewizor znajomego i nie mam do niego dostępu a bez sensu byłoby wzywać serwis jakby to była jakaś pierdoła. W google nic takiego nie znalazłem.
    konsum
    Level 27  
    przeeemek wrote:
    Mogłem jeszcze z prądu wyłączyć na chwilę, ale nie wiem czy to by coś dało.

To chyba nic skomplikowanego, spróbować możesz 🙂
    przeeemek wrote:
    jak wszedłem w ambient mode to tam też część ikon była troszkę kolorowa.

Ale to troszkę to źle, czy tak powinno być?

Nie masz przypadkiem ustawionej opcji Odcienie Szarości?
    Przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych?
    przeeemek
    Level 12  
    Telewizor znajomego. Nie miałem już wczoraj do niego dostępu a znajomy na wyjeździe, żeby spróbować z prądu wyłączyć.

Ambient mode, nie wiem jak ma wyglądać. Dziwne było, że tam były jakieś delikatne kolory.

Resetowałem tylko ustawienia obrazu, ale nic to nie dało.

Szukałem w opcjach czegoś jak odcienie szarości, ale też takiej opcji nie znalazłem.

Jeśli coś się w sprawie ruszy, to dam znać.