Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wydłużanie czasu pracy smartfonów przez obniżenie A ładowania

8850 17 Feb 2022 20:29 348 7
 • #1
  8850
  Level 21  
  Chciałbym wydłużyć czas pracy na baterii nowoczesnego smartona. Jeśli ładuję ładowarką 0.5 A (dłużęj) przez noc bateria trzyma kilka godzin dłużej niż ładując 1A (szybciej) przez noc wiadomo dlaczego.

  Czy możńa skonstruować przejściówkę dopinaną na kabel USB lub mikrosub (musi to być wersja turystyczna mini) idący od ładowarki do smartfona (a może jest do kupienia?) która obniży wartość Amper wchodzący do smartfona redukując do poziomu 0.4 lub max 0.3A? Poniżęj tego poziomu smartfony mogą się nie ładować. To spowoduje wydłużenie ostatecznie czasu pracy na baterii.
 • #2
  cysiekw
  Level 39  
  8850 wrote:
  wiadomo dlaczego
  Nie wiadomo, wyjaśnij skąd taki pomysł.
 • Helpful post
  #3
  bert_studionapraw
  Specialist - Apple
  ładowanie indukcyjne, pewnie słyszałeś już o tym gdzieś.
 • Helpful post
  #5
  bert_studionapraw
  Specialist - Apple
  Nie pisałeś wcześniej o jaki "nowoczesny smartfon" chodzi. Gdybym wiedział, nie zawracałbym sobie głowy. Jeśli szukasz nowoczesnego zmień telefon. Ten, który masz - nie jest nowoczesny, nie jest nawet smart. Ale ja nie o tym tutaj...

  Używam indukcji od lat i polecam. Niestety, podobnie jak z samochodem elektrycznym należy zmienić podejście odnośnie używalności i sposobu ładowania (tankowania). Należy wykorzystać mocne strony baterii (każda ma inne, własne) a zapomnieć o tych słabych - i tu, każda bateria, każdy model ma własne słabe strony. Rzecz w tym, by je rozpoznać i stosować się do prawideł. Np. 1. mocną stroną baterii polimerowej jest praca w zakresie 80-20% pojemności. Jeśli będziesz dobijał do 100%, ogniwo zarejestruje takie przyzwyczajenie. 2. częstotliwość ładowania nie ma znaczenia w przypadku indukcji. Ładuj kiedy chcesz, jak chcesz i ile potrzebujesz. Niestety, niesie to za sobą konieczność posiadania infrastruktury w domu, samochodzie w pracy itd.
 • #6
  8850
  Level 21  
  @bert_studionapraw Dziękuję za Twoją opinię klikam pomógł, Mój smartfon nie obsługuje jednak technologi QI, jeśli ma 4 lata to nazywam go współczesnym smartfonem. Jakie ładowanie masz w trybie indukcyjnym w aplikacji z google play o nazwie Ampere?
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere&hl=pl&gl=US

  Wyniki przy użyciu aplikacji Ampere
  -Przy ładowarce OEM dokładanej z kupnem smartonu mam ładowanie ok. 650-850mAh w zależności od stanu procent baterii
  - Przy ładoware szybkiej z modułem Qualcomm z trzema modułami USB (tabliczka znamionowa max 2.4A przy 5V) ładowanie ok. 1400mAh
  - przy ładowarce taniej wziętej z jakiegoś starego smartfona Maxcomm (max 500mA przy 5V) ładuje prądem ok. 150-270mAh w zależności od stanu baterii

  Wzorując się na wątek z forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14657269#14657269
  Wymyśliłem aby podłączyć ładowarkę transformatorową od starej noki np. 3310 z dużym bolcem 3.5mm dającej 3.7V i 350mAh i użyć dalej adapteru NOKIA CA-146C(zamówiłem dopiero) który powinien obniżyć natężenie do 250mAh i daje wyjście na microusb takie jak w moim smartfonie. CZy ta przetwornica jest rozwiązaniem tego tematu wraz z zastosowaniem najwolniejszej ładowarki nie impulsowej ale transformatorowej?


  Wydłużanie czasu pracy smartfonów przez obniżenie A ładowania
 • #7
  bert_studionapraw
  Specialist - Apple
  Wszystko zależy od sterownika wewnątrz telefonu. Przydałoby się tam zajrzeć i zdobyć informacje techniczną o samym czipie. Niestety, na teraz wydaje mi się, że sposób, który wymyśliłeś nie będzie w pełni zadowalający, z powodu, że telefon wymaga jakiegoś minimum: do zasilania, do potrzymania i oddzielnie, do naładowania ogniwa. To już min. trzy procesy o które musisz zadbać. Może nieco światła wprowadzi rozkompilowanie wersji twojego androida - z całą pewnością znajdziesz tam informacje na temat modelu zasialania urządzenia, łącznie z zasadami ładowania i jego limitami. Niestety, nie pracuję z androidami i moja wiedza jest dość płytka na ten temat.