Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw

DenHartogh 14 Feb 2022 09:51 309 1
    DenHartogh
    Level 1  
    Witam

Siemens SN23EI26CE IQ300

Zmywarka przestała otwierać automatycznie drzwiczki po zakończonym cyklu zmywania. Żadna z dostępnych instrukcji nie precyzuje, które śruby odpowiadają za regulację drzwiczek.

Suszarka została zakupiona ledwo kilka miesięcy temu jako nowa. Mechanizm automatycznego otwierania na pewno działa, wczoraj gdy około 6 min przed końcem cyklu zmywania lekko za rączkę pociągnąłem drzwiczki, to te się za kilka sekund otworzyły automatycznie.

Mam nadzieję, że ktoś był by w stanie mnie naprowadzić jak mogę wyregulować drzwiczki. Nie chcę kręcić losowymi śrubkami na ślepo, bo to praktycznie nowy sprzęt. Mam nadzieję, że tak prostą usterkę będę w stanie naprawić sam, bez wzywania technika na gwarancji.

Poniżej dodaję zdjęcia od frontu, mam nadzieję, że może pomogą.

Spoiler:
    Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw Siemens SN23EI26CE IQ3 - nie otwiera automatycznie drzwiczek po zakończeniu zmyw
    mały1083
    Level 20  
    DenHartogh wrote:
    Suszarka została zakupiona ledwo kilka miesięcy temu jako nowa.

Skoro tak to czemu nie skorzystasz z gwarancji?
    Może warto sprawdzić czy jest dobrze wypoziomowana, być może jest delikatnie przechylona i przez to mechanizm nie może prawidłowo otwierać drzwi.