Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia II 2004 r 2,0 TDI ABS, ASR oraz występował migający wykrzyknik

pipboy112 15 Feb 2022 20:53 345 3
Relpol
 • #1
  pipboy112
  Level 2  
  Witam, opisze tutaj wszystko od początku z czym mam problem. Auto w tym roku po raz pierwszy dłuższy czas stało przez większość zimy. W sobotę wieczorem chciałem wyjechać , po czym okazało się, że moje auto po raz pierwszy odmówiło współpracy (Stało 4 dni ). Przyjechał kolega, odpalił mnie z kabli , przejechałem się nim jakąś malutką trasę , zgasiłem auto i poszedłem do domu. Rano, gdy znów chciałem użyć auta to ponownie mnie zawiodło (nawet nie chciało otworzyć się z pilota ) . Wziąłem na noc akumulator, naładowałem pod prostownikiem , podłączyłem kolejnego dnia akumulator i okazało się, że ten był przy końcu żywota i wymieniłem na nowy.

  Po podłączeniu nowego akumulatora zaczęły się kolejne problemy. W poniedziałek po obiedzie kiedy odpaliłem auto na nowym akumulatorze , udało się to bez problemu , sprawdziłem miernikiem czy alternator ma dobre pomiary i było wszystko w porządku oprócz tego, że na liczniku widniała kontrolka ABS, ASR oraz występował migający wykrzyknik. Podpiąłem pod komputer i nie wykazywał żadnych błędów. Przejechałem się kilka kilometrów , ale kontrolki nadal występowały. Po wyjęciu kluczyka auto nadal pracowało i silnik chodził, a oprócz tego niektóre kontrolki przygaszyły od czasu do czasu. Zapewne to zabrało mi prąd przez te 4 dni. Odpiąłem akumulator i poszedłem do domu z powodu już wieczornej aury.

  Dzisiaj po obiedzie znów podłączyłem akumulator i odpaliłem auto i ku mojemu zdziwieniu wszystko zaczęło poprawnie działać. Zero błędów, niczego. Zostawiłem auto na podłączonym akumulatorze i zszedłem za kilka godzin. Od razu z daleka usłyszałem jak sama z Siebie pracuje Sobie sprężarka, a auto jest zamknięte i bez kluczyka. Przekręciłem kluczyk i znów zaczęła się choinka na liczniku, a oprócz tego nie świeci się immobilizer i auto czasami załapie i odpali się, a później gaśnie . Brak możliwości teraz skorzystania z auta i nawet zawiezienia do mechanika.

  Błędy , które teraz pokazał komputer to :
  P1601 - Przekaźnik napięcia zasilania zacisku 30 (J317) - Niewarygodny sygnał
  P3325 Napięcie zasilania (Zacisk 15) - Niewarygodny sygnał
  P1570 Moduł sterowania silnika wyłączony

  P.S Kilka dni przed tymi wszystkimi problemami zastałem w bagażniku mokrą kurtkę, która tam była . Tak jakby woda po roztopach gdzieś tam się dostała i oprócz tego kilka razy po zgaszeniu auta nie chciała się zgasić prawa lampa z tyłu.

  Z góry dziękuje za jakąś pomoc i wskazówki. Pozdrawiam
 • Relpol
 • #2
  Bartek19957
  Level 20  
  Gdzieś poszła zwara, może od tej wody o której mówisz a ja mam jeszcze sugestie odnośnie dzikich zwierząt... ponoć kuny czy inne takie lubią bardzo zwłaszcza skody kable. Auto jest garażowane czy na wolnym powietrzu stoi i miałby by dostęp do niego jakieś zwierzaki?
 • Relpol
 • #3
  Bunny82
  Level 16  
  Zmierz pobór prądu spoczynkowego na klemie minusowej po 20minutach od zamknięcia ,zamknij zamek przy otwartej masce i wszystkie drzwi. Błędy w ABS będą widnieć ze względu na słabe zasilanie i po zamontowaniu nowego akumulatora trzeba wykonać kalibracje czujnika kąta skrętu G85.
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Jak mu świecą kontrolki i auto nie gaśnie to jest przywarcie stałego plusa z zapłonowym. Zacznij od tych mokrych miejsc,można suszarką się posiłkować.