Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JumpStarter/PowerBank Wideorej -

Zardrian 10 Feb 2022 01:27 267 7
    Zardrian
    Level 16  
    Witam stałem się nieszcześliwym posiadaczem Forda Fusion 2009 1.4 Benzyna. Nieszcześliwym ponieważ sąsiedzi żyją na socjalu i rysują mi samochód z premedytacja.

Zakupiłem Wideorejestrator Mio MiVue 792 WiFi Pro oraz tylnią kamerę A30. ów zestam podłączam zwyczajnym złączem 12v samochodowym.

Problem jest jednak taki że nie mogę zostawiać podłączonej kamerki do samochodu. Ponieważ ta mnie rozładowuje akulumator.

Mam plan zaopatrzyć się w tak zwanego Jump Startera. Taki powerbank z głownym zastosowaniem do odpalania samochodu. Zastanawiam się nad zakupem NOCO Boost X GBX45 1250A 12V.

I myślałem czy można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tzn czy mógłym zwyczajnie używać tego do zasilania kamerki naconajmniej 12h. A wrazie przypału odpalić samochód.

Jednak z tego co czytam. To znaczna większość tych jump starterów to li-ion. I niepowinienem używać takiej baterii do częstego ładowania. I powinienem szukac osobno Powerbanka lifepo4 do tego przystosowanego.

Pytanie do was czy lepiej przycybulic i poprostu kupic potaniości jumpstartera i przejsciowke z 12v na usb / usb-c . Czy w ten sposob doprowadze do zaplonu bateri i rano juz nie bedzie samochodu? Czy to zwykła przesada i nie ma co sie bać?
    user64
    Level 26  
    Masz podobny problem jak ja, niestety wiem jak to wygląda...
    Też mam podłączony rejestrator na stałe i owszem po dłuższym postoju już nie odpalę. Wtedy używam jumpstartera. Ale postój przez noc jedynie tego nie spowoduje.
    Jaki masz akumulator w tym aucie? Wiesz kiedy był wymieniany?
    Czy postój przez 10 godzin już uniemożliwia odpalenie?

Zardrian wrote:
    I myślałem czy można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tzn czy mógłym zwyczajnie używać tego do zasilania kamerki naconajmniej 12h. A wrazie przypału odpalić samochód.

Nie da rady nawet na zasilanie przez 12 godzin, a gdzie tam jeszcze odpalić auto.

Moim zdaniem, kupienie nowego i trochę większego akumulatora plus opcjonalnie jumpstartera byłoby rozwiązaniem. Ale jumpstarter tylko do awaryjnego odpalania.
    castin
    Level 24  
    Ja mam rejestrator 70Mai A800 i do niego mam dokupiony adapter USB, który zasila kamerkę. Myk polega na tym, że monitoruje napięcie na akumulatorze i jak spadnie poniżej określonej wartości, to odcina obwód. Mam od blisko roku i działa. Podejrzewam, że spasuje do innych rejestratorów, bo to tylko zasilacz.
    Link
    Zardrian
    Level 16  
    Ja jeżdżę bardzo krótkie trasy. Przez co akumulator ciągle ledwo zipie. Kiedy był wymieniany cholera wie. Ale ja mam blackboxa i tak nie bardzo mogę grzebać przy nim.

No ale jak mówię ja mało jeżdżę. Średnio 8-12km dziennie. A większość czasu stoi.
    user64
    Level 26  
    Jeżeli tak mało jeździsz, to szkoda czasu na wszelkie tego typu pomysły. Takie rozwiązania mają sens jeśli auto jeździ, a jeśli w zasadzie tylko stoi to nic nie zrobisz. Obojętne co zastosujesz to albo nie odpalisz auta, albo przestanie działać kamera. Jedno z dwóch.
    Zardrian
    Level 16  
    No wlasnie ma sens. Im samochod wiecej stoi tym wieksze pole do popisu zeby rysować samochód przez sasiada/sasiadke.

Rozwiazanie z dwoma osobnymi powerbankami nie skonczy sie brakiem mozliwosci odpalenia samochodu
    andrzej20001
    Level 43  
    Parkuj dwie ulice dalej po prostu
    Zardrian
    Level 16  
    Nie mam zwyczaju ulegać kryminalistom. A przy okazji czegoś mogę się nauczyć :D

Znalazłem taką firemkę https://www.power-core.co.uk/products/6200lfp.html

na tym forum https://dashcamtalk.com/forum/threads/lifepo4...ra-fully-manufactured-in-the-uk-europe.43820/

Są to własnie powerbanki przystosowane do czestych ładować i rozładowań. Domyślnie podłączą się do 12v albo bezpośrednio do akumulatora.
    I rzekomo mają zabezpieczenia przed zassaniem sztumu do zera z akumulatora. Producent twierdzi że nawet tak krótki jazdy jak 15min wystarczy na aż 10h nagrywania 1 kamerką.