Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Uniwersalny sterownik Peugeot - Sterownik zamka centralnego uniwersalny

Dariox871 12 Feb 2022 18:17 369 7
    Dariox871
    Level 3  
    Witam szanowne grono,

Mam problem z podłączeniem uniwersalnego sterownika centralnego zamka.
    Zakupiłem uniwersalny sterownik centralnego zamka model LB-405 bez problemu do znalezienia w Google.
    Wszystkie instrukcje które znalazłem w internecie bądź na forum nie dotyczą mojego przypadku.

Posiadam Peugeot 206 CC z fabrycznym centralnym zamkiem z pilotem w jednym kluczyku. Z uwagi na lata kluczyk się rozpadł została sama pastylka immo w związku z tym postanowiłem zamontować uniwersalny sterownik zamka.
    Jednak zaczęły się schody, w związku z czym proszę szanowne grono o pomoc.
    W nią mam trzy kostki z tego co sprawdziłem biała środkowa kostka posiada sterowanie centralnym zamkiem po wypięciu PINu 27 z kostki nie dziala centralny zamek czyli powinien to być kabel sterujący. Pierwszy raz spotykam się ze sterowaniem zamykaniem i otwieraniem na jednym przewodzie.
    Może znalazłby się ktoś kto wytłumaczy mi łopatologicznie jak to podłączyć aby działało bo niechcial bym usmażyć BSI.

Uniwersalny sterownik Peugeot - Sterownik zamka centralnego uniwersalny Uniwersalny sterownik Peugeot - Sterownik zamka centralnego uniwersalny
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,schemat-centralnego-zamka-peugeot-206.html

W tym samochodzie nie sterujesz impulsami na zamknij/otwórz, tylko bezpośrednio silniczkiem w kasecie zamka.
    Dariox871
    Level 3  
    Powyższe tematy czytałem jednak moje bai wyglada inaczej.
    Próbowałem obu opcji i nie działaj widocznie pozostaje zrzucenie boczkami wpięcie się tam. Chyba ze to tez zły pomysł ?
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    Podłącz się do przewodów, które wychodzą do drzwi kierowcy.
    Są dwa sposoby. Bardziej zawiły dla początkujących (sterowanie masą i jej rozłączaniem). Podłączamy się do przewodu sterującego zamkiem:

Uniwersalny sterownik Peugeot - Sterownik zamka centralnego uniwersalny

oraz najczęściej stosowane sterowanie bezpośrednio silniczkiem siłownika w drzwiach kierowcy. Tutaj przecinamy przewody idące do silniczka siłownika:

Opis kolorów kabli centralki jest trochę inny, dlatego na rysunkach masz pokazane styki przekaźników.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    gemiel wrote:

gemiel wrote:
    sterowanie bezpośrednio silniczkiem siłownika w drzwiach kierowcy. Tutaj przecinamy przewody idące do silniczka siłownika:

Otwieranie - pomarańczowy
    Zamykanie - fioletowy
    Dariox871
    Level 3  
    gemiel wrote:
    Są dwa sposoby. Bardziej zawiły dla początkujących (sterowanie masą i jej rozłączaniem). Podłączamy się do przewodu sterującego zamkiem:

oraz najczęściej stosowane sterowanie bezpośrednio silniczkiem siłownika w drzwiach kierowcy. Tutaj przecinamy przewody idące do silniczka siłownika:

Opis kolorów kabli centralki jest trochę inny, dlatego na rysunkach masz pokazane styki przekaźników.

Podłączyłem według pierwszego schematu i jak naciskam otwieranie to zamyka auto jak dam zamknij otwiera ogólnie nie przeszkadza to mi ale jednak wolałbym żeby działało jak należy gdzie mogłem popełnić błąd zamiana kolejności kabli nic nie dała wtedy nie działa ani otwieranie ani zamykanie.
    Po kilku krotnym zamknięciu i otwarciu czy to pilotem czy z kluczyka. Przestaje w ogóle działać centralny zamek.
    gemiel
    Level 25  
    Zmiana kolejności sterowania zamykaniem i otwieraniem polega na zamianie podłączeń 3 par przewodów. Zamieniasz miejscami podłączenie białego i biało/czarnego, żółtego i żółto/czarnego oraz pomarańczowego z pomarańczowo/czarnym.
    Jak spojrzysz na schemat, widać, że jeden komplet 3 przewodów z czarnym paskiem obsługuje jedną czynność, a przewody bez czarnego paska drugą czynność.
    Dariox871
    Level 3  
    Dziękuje za pomoc zrobiłem jak radziliście i wszystko działa temat zamykam