Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 4 420 HPI - Błąd EDC, brak temperatury cieczy

john.fred 17 Feb 2022 21:51 201 1
Wago
 • #1
  john.fred
  Level 6  
  Cześć, walczę cały czas z błędem EDC w Scanii 4, 420 HPI. Mam problemy z temperatura cieczy, raz jest okej, później pokazuje albo 0 lub 120. Rano po odpaleniu kierowca zauwazyl, że ok 50 km wszystko jest okej czyli temperatura jest taka jak powinna, moc jest. Później zapala się EDC i zaczynają się anomalie temperatury oraz Scania wydaje się trochę słabszą. Został wymieniony czujnik temperatury wody, tylko nie pamiętam czy oryginał. Dzisiaj Scanie podpięliśmy pod Jaltesta - załączam zdjęcia. Jakby ktoś mógł coś rozszyfrować z błędów i podpowiedzieć od czego zacząć.
  Scania 4 420 HPI - Błąd EDC, brak temperatury cieczy Scania 4 420 HPI - Błąd EDC, brak temperatury cieczy Scania 4 420 HPI - Błąd EDC, brak temperatury cieczy
  Zrobiliśmy jazdę próbną z podpiętym komputerem i błąd "nr 4353 niski sygnał czujnika 1 obrotów silnika" zaczął się pojawiać. Temperatura wody była 0.
 • Wago
 • #2
  dakin11
  Level 21  
  Witam, jeśli problem nie został rozwiązany, a instalacja elektryczna sprawdzona i wszystko jest prawidłowe to za tego typu usterkę odpowiedzialne jest wewnętrzne uszkodzenie sterownika EMS.