Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis brak mocy, błąd P1228

Zbig81 13 Feb 2022 18:20 780 4
 • #1
  Zbig81
  Level 3  
  Brak mocy w Avensis 2002 D4D diesel 2.0.
  Brak mocy, auto nie idzie, błąd na komputerze P1228, czasami pojawia się kontrolka błąd silnika. Ktoś przerabiał ten problem. Wyczyszczony zbiornik paliwa, wymieniony filtr paliwa na trochę pomogło. Moc wróciła i auto dobrze się zbierało. Po jakimś czasie powtórka z rozrywki i to samo. Brak mocy, auto słabe i ociężałe, koło 2000 obrotów i nie przyspiesza. Na badaniu komputerowym
  wykazało błąd P1228, a mechanik wskazał, że jest źle ciśnienie na listwie lub wtryski do wymiany lub regeneracji.
 • #2
  trojan 12
  Level 38  
  Kawalarz ten mechanik. To samo auto, ten sam silnik i po podpięciu wyszło który wtrysk jest na plus i który na minus do ustawienia (więcej lub mniej paliwa). Sama regeneracja- do wtryskiwaczy Denso nie ma części do regeneracji.
 • #3
  Zbig81
  Level 3  
  Czyli wtryski do regeneracji? Faktycznie po podpięciu pokazało, że jeden jest na plus, a drugi na minus. Pozostałe dwa ok. Miałeś to samo u siebie? Nie katalizator, czy jakieś czujniki, bo różnie ludzie mówią i piszą na forach o swoich przypadłościach. Czy wtryski dają jeszcze jakieś inne objawy?

  Dodano po 8 [minuty]:

  Czyli wtryski do regeneracji? Faktycznie po podpięciu pokazało, że jeden jest na plus, a drugi na minus. Pozostałe dwa ok. Miałeś to samo u siebie? Nie katalizator, czy jakieś czujniki, bo różnie ludzie mówią i piszą na forach o swoich przypadłościach. Czy wtryski dają jeszcze jakieś inne objawy, jak kopcenie czy tylko brak mocy?
 • #4
  trojan 12
  Level 38  
  Ma większy apetyt na paliwo i ciężej pali. Na początek spróbuj środka do czyszczenia wtrysków i ponownie zmierz.
 • #5
  Zbig81
  Level 3  
  Faktycznie jest większe spalanie auta od jakiegoś czasu. Jesienią padł akumulator, ale już chyba że starości 5-6 lat. Problemu z paleniem po wymianie nie było, ale zastanawia mnie czy przy wytryskach problem ten nie byłby stały. U mnie co jakiś czas sytuacja wraca do normy i auto normalnie jeździ, ma moc, zbiera się na każdym biegu tak jak powinno. Przy wlaniu środka do czyszczenia całego układu paliwowego na trochę jest lepiej, lub przy wymianie filtra, a po jakimś czasie znowu sytuacja się powtarza, po miesiącu czy dwóch. Przy wytryskach problem byłby już chyba stały? Słyszałem też, że to może być wina zaworków scv a nie wtrysków od osób, które przerabiały podobne problemy w Toyotach. Czy można to jakoś sprawdzić?