Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung QE50Q64T czy QE50Q67A ?

nokiusz2 14 Feb 2022 20:09 273 6
    nokiusz2
    Level 9  
    Telewizory w/w są bardzo podobne.Jeden z 2020 , drugi z 2021 roku.
    Słyszałem że ten model 2020 nie ma skalowania materiałów HD i FHD do 4K , a model 2021 ma taką funkcję. Czy to prawda ? Chcę kupić z tych dwóch lepszy model.Proszę o poradę.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Oba tv skalują do 4k.
    Technologicznie takie same, nie było przeskoku jakości w tych rocznikach.
    Nowszy model ma Tizena 6.0
    nokiusz2
    Level 9  
    Jednak Q60T ma procesor QUANTUM PROCESSOR LITE a Q60A QUANTUM PROCESSOR LITE 4K. I w opisie tego drugiego (na stronach Samsunga) pisze że skaluje do 4K. W opisie tego pierwszego ani słowem o tym. Więc może jest coś na rzeczy. W sklepie gdy oba chodziły na tym samym programie TVP2 HD to obraz na Q60A wydawał mi się ostrzejszy.
    Więc może Q60T nie skaluje ? W serwisie Samsunga gdy zapytałem o to , to potraktowali mnie jakbym pytał o życie na Marsie...
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    nokiusz2 wrote:
    Więc może Q60T nie skaluje ?

Skaluje, poniżej znajdziesz porównanie (jest akapit że skalowaniem obu modeli - ja różnic nie widzę, testujący też nie widzieli)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsu...0-q60a-qled/1817/21475?usage=1&threshold=0.10
    nokiusz2
    Level 9  
    Będę dociekliwy. Dlaczego jeden z procesorów ma w nazwie "4K" a drugi nie ? Czymś się muszą różnić.
    Strony RTINGS też raczej o TV na rynek USA i Kanady. Te europejskie mogą być nieco inne.
    Ale podjąłem decyzję. Wybrałem Q60A.
    nokiusz2
    Level 9  
    Zdecydowałem się na QE50Q67A. To jednak prawda że lepiej skaluje do 4K i ma lepszy procesor.
    Zamykam temat.