Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wsad do Makita dmr110 czy ktoś może sprawdzić czy u niego działa

domin20ik 14 Feb 2022 22:14 306 6
Bosch
    domin20ik
    Level 1  
    [b][/b]Marka: Makita
    Model:DMR110
    Chassis (płyta lub główne podzespoły):
    Matryca/Panel (jeśli występuje):
    Inne (uwagi): Podsyłam wsad do radia Makita dmr110, proszę posiadaczy takiego radia jeśli mają taką możliwość o sprawdzenie czy ten wsad działa na radiu poprawnie.
  • Bosch
    Kajox
    Level 17  
    Cześć. Jaki masz problem z radyjkiem? Ja miałem uszkodzoną przetwornicę 3.3V podczas prób uruchomienia nie zwróciłem uwagi na napięcie na zasilaczu podałem 5V. Uszkodziłem tym moduł DAB FS1445. Udało się kupić przenośne radio i przelutować układ, przetwornice zastąpiłem modułem z układem LM2596. Odczytałem przy okazji wsad. Z tego co zerkałem wygląda dobrze ten co dodałeś.
  • Bosch
    Szaczek
    Level 11  
    Cześć Panowie

Też mam problem z tym radiem, ale moje pytanie dotyczy tego czym zgrywaliscie wsad pamięci. Gdy ja zgrywam wsad programatorem ch341a to ma on tylko lekko ponad 0,5MB. A gdy próbuję wgrać soft na najnowszym programie to mam komunikat o tym że wartość danych jest mniejsza niż pojemność kości. Więc co użyć do programowania. Nie ukrywam jestem laikiem w tym temacie i radio które próbuje uruchomić było już martwe jak je kupiłem, naprawiłem i uruchomiłem linie zasilania 1,1v, wymieniłem uszkodzony procesor Kino4, napięcia prawidłowe 3,3v i 1,1v, nowy procek nie poszedł z dymem a radio tylko zaświeci podświetleniem na 3s i gaśnie, pobór prądu wacha się w przedziale 0,03 do 0,05A. Zwarć nie znalazłem na module DAB jak i na reszcie elementów PCB, mam podejrzenie że to właśnie kość pamięci nie pozwala na start radia albo właśnie uszkodzenie wsadu.
    Szaczek
    Level 11  
    Hej. Dzięki za info.
    A procesor kupiłem razem z nowym radyjkiem, dokładnie digitradio30 za 66pln na alle....- ale tam jest tylko procek, pamięć i kwarc taki sam jak w module Verona, aby przeszczepić cały moduł Verona trzeba szukać radia z tym modułem np, Techniradio1, Blaupunkt takie sześcienne, Denver dab 33, Soundmaster UR210AN.
    Kajox
    Level 17  
    To tak jak ja. Wylicytowałem za 90zl sprawne nowe z zasilaczem digitradio 30 przelutowalem sam procek. Mojej drugiej połowie spodobało się to radyjko wiec kupilem następne. Okazało się niesprawne. Ktoś wkleił żywcem opis ze strony Conrad.pl i wpisał dwa zdania między ten długaśny opis ze strony. Zapłaciłem 90zl za to uszkodzone... piękne zagranie ze strony sprzedającego. Na szczęście udało się złożyć z dwóch jedno. Są różnice w tych radyjkach ze względu na płytę zastosowana. W jednym bluetooth byl wlutowany bezpośrednio na pcb a w drugim oddzielnie dolutowana dodatkowa płytka z bluetooth. Po przerzuceniu procka i pamięci ruszyło bez tego nie było dźwięku.