Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hasło do biosu

05 Lis 2005 16:39 7420 20
  • Poziom 9  
    witam zakupilem notebooka toshiby nowy model i mam haslo czy moze mi ktoś pomóc jak zdjąc hasło z biosu , notebook nie posiada FDD i złącza LPT:cry:
  • Poziom 15  
    z tym to będzie problem proszę zwrócić się z tym do sklepu tam gdzie go pan zakupił i się zapytać
  • Poziom 9  
    by było wszystko oki ale do niemiec teraz juz nie dojade
  • Poziom 9  
    a jakbym podłączył fdd na usb czy by pomogło on zakali przedna bitmape i daje do wyboru z jakiego napędy skożystać
  • Poziom 39  
    Aby się nie męczyć :)

Co będzie ci potrzebne:

1. Notebook
    2. Pusta sformatowana dyskietka (720 kb albo 1,44 mb)
    3. Drugi komputer (klasy PC z DOS)
    4. Szesnastkowy edytor (np...Norton DiskEdit albo HexWorks)

Co musisz zrobić:

1. Uruchom stacjonarny komputer i użyj edytora
    2. Połóż dysk w napędzie:
    3. Zmień pierwszych pięć bajtów sektora 2 ( sektor inicjowania jest sektorem 1): 4B 45 59 00 00
    4. Zachowaj to ! Teraz masz KEYDISK
    5. Wyjmij dysk z napędu:
    6. Połóż dysk w napędzie notebooka
    7. Uruchom notebook'a w Trybie Inicjowania (naciśnij przycisk reset)
    8. Wciśnij Enter zapytany o hasło:
    9. Zostaniesz zapytany o ustawienie ponowne hasła. Wciśnij Y i Enter
    10. teraz widzisz konfigurację BIOS, gdzie możesz ustawić nowe hasło.
  • Poziom 9  
    a jak mam to zmienić na dyskietce nie jestem informatykiem
  • Poziom 39  
    Musi kolega ściągnąć program do edycji dysku 1.44" Norton DiskEdit lub HexWorks. I wtedy utworzy kolega dyskietkę-klucz tak jak jest wyżej w opisie.

Dodano po 27 [minuty]:

Jeśli będę mieć jutro więcej czasu to zrobię koledze taką dyskietkę i zawartość wyślę na PW lub E-meil'a
  • Poziom 39  
    Raczej nie prześlę dyskietki ale wytłumaczę co i jak dokładnie.

Ściągamy WinHex Edytor. Program wyślę na E-mail o który teraz proszę.
    Rozpakowujemy paczkę rar obojętnie na jaki dysk C: D: E: itd... może być pulpit. Wkładamy sformatowaną dyskietkę do napędu.
    Następnie odpalamy WinHex.exe
    Dalej klikamy na ikonę napędu z płytą CD u góry na pasku zadań i wybieramy dysk jaki będziemy edytować, w tym przypadku będzie to A:\ czyli Removable Medium ( A: ) po czym klikamy OK
    W oknie ukazuje nam się cały format dyskietki, i tutaj zmieniamy pierwsze 5 bajtów EB 3C 90 4D 53 na 4B 45 59 00 00. poprostu klikamy myszką na pierwszy bajt i zmieniamy kursor będzie sam przeskakiwał po każdej zmianie bajta. Po tej zmianie klikamy na zamknij czyli X zachowujemy zmiany ( będą dwa zapytania czy zapisać zmiany klikamy za każdym razem OK ). W tem sposób mamy już dyskietkę kluczową. Dalej postępujemy jak w opisie kilka postów wyżej.

Powodzenia.
  • Poziom 9  
    witam sory że nie odpisywałem , ale dopiero co wrociłem z trasy , oto mój mail piotriarleta(malpa)interia.pl , nie mam 98 i tu mam problem , a czy z pod XP da sie zroic ta dyskietkę
    może jak masz 98 to wysłał byś mi klucz z programu
  • Poziom 39  
    Pod WinXP też się da :) Nie mogę wysłać klucza bo klucz to dyskietka a nie klucz typu CD-KEY. Panowie moderatorzy nie piszę tutaj o piractwie!!! Program jest jak najbardziej legalny !!
  • Poziom 9  
    witam dzieki jest super udało sie , niewiedzialem tylko dlaczego nie może sie zapisac na fdd , ale poszlo
  • Poziom 39  
    Zmiany spokojnie dadzą się zachować na dyskietce. Po zmianie hasła można dalej używać dyskietki po jej wcześniejszym sformatowaniu.
  • Poziom 9  
    własnie o to chodzi że zmiana da sie wykonać ale nie chce sie zapisać na dysku

Dodano po 23 [sekundy]:

własnie o to chodzi że zmiana da sie wykonać ale nie chce sie zapisać na dysku
    fdd ,
  • Poziom 39  
    A czy dyskietka nie jest zablokowana przed zapisem ?? Bo coś mi się wydaje, że tak. Trzeba odbezpieczyć od spodniej strony zapinkę ( w górę ) tak aby zakrywała otwór.

Czy taki jest komunikat ??
  • Poziom 9  
    nie niejest jak możesz powiec mi gdzie znajdę spolszczenie do tego programu ,instaluje go na xp pokazuje mi komunikac abym zrestartował kompa , robie to , potem wchodzę w program pokazuje mi komunikat abym zaznaczył jakąs opcie ja nie zaznaczam żadnej , i tk jak mowiłeś odpalam dysk A i zmieniam , do tad jest oki po zmianie klikam na x i cisza mówi mi o jakiejs wersji ful cośtam i nie zapisuj na dyskietke nic
  • Poziom 39  
    Hmm. U mnie WinHex nie pyta o nic, odpalam i działa bez zarzutu nigdzie też nie jest napisane, że to wersja trial czy też full. Kolega nie musi go instalować !! Tylko rozpakować paczkę rar i uruchomić WinHex.exe

Nie doczytał kolega mojego wcześniejszego postu.

K!lleR napisał:
    Rozpakowujemy paczkę rar obojętnie na jaki dysk C: D: E: itd... może być pulpit. Wkładamy sformatowaną dyskietkę do napędu.
    Następnie odpalamy WinHex.exe

WinHex pochodzi ze strony legalnej nie zablokowanej przez NIS 2005 Symantec więc jest jak najbardziej legalny. Ni podaję linku ponieważ w linku jest wyraz który może zostać źle odebrany przez moderatorów elektrody.
  • Poziom 9  
    dzięki za pomoc ale to nie dziala
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem na notebooku acer, tylko nie mam stacji dyskietek :( Co mozna zrobic zeby zdjac hasło - prawdopodobnie zapisane jest ono na innym epromie niz caly bios jest. Programy do wyciagaia hasel nie dzialaja, reset biosu nie pomaga :(