Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Restart modułu INT-TSI w Satel Integra 128WRL , i załacza sabotaż

megapol 13 Feb 2022 14:39 426 4
Optex
    megapol
    Level 12  
    Zapytanie do znawców Integra 128 WRL. Od jakiegoś czasu mam problem z samoczynnym restartem LCD INT-TSI i załączaniu sabotażu ( poziom parter domu )
    Ostatnio zdażyło mi się to w środku nocy , alarm wtedy nie był załączony, dzisiaj też się powtórzyło przy rozłączaniu alarmu po nocy klawiaturą strefową ( poziom piętro domu )
    .
    Wgrane najnowsze oprogramowanie w płycie głównej 1.20 jak i manipulatorze lcd. Czy macie jakiś pomysł na to ???
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Optex
  • Optex
    robbiez
    Level 2  
    Witam,

Posiadam dwa int-tsi, jeden nigdy nie sprawiał problemów, zero resetów, drugi resety - nieokreślona pora, raz dzienie, kilka razy dziennie, raz na kilka dni, ruletka - najpierw pojawiał brak obecności, sabotaż, powrót obecności no i restart.

Walczyłem dokładnie z takim samym problemem i problem udało się usunąć aczkolwiek trwało to chwilę i na nic zdały się wskazówki wyczytane w internecie.

Co robiłem, żeby się uporać z tym problemem?
    - dokupiłem aps, int-e, awz pulsar do podziału zasilania i zasiliłem tym oba int-tsi, które posiadam. Ustały sabotaże ale restarty nadal były.
    W moim przypadku INT-TSI był przypięty wraz z dwoma czujnikami (gaz (źle przypięte kable - poprawiłem), zalanie) - 6 żył do centrali (jak się później okazało tu był błąd).
    Na tym etapie restarty były okazjonalne - raz na tydzień - średnio ale na szczęście bez sabotażu.
    Drążyłem temat dalej, odłączyłem od klawiatury - zalanie (zamieniłem na bezprzewodowe) - zamiast tego dałem stycznik od języka drzwi (nie zabiera prądu-zwykły obwód)
    Miałem trzy żyły do zasilania (wcześniej) - ale odzyskałem jedną żyłę z wymiany zalaniówki na bezprzewodową wersję.
    Podłączyłem język zamka do int-tsi na odzyskany Z1(wcześniej był podłączony jedną żyłą do centrali (zabraną z kabla klawiatury)
    a teraz mogłem ją przeznaczyć na zasilanie).
    Podłączyłem ostatecznie - dwie żyły plus, dwie na minus, jedna żyła clk, jedna żyła ckm.
    Na Z1 wisi stycznik języka drzwi, na Z2 gaz.

Na tym etapie problem się rozwiązał, zero restartów.

Wcześniej kombinowałem z zasilaniem ale miałem tylko trzy żyły do dyspozycji zanim pozbyłem się zalaniówki,
    zmieniałem dwie żyły na plus, jedna minus i odwrotnie.
    Z tego eksperymentu zauważyłem, że klawiatura była bardziej stabilna jak miała dwa kable na minus niż dwa na plus - było mniej restartów.

Zrobiłem w między czasie aktualizację płyty, manipulatora przez tsi builder, wgrałem patch naprawczy od certyfikatów,
    sformatowałem karty, wyczyściłem projekt. - ale to niewiele pomogło bo częstotliwość restartów była taka sama.
    Na szybkość pracy int-tsi miała też wpływ wymiana karty na szybszą (samsunga kupiłem) - odmuliło to int-tsi, szczególnie odczyty (zdarzenia, awarie)

W czasie tej żmudnej walki - odplątałem przewody w skrzynce alarmowej od klawiatur i przy okazji zrobiłem porządek po instalatorze, którego dzisiaj bym pogonił kijem.
    Ułożyłem perfekcyjnie równo kabelki na ferrycie i po obu stronach - manipulatora i centrali.
    Sprawdziłem zaciski od ckm i dtm na płycie głównej.

Napięcia na obu manipulatorach mam teraz ponad 13V (było 11-12v)
    - na jednym 13.7-13.8,
    - drugi (ten co sprawiał problemy- jest daleko od centrali) - 13.3.-13.4

Do dnia dzisiejszego a minęło już dwa miesiące od tej operacji - brak restartów.

Jestem z okolic Warszawy i mogę pomóc.
    Wiem ile kosztowało mnie to nerw, więc nie zazdroszczę.
    Rozwiązanie - przedstawione w linku działa ale to nie jest rozwiązanie, tylko tuszowanie problemu-jest źle ale system tego nie widzi.

Pozdrawiam
    suworow
    Admin of Property security
    robbiez wrote:
    Rozwiązanie - przedstawione w linku działa ale to nie jest rozwiązanie, tylko tuszowanie problemu-jest źle ale system tego nie widzi.

Racja. Ale też powinien mieć kolega świadomość, że rozwiązał problem, który sam stworzył. Zasilenie dwóch TSI z biednej prądowo WRL-ki + do tego nie uwzględnienie spadków napięć na przewodach wymaga jednak sporo optymizmu. By nie nazwać tego po imieniu ignorancją :)
    robbiez
    Level 2  
    Problem rozwiązany ale nie ja go stworzyłem. System zakładał mi instalator, który założyłem, że wie co robi. Okazało się że jednak nie wie. Zostawił mnie z takimi rozwiązaniami i sam musiałem sobie radzić.

Restart zdarzył się jeden raz od przeróbki i było to dzisiaj, więc problem jest nadal nierozwiązany na 100%.