Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Boxer 2.0HDI Błąd P0335 Obwód czujnika A położenia wału korbowego

pociech-86 15 Feb 2022 10:32 1182 4
 • #1
  pociech-86
  Level 9  
  Witam serdecznie, czy spotkał się ktoś z następującym problemem w pojeździe Peugeot Boxer 2.0HDI 2018 rok: po dłuższym postoju, np po nocy przy pierwszej próbie rozruchu silnika rozrusznik robi po pół obrotu i przerywa tak jak by coś odcinało sterowanie, w tym samym momencie wskaźnik temperatury idzie na maxa i pokazuje się przez chwilę nadmierna temperatura silnika oraz info o sprawdzeniu filtra paliwa. Po kilku takich przerwaniach auto zapala i każdy następny rozruch jest już normalny. Rozrusznik po regeneracji nic nie zmienił, wymieniona również kość stacyjki. Akumulator 88ah 740a. Jedyny błąd jaki się przy tym pokazuje to P0335(delphi) - obwód czujnika A położenia wału korbowego, czujnik wymieniony, obroty działają, oraz P0215 71 - sterowanie przekaźnika głównego (lexia)
 • #2
  carrot
  Moderator of Cars
  Zmierz napięcie na akumulatorze w chwili rozruchu. Sprawdź masę zespołu napędowego, główny kabel do klemy - akumulatora
 • #3
  pociech-86
  Level 9  
  No właśnie wszystkie te tematy sprawdziłem, wszystkie połączenia mas o głównych zasilań wyczyszczone, posmarowane i na nowo skręcone.... przy rozruchu zasilanie na mierniku nie spada poniżej 10V... czy jest możliwe że ten akumulator jest za słaby???
 • #4
  beryas
  Level 31  
  podjedz na bylejaki warsztat i popros o sprawdzenie akumulatora przyrzadem do tego dedykowanym, stracisz max 20zl, wazne akumulator jest pod nogami w kabinie pod zaslepka i pomiar ma byc wykonany na jego klemach.

  W niektorych autach ze S&S przy padaniu akumulatora dzieje sie podobne cuda, a na zwyklym mierniku nie wychwycisz
 • #5
  dambor1
  Level 2  
  Witam mam ten sam problem tylko z rana
  Wskakuje teperatura i tryb awaryjny
  Na 8 sek..ze trzy razy ....możecie pomóc
  Żaden Mechanik Nie wie co to......