Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto S-Class de luxe - Ekspres stale wchodzi w tryb odpowietrzania

lukgus 11 Feb 2022 12:30 180 4
 • #1
  lukgus
  Level 10  
  Cześć,

  Ekspres do kawy Saeco Incanto S-Class de luxe bardzo często i bez widocznej przyczyny włącza tryb odpowietrzania. Zgodnie z instrukcją naley wtedy odkręcić zawór gorącej wody/pary i odpowietrzyć układ. Niestety urządzenie na tę czynność nie reaguje, można przelać przez nie dwa zbiorniki wody bez skutku. Jedyną metodą obejścia jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Ma ktoś z Kolegów pomysł co może być przyczyną?
 • #2
  ssss
  Level 37  
  Prosze sprawdzic przeplywomiez
 • #3
  lukgus
  Level 10  
  Dziękuję za podpowiedź. Zastanawiam się tylko, czy przepływomierz może być uszkodzony, skoro ekspres prawidłowo odmierza ilość wody do poszczególnych rodzajów kawy, daje się ustawić objętość każdego rodzaju kawy i jest zapamiętywana? W jaki sposób sprawdzić w takim razie?
 • #4
  jarekjarekjarek
  Level 14  
  Ja bym obstawiał pomiar temperatury grzałki. Na mój gust wykrywanie zapowietrzenia opiera się na zbyt szybkim nagrzewaniu bloku lub przekroczeniu jakiejś temperatury granicznej. Pusta grzałka inaczej się nagrzewa. U mnie był paproch na wlocie czujnika przepływu i też długo działał, upominając się o zalanie przy każdym uruchomieniu, aż zassał paprocha i zatkał całkowicie przepływ. Dopiero wtedy to znalazłem. Tylko że jeżeli on faktycznie przepuszcza wodę grzeje ją i nadal twierdzi że zapowietrzony to obstawiam to co pisałem powyżej.
 • #5
  Janek_15
  Level 24  
  Ile lat pracuje ten ekspres?