Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic RX-FW29L - Przestrojenie

05 Lis 2005 16:57 1538 8
 • Poziom 10  
  Witam.
  Jak przestroić UKF w Panasonic RX-FW29L na "nowsze" pasmo?
 • Poziom 15  
  Napisz trochę więcej co to jest, /pewnie jakaś wieża ?/ i czy jest na procesorze.Panasonic robił procesory pod Europę środkowo-wscodnią i nie dało się w nich zmienić syntezy na nowe pasmo.Można zmienić kwarc na 14MHz i tak wstoić głowicę, żeby uzyskać chociaż taką szerokość pasma zamiast 20MHz
 • Poziom 10  
  zamontować konwenter UKF wstawić go przed antenę i po kłopocie
 • Poziom 10  
  To jest radiomagnetofon dwukasetowy typu "jamnik", radio odbiera FM, LW, MW i SW. Na płytce nie ma żadnego kwarcu, sa za to 3 uklady scalone. Sprzęt jest kupiony około roku 87. Od strony ścieżek byly 3 kondensatorki tak jakby dolutowywane nie fabrycznie więc myślałem, że było w ten sposób dostrajane na polski rynek ale po odlutowaniu nadal nie łapie żadnej stacji. tomek har zrobię tak jak mówisz ale najpierw poczekam, może ktoś zna lepszy łatwiejszy i tańszy sposób. Z tego co czytałem to konwerter musi mieć przełącznik żeby pokrył całe pasmo i traci się troche na czułości radia.
 • Poziom 20  
  Przyjrzyj się dokładniej temu magnetofonowi (jeśli ma skale 88-108) czy był kupiony w Polsce w dawnych czasach to przeróbka by przywrócić mu pierwotne pasmo jest bardzo prosta. Usuwasz tylko dwa kondzie które są rónolegle dołaczone do tych kondensatorków przy cewce wzmacniacza i mieszacza i regulujesz kondensatorem strojeniowym górę pasma i dół pasma cewkami ale jeśli niemasz pewności to zrób zjęcie wnętrza może cosik doradzę nie znam tego modelu chociaż napewno z nim problemu bym nie miał możesz pytać na pw lub maila
 • Poziom 15  
  Moim zdaniem konwerter to ostateczność.Radiomagnetofony Panasonica da się przestroić w prosty sposób i odbierają bardzo dobrze.Napisz czy te kondensatory były oryginalne, jak inne na płycie/podobne w budowie do oporników z kodem paskowym/ czy np. miały napisaną wartość.Jeżeli tak to jaką i gdzie były wlutowane.Czy były np. przy cewkach lub kondensatorze strojeniowym.
 • Poziom 15  
  Kondensatory, które odlutowałeś to prawdopodobnie filtr, który przepuszczał stare pasmo.Przede wszystkim musisz zobaczyć, jakie kondensatory są wlutowane równolegle do kond. strojeniowego.Na stare pasmo miały około 33pF.W Panasonicu może pisać 30.Zeby je wylutować odkręć to koło zębate i w ich miejsce wlutuj około 12 - 15pF.Nie widzę na zdjęciu w którym miejscu są cewki strojeniowe należało by je trochę rozgiąć i szukać jakiejś stacji.Pokręć też trymerami na kond. strojeniowym.